Имам проблем, дайте съвет

  • 3 861
  • 43
Здравейте знам, че много е изписано, търсих четох, но искам да ви попитам знае ли някой правилника за междуетажната собственост какво гласи относно шума? Какви са часовете между които трябва да се пази тишина през седмицата и през уикенда, става въпрос за София, не знам дали в различните градове има разлика. Проблемът ни е, че под нас има възрастни хора с които не можем да се разберем тъй като всяка сутрин няма събота няма неделя в 6-7 часа се усилва телевизора на макс, вече се превърна в психически тормоз, будят ни два часа преди работа, а за събота и неделя да не говорим, не знам вече какво да правим Rolling Eyes
Благодаря.
Виж целия пост
# 1
За съжаление в момента забраната да не се вдига шум е регламентирана само в часовете между 14-16ч и вечер след 22ч.За сутринта не съм убедена дали е до 7 или 8ч.
Виж целия пост
# 2
Това за от 14-16 часа го знам, съобразяваме се, да не кажа че напараво сме се превърнали в пенсионери на по 30 години, не пускаме музика никога, филми гледаме тихо.
Но сега проблема им бил, че ни чували как ходим в 24 часа до тоалетна Shocked и казаха да се преместим да спим в другата стая или да си лягаме когато и те.
Не искали да живеят в затвор, цитират ми закон в който не трябвали да вдигат шум до 6 сутринта и го спазвали, а в събота и неделя пак до 6... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
о това ми е ужасно познато ,само ,че дъртофелата живееше над нас (умря преди 6 м) бях бременна,началото на лятото към 7 месец,ей направо откачах,ходих блъсках на вратата,на края почнах да и спирам тока от шалтерчето( те са на етажа) и си реших проблема Mr. Green
Виж целия пост
# 4
О,под майка ми има такива възрастни хора.И щеш не щеш следиш Дързост и красота,защото те го гледат на max.
Виж целия пост
# 5
Само да добавя, че имат телевизор и в другата стая, но не те пускат този под спалнята ни, говорих и аз и мъжа ми, и майка ми и баща ми(защото ги познават отдавна) но не тази сутрин направо ми затвори телефона, не знам дали въпросът е да се стига до война, една година вече без сън, ние и отгоре имаме проблемна съседка на 100 години, но тя не е добре нещо жената пък и от време на време ни дава почивка, но това чудо с телевизора... Confused
Виж целия пост
# 6
Ако имат деца поговорете с тях да им вземат по едно слухово апаратче. Пускат си силно телевизора по простата причина, че не чуват. Дядо ми беше така и с баба ми се караха постоянно, но откакто сложи това чудо на съвременната техника у тях е мир и любов. Освен това от здравната каса ги дават безплатно, няма и да се охарчат хората.
Виж целия пост
# 7
Ако имат деца поговорете с тях да им вземат по едно слухово апаратче. Пускат си силно телевизора по простата причина, че не чуват. Дядо ми беше така и с баба ми се караха постоянно, но откакто сложи това чудо на съвременната техника у тях е мир и любов. Освен това от здравната каса ги дават безплатно, няма и да се охарчат хората.
Според мен много добре си чуват нали и като говорим с тях, нормално високо е, плюс това ако не чува, как аджеба ще чуе как ходим, чувала всичко каквото правим, ако е глуха, няма как да стане, според мен правят напук Cry
Виж целия пост
# 8
о това ми е ужасно познато ,само ,че дъртофелата живееше над нас (умря преди 6 м) бях бременна,началото на лятото към 7 месец,ей направо откачах,ходих блъсках на вратата,на края почнах да и спирам тока от шалтерчето( те са на етажа) и си реших проблема Mr. Green

Адски грозно   Sad Ако съм внучка на дъртофелата не е истина какъв пердах бих ти хвърлила  Close
Виж целия пост
# 9
Пускат си силно телевизора по простата причина, че не чуват.
Абе - не чуват!
А това:
сега проблема им бил, че ни чували как ходим в 24 часа до тоалетна Shocked
-чуват, нали?

kalinka79, виж този линк http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?f=24&t=18615.
Виж целия пост
# 10
Аз попаднах на доста правилници и наредби за междуетажната собственост, но никъде не се споменава за шума, има всичко друго ремонти и т.н но за шума не, може ли просто да не е регламентирано newsm78
Виж целия пост
# 11
И ние имахме съседка, която НАРОЧНО усилваше тв, от 6 сутринта до късно....Еми, нямаше оправия.
Виж целия пост
# 12
Подайте жалба в полицията или при кварталния, те ще им изпратят предупреждение и ако се повтаря могат да им наложат глоба.
Ние така се спасихме от един младеж до нас, който по време на цялата ми бременност ме будеше в 7-8 сутринта и дънеше, понякога по цял ден, музика и то така че паркета в нас вибрираше. Сега пак пуска, но много по-рядко и по-тихо и се живее.
Виж целия пост
# 13
В почивните дни не може да се вдига шум, без значение от часа, освен ако не сте се съгласили предварително за това.

http://www.sofiacouncil.bg/index.php?page=ordinance&id=10  -  Чл.3 ал.2

Виж целия пост
# 14
о това ми е ужасно познато ,само ,че дъртофелата живееше над нас (умря преди 6 м) бях бременна,началото на лятото към 7 месец,ей направо откачах,ходих блъсках на вратата,на края почнах да и спирам тока от шалтерчето( те са на етажа) и си реших проблема Mr. Green

Адски грозно   Sad Ако съм внучка на дъртофелата не е истина какъв пердах бих ти хвърлила  Close

ами ела да ми хвърлиш Laughing

всяка сутрин в 5 да те будят с телевизор до дупка,друга песен ще пееш Whistling
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия