Дислекция-какво знаете за нея?

  • 1 779
  • 3
Синът ми е на 3год. и докторите се съмняват за дислекция.Много ви се моля мами,ако има майки сблъскали се с тази диагноза нека ми пишат.Благодаря ви предварително!!!!
Виж целия пост
# 1
Здравей,
На мен ми се струва, че бъркаш диагнозата.
Дислексията, която споменаваш е свързана с проблеми в овладяването на писането и четенето най-общо казано.
Тази диагноза не се поставя толкова малко дете.
Би ли споделила какъв точно е проблемът при твойто детенце?  Hug
Виж целия пост
# 2
Здравей,
На мен ми се струва, че бъркаш диагнозата.
И на мен.
Потърсих и в нета за по-сигурно, но никъде не намерих нищо за дислекЦия.

Кратко описание на Дислексията
 
Дислексията засяга тази част на мозъка, която отговаря за речта, съответно води до различия в начина, по който информацията се обработва.
Дислексията е затруднение с лексиката, предимно при четене и писане. Проявява се изключително многостранно и все още няма точна дефиниция. Около 20 % от хората имат подобни проблеми. В повечето случаи се асоциира с проблеми при писане, четене и математика, свързани с факта, че хората с дислексия виждат буквите разбъркано и обърнати на обратно, или с факта, че усвояват учебния материал бавно или със затруднение. Важно е да запомните, че проблемите, които те имат при четене, писане или математика, не означава, че те се глупави или умствено увредени.
 
Виж целия пост
# 3

Кратко описание на Дислексията
 
Дислексията засяга тази част на мозъка, която отговаря за речта, съответно води до различия в начина, по който информацията се обработва.
Дислексията е затруднение с лексиката, предимно при четене и писане. Проявява се изключително многостранно и все още няма точна дефиниция. Около 20 % от хората имат подобни проблеми. В повечето случаи се асоциира с проблеми при писане, четене и математика, свързани с факта, че хората с дислексия виждат буквите разбъркано и обърнати на обратно, или с факта, че усвояват учебния материал бавно или със затруднение. Важно е да запомните, че проблемите, които те имат при четене, писане или математика, не означава, че те се глупави или умствено увредени.
 

[/quote]

Точно така  Peace обикновено хората с дислексия имат интелигентност над средната,много велики личности са с дислексия,включително и двамата президенти Буш .Съзнанието на тези хора работи по различен начин,т.е те виждат света чрез образи и картини и затова буквите и писмената реч  не носят информация за тях. Странно ми е как точно го установиха на 3г дете при положение,че то предполагам не се е сблъсквало с това  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия