Промяна на обстановката

  • 659
  • 7
Здравейте мами Редовно чета тук но за пръв път се включвам във форума. Искам да помоля за съвет. Моят син е на 2 години и 4 месеца. Аз вече трябва да започна работа, затова го дадох в ясла. Дотук добре. Детето свикна, но аз не искам да се връщам на старата работа. Нямах шанс да си намеря нова. Сега искам да направя последен опит. Имам приятелка в моя роден град, искам да поработя при нея за да се чувствам по сигурна когато си търся работа /да си усъвършенствам знанията/. Но за да отида там трябва да запиша сина си в друга ясла /за 1 или няколко месеца/. Как мислите - дали ще му се отрази негативно тази промяна
Виж целия пост
# 1
Какви са точно твоите планове ? Искаш да работиш , да се усъвършенстваш и т. н. , също така смяташ , че твоя приятелка ще ти помогне за това . Така , до тук става ясно за твоите цели и твоите амбиции , не разбирам защо трябва да намесваш и детето ? Той си ходи на ясла , свикнал  и т.н. , няма смисъл да го местиш за месец и после какво ? Пак напред - назад . Накрая докато ти си оправиш работата и свикнеш на новото си място , детето ти изобщо няма да иска да ходи където и да е . Аз смятам , че не трябва да го местиш освен ако плановете не са в дългосрочен план , или не си намерила по - хубаво ДЗ.
Виж целия пост
# 2
Ами трябва да го преместя защото приятелката ми е в друг град . Докато работя там и детето ще бъде с мен
Виж целия пост
# 3
А това вече е друго нещо . Ти просто нямаш избор . А дали това ще му се отрази положително или негативно , зависи от самото дете . Ако е лесно адаптивен и няма проблеми в общуването , тогава ще свикне бързо на новото място . Също така зависи от персонала на който ще попаднете . Ако се постараят да приобщат детето към новата среда , то ще свикне по - лесно.
Виж целия пост
# 4
Съгласна съм с pipi06 , но въпреки това всяка промяна се отразява, така както на теб, така и на детето ти.
Щом си преценила, че това е правилното решение го направи.
Честите промени по принцип винаги носят известна доза стрес.
Виж целия пост
# 5
Зависи от самото дете. Моята дъщера много трудно свикна с детската градина. Когато беше втора група се наложи временно да се премести в друг град на градина  без мен , а с баба си и татко си за период от 4 месеца. Много и хареса на новото място. Учителките бяха много мили а детето умирсше за тях. Все още говори за тази градина , за децата и госпожите.
Виж целия пост
# 6
Ти може да си прецениш най-добре.
Лесно ли свикна детето на ясла?Плака ли дълго време?
Моето мнение е,че ти вече си решила,че искаш нещо по-добро за себе си.Нещото,което трябва да направиш е да започнеш да подготвяш детето от рано.Да му говориш,че ще отиде на ново място с добри лелки и много нови приятелчета.
Децата са гъвкави малки същества.Определено ще има стрес,както е казала Франческа,но ще свикне.
Виж целия пост
# 7
Благодаря  на всички които се включиха. Определено имах нужда от тази подкрепа. Нали винаги първо мислим за децата си, но в дългосрочен план и това което искам да направя е за него
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия