Да спирам ли сутрешното АМ ?

  • 1 706
  • 18
От доста време ме "мъчи" следното - моето дете е на 11 м , на АМ почти от самото начало. Сутрин става към 8.30ч и закусва 210 мл мляко+7 мер.лъжички НАН 2 , после към 11 заспива и към 13.00ч обядва зеленч или месно пюре.
Та въпросът ми е дали не му е малко само АМ , дали да не го спра и да почна да му давам някаква по-сериозна закуска, например гледах някакви каши на Милупа "Добро утро" , а млякото само вечер да му го давам.
Как мислите ?
Виж целия пост
# 1
до една годинка бебетата трябва да поемат между 600 и 1000 мл АМ. хубаво е всичките им хранения да са млечни. има разлики в различните школи дали АМ може да се замени с други млечни продукти (това ако съдя по форума, аз такова нещо не съм чела). тук се смята, че по-добро от АМ за малкото дете няма. та в този смисъл - не. не виждам причина да му даваш "по-солидна" храна. за него АМ доставя много неща, които т.нар. по-солидна храна няма да достави. щом го пие - давай  Peace

п.с. от 8:30 до 13:00 са все пак четири часа и половина. очевидно се засища нормално.
Виж целия пост
# 2
настоявай около 9.30 да хапне нещо друго,но АМ остави да си пие Wink
Виж целия пост
# 3
Моят син на тази възраст закусваше попара. АМ пиеше само вечер.
Виж целия пост
# 4
моят син е почти на 11 месеца и сутрин се събужда към 9 и закуската е АМ.Не мисля да му го махам.Питах педито и тя ми каза ,ако искам да редувам с попара,но не е задължително.Така че за сега оставаме на АМ Peace
Виж целия пост
# 5
На тази възраст редувах - АМ с някаква зърнено-млечна закуска. Сега още редувам -само мляко , но кисело, защото отказа адаптираното, с други закуски, в които обаче да присъства млечен продукт -само мляко или сирене.
Виж целия пост
# 6
Щом не показва, че е гладен, значи няма проблем да продължава да  пие сутрин АМ. Моят син също закусва АМ. Понякога огладнява още веднъж преди обяд, тогава давам нещо друго, но не всеки ден.
Виж целия пост
# 7
На 11 месеца си закусваше с попара.
Виж целия пост
# 8
На тази възраст ядеше попара,Ам с бисквити,кус-кус
Виж целия пост
# 9
от 10м. махнах сутрешното АМ
сега закусваме попара с АМ ,кус кус със сирене и масло,овесени ядки с плод,мляко с бисквити
на Милупа кашата Добро утро не ни хареса,мисля Че е време да го замениш
по късно по трудно.ние съшо спим след закуска.млякото присъства във всяка закуска 
ако искаш не го заменяй напълно но опитай и друг вид закуска да свиква детето давай АМ през ден
Виж целия пост
# 10
Понеже и моите дакусват по веднъж редувам АМ с бисквити и попара през ден.
Виж целия пост
# 11
Дъщеря ми е на 1г и 2м и сутрин в 7-8 часа закусва с 210мл АМ (това е нещото което никога не го отказва когато и да и го предложа) и после към 10.30-11.30 и давам друго вече за ядене. Според мен ако си го иска и се засища не пречи да го даваш
Виж целия пост
# 12
Аз от 9-я месец махна сутришното мляко и дъщеря ми закусва попара  Peace
Виж целия пост
# 13
На тази възраст млякото е най-ценната храна, не го лишавай от нея. Синът ми е на 1г. 2 мес. и първата му закуска винаги е АМ, както и вечер, преди заспиване.
Виж целия пост
# 14
Благодаря ви за отговорите.Аз мисля да сменя млякото сутрин с млечна каша , така че то пак ще си присъства в закуската му.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия