За мизерията и нещастията в приказките, разказвате ли ги?

  • 3 941
  • 75
ЛЮбопитно ми само аз ли се въздържам донякъде да разказвам как изкормили вълка в Червената Шапчица,или Мащехата,която искала да погуби Хензел и Гретел,колко бедни са, или подобно в Снежанка и 7те джуджета,или други подобни......

Спестявате ли ги на децата си  newsm78
Виж целия пост
# 1
Не. Чета си приказките, както са написани.
Виж целия пост
# 2
Чета всичко и разказвам всичко.Каква да е интерпретацията на малката кибритопродавачка?Че така,както си зъзнела боса и гладна,дошъл смс,че и връщат взетите имоти?Или че Хензел и Гретел били изпратени от мащехата на екскурзия,за да опознаят света?Всички ние живеем в свят,в който има и болка и радост.Не знам как ще научим децата си на милосърдие и човечност и борбеност и справедливост,ако им показваме само едната страна на земята.
Виж целия пост
# 3
Не спестявам на децата, че някой е беден или има скъсани дрехи... нищо, че е от приказка.
Наскоро от училището на големият и водиха на театър на "Малката кибритопродавачка". Синът ми беше много впечатлен, разказа ми цялата история и в театъра много плакъл.
Виж целия пост
# 4
Нищо не крия.
Чели са тези приказки на мен така както са написани, така ги чета и дъщеря си.
Не виждам смисъл да я лъжа и да си доукрасявам историите.
Не е далече моментът, в който ще започне да чете сама тези приказки и не желая да ме пита "Защо ме излъга?".
Друг е въпросът дали е редно на 2 годишно дете да се чете "Малката кибритопродавачка" и дали то ще вникне в разказа.
Виж целия пост
# 5
И ние (аз и съпруга ми) четем всичко. Дъщеря ми помни и преразказва някои приказки, ако я запомни грешно как ще й обяснявам после, че съм чела грешно ли или какво.
Виж целия пост
# 6
Редно ли?За Андерсен няма ограничения.детето може нищо да не разбере,но всяка детска книга,е редно да се прочете в различни етапи от живота на човек.Тъй както ние четем една книга по няколко пъти в различни години.възприятието винаги е различно,докато разбереш най-накрая,ако изобщо има край.
Виж целия пост
# 7
Ами да редно.
Редно ли е да обясняваш за смъртта на едно дете на друго дете в бебешка възраст?
Виж целия пост
# 8
За теб незнам,но за мен е редно.Тъй както е редно да се обясни за болните и за гладните.
Виж целия пост
# 9
Не мога да си позволя да редактирам произведения, които са надживели толкова поколения.
Виж целия пост
# 10
аз грубите моменти ги прескачам
няма къде да избяга от лошите неща ,ама и в приказките да слуша за лоши думи ,агресия и подобни не благодаря и без тези неща може да си извади поука
но виж във филмчетата  е трудно да се прескачат затова много внимавам какво гледа че прекалено агресивни и изнервящо динамични
затова  мисля, че филмите  на бебе айнщайн са толкова популярни , защото са нежни и отпускащи
Виж целия пост
# 11
Да.
Сега четем на Х.К. Андересен. Повечето му са тъжни. Детето прави неочаквани за мен изводи....просто възприятията на дете са много по-различни от на възрастните.
Виж целия пост
# 12
 Всичко чета на Мартин, без съкращения, така, както на мен са ми били разказвани и четени, когато съм била малка. Ако му е интересно и има нужда от допълнителни обяснения, сам си казва. Виждам, че възприема приказките нормално, без да се травмира и съвсем различно от начина, по който аз като възрастен ги усещам. Нека има с какво да сравнява - и хубавото, и лошото.
Виж целия пост
# 13
За теб незнам,но за мен е редно.Тъй както е редно да се обясни за болните и за гладните.
Подписвам се под този постинг, така мисля и аз
Виж целия пост
# 14
...Спестявате ли ги на децата си  newsm78

Аз не, но редакторите на осъвременените издания явно мислт като теб... и вълкът не го убиват в "Червената шапчица" , а и както всички знаем малката Русалка всъщност не се омъжва за принца в оригиналната приказка...

Дъщеря ми е на 4 и няма тема, по която да не мога да говоря с нея или нещо, което да преглъщам, та да й правя живота по-розов.  Crossing Arms
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия