Na garneto-koga.......

  • 2 186
  • 23
Zdraveite na vsi4ki.Parvo iskam da se izvinia,4e piha na angliiski,no 4estno kazano na balgarski mi e mnogo trudno da ne kaga nevazmogno.Moiat vapros e sledniat-imam bliznaci na 7 meseca i 2 sedmici,dnes im kupih garneta i rehix da gi sloga,no se pritesniavam dali ne e mn rano.Pri vas kak behe?
Виж целия пост
# 1
 Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
аз моите ги сложих на 18 месеца, просто махнах памперса пролетта и така беше. преди това не съм ги тормозила. за няколко дни се научиха без памперс, през нощта също  Peace в началото беше трудно, не вдяваха какво се иска от тях, но ги издебнах няколко пъти след сън веднага ги слагах или след хранене и те вършеха разботата и така разбраха, че е по-добре в гърнето отколкото мокри гащи  Peace
Виж целия пост
# 3
ама те могат ли въобще да седят? Бих те посъветвала да не си губиш времето (говоря от опит) и след 1,5 пак пробвай - тогава има смисъл Peace
Виж целия пост
# 4
Ami 4estno kazano nemogem mn hubavo da sedim,ama baba im kazva,4e ve4e triabvalo da gi ma4a po malko.Az ne sam mn ubedena zatova pitah vas.
Виж целия пост
# 5
тия баби направо ще ме побъркат!!! Като много знае бабата да ходи тя да клечи до гърнето та да не се кандилкат децата........ А за теб - дъщеря ми происка да ходи на гърне чак след 2-та годинка и окончателно приключи с памперса на 2,5год. Децата на повечето ми приятелки също по това време отказаха памперсите. Имай предвид, че те са много по-амбициозни от мен.........ама на природа!
Виж целия пост
# 6
ааа сега виждам че трябвало по малко да ги мъчиш - ЩО? Да се мъчат бабите - да видиш като ми ги разправяха и на мен такива и им тръснах бебето, как сами установиха, че май било рано.
Виж целия пост
# 7
е що за израз е това "да ги мъча"... че коя майка мъчи децата си !!! и що за баби са тези ...  #Cussing out

аз ги пробвах от осмия месец - е ходеха си. слагах ги след хранене и по 15-тина минути клечахме до тях. свършваха работата, радвахме се, пляскахме, целувахме и ги пускахме да играят. Но те не разбираха какво се случва всъщност. След това ми попадна една дълга статия за гърнето в едно списание - там пишеше, че детето само трябва да прояви интерес към гърнето, да може да прави разлика кога е мокро и кога сухо, и че е по-добре да свърши работата на мястото й, отколкото после да стои с мокър памперс дори и 2 минути. Прецених, че са още малки за това и отложих. Сега чакам да се постопли и ще пробвам пак... може би март месец.
Виж целия пост
# 8
Моите също около втория си рожден ден се научиха. На бабата й кажи да дойде да ги слага тя за една седмица, на края на седмицата /ако устиска дотогава/ пак я попитай какво мисли hahaha И моята майка ме е издържала едно време от 40-тия ден, на годинка и половина ме е дала на ясла и съм можела да се събуя, да седна на гърне, да се избърша и да се загащя. Ама съм била 1, а и не е имало памперси и се е налагало да перат и гладят пелени, та затова е било зор бързо да се науча да правя всичко. С двете и аз от годинка и половина се опитвах да ги слагам, ама стои ли дупе мирно Rolling Eyes Едното като стане, става и другото. Ха иди ги хвани Twisted Evil
Виж целия пост
# 9
И аз се опитвам да ги науча на гърненцето,но за сега без резултат ...не им се стои и постоянно стават,че и си поплакват като не ги вдигна веднага Crazy
Виж целия пост
# 10
Моите бебета са на 1г. и още не ги слагам на гърне. Мисля, че е твърде рано да разберат какво се иска от тях. Слагането на гърне сега е просто губене на време в дебнене на нуждите им.
Виж целия пост
# 11
Айде и аз да споделя опит. Сложих ги и двете на гърне миналото лято (бяха на година и половина). Юлияна се научи за 1 седмица някъде, до месец след това спряха и "инцидентите". В момента е само на нощен памперс, но и той почти винаги е сух. Такааа... до тук добре. Станислава обаче, въпреки че схвана за какво иде реч, пляскаше ентусиазирано на сестра си и т.н. все още е с памперс и не изглежда да планира да го маха. Говорим, седи на гърнето, пишка там, но ака само в памперса. Това е. Надявам се на пролет или най-късно лятото да се разберем и с нея, ама ще видим  Grinning
Виж целия пост
# 12
Е, и ние правим опити, задържат се на гърнетата, но най-много да направят пиш. Вероятно с постоянство ще постигна успех след известно време. Преди не искаха да седнат изобщо, играеха си с гърнетата, използваха ги за игра. Вече схващат за какво се използват Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Ние никакъв успех нямаме още с гърнето. Първо ги е страх да седят на него и реват. И второ изобщо не се сещат за какво са там. След месец два пак ще пробвам.
Виж целия пост
# 14
Много укоражително звучите. Hug
Моите близначки са на 10 месеца и точно това се чудих кога е най-добре да започнем с гърнетата. newsm78
Е, имаме време! Grinning
От баткото нямам спомени никакви. Незнам при вас така ли е! ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия