до мамите в щатите и наи-ве4е в Ню Йорк - молба за инфо

  • 5 502
  • 49
Привет на щатските мами,
много ми е необходима информация за живота в Ню Йорк, както и за това какви са заплатите там по фирмите. Каква сума е необходима на три4ленно семеиство,за да живее добре там ? какъв процент са данъците , колко високи здравните застраховки? Когато само единият има работа, а дригият замине прикрепен към него има ли право на работа веднага или едва след някакъв период от време ? Изобщо каквото се сетите би ми било от полза, ще се радвам да се вклЮ4ат и Ню Йорк-ски мами, видях в списъка, 4е има няколко. Интернет страници по тема също вършат работа.
Мерси предварително
Виж целия пост
# 1
Привет,
Мисля, че за 3-членно семейство заплата от порядъка на 60-70 000 годишно ще е достатъчна, за да живеете добре. Не е абсолютно задължително да живеете в града, там е скъпо, а мисля, че трудно се намират наеми на добри места. Ню Джърси например е масово предпочитан вариант от много работещи в Манхатън.
За това дали ще имаш право на работа зависи от типа виза. Ако е Н-4, нямаш право на работа, докато евентуално не ви стартират процедура за зелена карта. В последния етап на тази процедура вече можеш да имаш разрешително за работа, а самата зелена карта ти дава всички права на американците без правото да гласуваш.
Пиши ми лично ако искаш повече подробности. Каквото знам, ще кажа.
Виж целия пост
# 2
Ая, я разкажи малко повече - как така от Германия ще се озовете в Щатите?
АКо не е много нахално деч
И още нещо - как мина пътешествието в БГ или си още там newsm78
Виж целия пост
# 3
Фиданке, в БГ бяхме за малко ( беше супееер ), 4е аз сега трябва да си предавам дипломната работа и няма време за по4ивка. Даже докарахме едната баба да помага, за да пиша.
Ина4е моят мъж другата седмица ще ходи на интервЮ за работа в щатите, а и обсъждаме дали е разумно да се преместим там да живеем, но ни липсва информация, пък нали знаеш, 4е по - хубаво отрано да можеш да прецениш нещата, отколкото по - късно да разбереш, 4е не са ти направили добро предложение.  Още нищо не се знае, но маи стоим ве4е пред дилемата, 4е да сложим после картите на масата и да мислим струва ли си или не.
Виж целия пост
# 4
Много добре - радвам се за вас.
Стискам ти палци за дипломната работа и много късмет, каквото и да изберете.
Важното е че имате избор!
Виж целия пост
# 5
ох, избор имаме, ама аз нещо маи трудно ще понеса разделянето с Европата, ако се наложи...
пък и то се оказа в4ека, 4е фирмата не се намира то4но в Ню Йорк, а на 4ас и половина от там, не знам хубаво ли е, лошо ли е това...
Виж целия пост
# 6
При всички положения, хубавото ще е поне че няма да сте в лудницата. Където и да е това на час и половина от Ню Йорк, определено значи по-малко китайци, испанци, индийци, а може би и черни, което ще се отрази добре на детето ви, защото няма да научи развален английски. Вече съм се отказала да броя познатите, които напускат и отиват на друго място именно защото децата им говорят "испански английски".
Може би и наема ви ще бъде по-малко поне с една трета, както и останалите разходи. Пиша "може би", защото има градове като Stamford, NY например, в които наемите са почти идентични с тукашните.
При всички случаи това, че не сте в лудницата е плюс за семейство с дете, а пък час и половина не е много и ще имате възможност често да идвате да разглеждате, да пазарувате тук ако искате. Още повече, че час и половина път с кола за тук е нищожно разстояние - има много такива, които пътуват повече от 2 часа в едната посока за да ходят на работа всеки ден!
Ако искаш напиши за кой град точно става дума, може да имаме познати там и да разпитам какво е положението!
И не на последно място, заплатите тук са доста по-високи от тези за същите позиции в Европа вкл. Германия!
Виж целия пост
# 7
благодаря ви за отговорите. Става въпрос за East Setauket.
А каква е тази виза Н-4 ? Аз не знам, ако мъжът ми го поканят за работата какъв вид виза ще трябва да му издадат или пък зелена карта ? Но ние с малкият ще сме вързани за него сигурно
Виж целия пост
# 8
благодаря ви за отговорите. Става въпрос за East Setauket.
А каква е тази виза Н-4 ? Аз не знам, ако мъжът ми го поканят за работата какъв вид виза ще трябва да му издадат или пък зелена карта ? Но ние с малкият ще сме вързани за него сигурно

Ако го поканят на работа, ще бъде с работна виза, което значи че ти нямаш право да работиш.
Виж целия пост
# 9
А каква е тази виза Н-4 ? Аз не знам, ако мъжът ми го поканят за работата какъв вид виза ще трябва да му издадат или пък зелена карта ? Но ние с малкият ще сме вързани за него сигурно
Мъжа ми е с работна H1B виза, а нашите с малкия са Н4. Ние му се водим придружители и аз нямам право да работя.
Виж целия пост
# 10
леле, ми аз какво ще правя, ако нямам право да работя ? Има ли някаква възможност да полу4а разрешително за работа ?
А имам и друга питанка - колко грубо погледнато струват детските градини там ?
Виж целия пост
# 11
леле, ми аз какво ще правя, ако нямам право да работя ? Има ли някаква възможност да полу4а разрешително за работа ?
А имам и друга питанка - колко грубо погледнато струват детските градини там ?
Тук имам една позната (детето и е на 5 г), която досега плащаше $120, но ще мести детето си в друга по-евтина градина. За по-малките деца не знам как е.

А относно статута, работодателят в един по-късен етап може да ви помогне и да аплайва за зелена карта.
Виж целия пост
# 12
благодаря ви за отговорите. Става въпрос за East Setauket.
А каква е тази виза Н-4 ? Аз не знам, ако мъжът ми го поканят за работата какъв вид виза ще трябва да му издадат или пък зелена карта ? Но ние с малкият ще сме вързани за него сигурно

Зелена карта няма как да му издадат веднага, си мисля. Ако идва като компютърен специалист или някаква квалифицирана работа, най-вероятно визата му ще е Н1-В, а твоята ще е Н-4. Пиши ми на neznakomka@abv.bg, ако искаш, ние минахме през всичко това, вече сме със зелени карти.
Виж целия пост
# 13
За дете под 3 годинки в района на Ню Yoрк мисля, че таксите за ясли излизат около $800-$1000 месечно поне. При това качеството е съмнително. За тебе варианта може да е да си търсиш собствен спонсор за работна виса. Аз с моето хуманитарно минало нямах такъв шанс, но пък изкарах магистърска програма в местния университет, и вече работя, след като ни излезе и зелената карта.
Виж целия пост
# 14
East Setauket се намира на Long Island, т.е. не е в ситито, но би трябвало да има добър транспорт към NYC. Не знам как точно са наемите там, тъй като аз съм в NJ, но предполагам че се въртят около $1000.
Колко голямо е детенцето ви? В някои райони на NJ има безплатни детски градини (спонсорирани от щата) за деца между 3-5 години, но май в NY засега няма такива.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия