Колко ви беше хемоглобинът в първият триместър от бременността?

  • 3 637
  • 46
Преди няколко дни си правих първите изследвания на кръв и урина. Хемоглобинът ми е 124 при долна граница 120. А еритроцитите ми са под границата - долна граница 4,2 - моите са 4,12. Понеже съм на преглед чак в нач.на януари се обадих на лекарката си, която никак не се впечатли от тези стойности. Каза ми, че все пак съм бременна, да ям повечко зеле и шоколад. Изнамерих си изследванията, които съм си правила с дъщеря ми. Хемоглобинът винаги ми се е движел ок. 138-140. Зная, че бременност с бременност не си приличат, но някакси само това ми е в главата.
Виж целия пост
# 1
110 с тази бременност.
120 с първата.
И в двата случая нямаше особено впечатлени лекари от нивото на хемоглобина ми.
Виж целия пост
# 2
Моят беше 98. Преди да родя го бях вдигнала на 105 с триста зора.
Виж целия пост
# 3
Варираше между 95 и 100,какво ли не пих през цялата бременност и нищо.........
Но след като родих се възстанови до около 130.
Виж целия пост
# 4
Моят беше много нисък...
Все си пиех хапчета...
Виж целия пост
# 5
Е стига се панира излишно де.Хемоглобинът ти е 124 и нямаш място за паника.Лекарката ще ти обърне внимание ако е бил 90 например.Моят беше 1100 и е важно,че не падна под 100.И ако в един и същи ден си направиш изследване в 3 различни лаборатории ще ти покажат различни стойности на хемоглобина.
Виж целия пост
# 6
Моят хемоглобин в беше 116 при граници за жените(120-160).Лекарката ми каза че е добре, имайки впредвид, че на бременните по-принцип е с още по-ниски стойности. Peace
Виж целия пост
# 7
Имам някакъв спомен, че беше към 110. Пих някакви таблетки с желязо, дето вече не им помня името. Сещам се, че трябваше да ги дъвча, но бяха доста гадни и ми се повдигаше. Затова по-често директно ги гълтах.
Виж целия пост
# 8
110.
Виж целия пост
# 9
Моя беше на границата- 120
Виж целия пост
# 10
Моя беше 120 в първия триместър и с напредване на бременността започна да пада.Сега пия Малтофел фол и при последните изследвания видях,че се е вдигнал отново до 120.Моя съвет е въобще да не се притесняваш.Хемоглобина ти е чудесен.Ако с течение на времето падне,док ще реагира и ще ти изпише необходимите таблетки.
Виж целия пост
# 11
Моят не беше много висок, но поне не падна под 100 по време на бременността... След раждането падна на 80, но това е друга тема  Peace
Виж целия пост
# 12
Благодаря ви момичета, значително ме успокоихте Hug
Виж целия пост
# 13
И на мен при втората бременност ми е по-нисък.  Rolling Eyes Първия път започнах като теб - от около 130-140, сега - от под нормата и вече е към 100, та си продължавам с желязото.  Tired На мен ми казаха и да ям месо всеки ден, но нещо не ме влече. Може да си хапваш червено цвекло - добре действа, само дето не е особено вкусно  Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Много нисък- над 100 не е минавал ,все си бях на хапчета.
Най- нисък беше 3 м- 68 и ме заплашиха с болница.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия