Писна ми от злобни деца!

  • 6 580
  • 79
Прибирам се аз от разходка с бебо и се сприрам на разговор с една комшийка. Тя с децата до магазина. Едното е почти на 2 години и веднъж беше удалило с юмрук детенцето ми в коремчето ... та  аз го пазя да не се повтори ... и само след секунда голямата, която е на 5 си постави дланта на коремчето не бебо и се облегна на нея с тежестта на цялото си тяло. Бебо изрева и не можа да си поеме дъх, уплаших се, че ще си глътне езика ... после рева до преди малко и сега с много гушкане заспа. Та кажете ми как може да има такива деца ... а за майките им нямам думи!!!  #2gunfire  #Cussing out
Виж целия пост
# 1
ужас  #Crazy Аз не съм се занимавала с деца ама на 5 години вече нямат ли малко акъл в главата, да разбират че по този начин ще наранят бебето? На мен някой ако ми направи нещо на бебето  #2gunfire Че то пък и дете, не е като да се разправяш с възрастен  newsm78 Ама майка му нали е била там, тя не направи ли нещо?
Виж целия пост
# 2
Ами тя дори и не видя  Shocked или се направи, че не е видяла: А, ма той защо се разплака? После като й казах, единствените й думи към децата бяха: Повече няма да пипате бебето, само ще го гледате  #Crazy!
Виж целия пост
# 3
 #Crazy
Майките  са за бой, аз винаги държа на София ръцете, когато дете се доближи до количката, защото знам, че ще му бръкне в очите  Embarassed от "Не" не разбира още, но аз затова съм там  Naughty
Виж целия пост
# 4
децата не са злобни.....те просто са ДЕЦА!
ако не им е обяснено как да се отнасят с бебета..те няма откъде да знаят.
Винаги имайте предвид, че децата до голяма степен са непредсказуеми..дори нашите собствени...
Винаги бъдете нащрек с едното око за тях.
могат да бъдат както ударени...така и те самите да наранят някое дете.
Виж целия пост
# 5
  Децата не знаят какво е точно злоба, пази си детето , не разчитай че друго дете ще ти го пази.  Мен двегодишния ми племенник иска да ми скача на корема пък, ама не мисля , че е злобен към детето ми.
Виж целия пост
# 6
Добре, за малката съм съгласна - да речем - не разбира  newsm78, аз затова и само в нея гледах, готова да реагирам веднага, ама на 5 г. всичко разбира! Така поне мисля!
Виж целия пост
# 7
Добре, за малката съм съгласна - да речем - не разбира  newsm78, аз затова и само в нея гледах, готова да реагирам веднага, ама на 5 г. всичко разбира! Така поне мисля!

Simple Smile)) изчакай твоя да стане на 5г и ще видиш, че не е баш така:)))
Елина миналата година се преби зверски благодарение на едно 10 годишно дете:)
Никой не беше виновен...просто тичаха хванати за ръка и всеки гледаше в различна посока и се спънаха...
Още има белег на ръката....

Виж целия пост
# 8
Добре, за малката съм съгласна - да речем - не разбира  newsm78, аз затова и само в нея гледах, готова да реагирам веднага, ама на 5 г. всичко разбира! Така поне мисля!

Мойта щерка е на 6 години и вчера я видях как вдига брад си (на 2 г.) на отворения прозорец. Като се развиках, че ще го изпусне през прозореца, тя ми отвърна, ми той искаше да види колите! #Crazy
Децата са си деца, затова има възрастни който да се грижат за тях и да ги възбитават! Laughing
Виж целия пост
# 9
Децата немогат да се контролират, вярно е, че разбира всичко на 5г., но неможе да се държи, като възрастен - едно е да разбираш, друго са действията и постъпките ти. И не децата - майките са "за бой", макар, че много майки обясняват до умопомрачение, но детето пак прави каквото си знае, затова пази си детето, никой не е длъжен да ти го пази, така че част от вината е твоя - не ме разбирай погрешно.
Виж целия пост
# 10
Абе не съм съгласна с израза "Децата не разбират". Все пак става въпрос за дете на 5 години. Аз много добре си спомням като бях на 5, каква бях, големите тогава все казваха, ама тя е малка и не разбира какво си говорим, ама аз съвсем ясно разбирах за какво става въпрос. Много добре разбират, но в повечето случаи се правят на хамави, защото така им отърва. Това, че правят безразсъдни неща не значи, че не разбират, просто не се замислят какво причиняват на другите или какво биха могли да причинят. Всичко при тях става по инерция, и точно там е нашата работа, да ги научим да мислят, както за собствената си безопасност, така и на другите хора и съответно и безопасноста на предметите.
Виж целия пост
# 11
Според мен въпроса е до възпитание, щом не е единичен случай.
Миналата година едно детенце на 2 год. захапа малката (1год) за ръката. Горката просто нямаше време да реагира. Белега и стоя около седмица. А майката в отговор каза - Деца, какво да ги правим.
По-далече от комшийката и децата и.
Виж целия пост
# 12
[
Мойта щерка е на 6 години и вчера я видях как вдига брад си (на 2 г.) на отворения прозорец. Като се развиках, че ще го изпусне през прозореца, тя ми отвърна, ми той искаше да види колите! #Crazy
 

 #Crazy #Crazy #Crazy
Виж целия пост
# 13
Е, недей така - няма злобни деца. Като твоят бебо стане на 5 г. ще видиш, че въпреки, че разбират всичко са пълни дечковци - наивни, разсеяни, безотговорни, не можещи да преценят кое е опасно, кое не, трудно здържащи емоциите си и т.н. Просто си пази бебето и не забравяй, че и то ще стане на 5 г. и кой знае с какво ще те изненада Wink.
Много често те правят такива неща, когато са били отблъснати - примерно искали са да се порадват на бебето, но не са им позволили. Просто още не могат да въздържат емоциите си - и хубавите и отрицателните. Именно и за това са деца, а задължените на родителите е да ги научат.
Приятелка на дъщеря ми доскоро я хапеше, защото моята "не реагираше" на радостта й от срещата и момиченцето се дразнеше. Много съм се ядосвала, дори и спрях срещите между двете, но как мога да се сърдя на дете, че не си сдържа емоциите!? Или моята - много се зарадва на малкия си братовчед - искаше да го гушка, да му навира играчки в лицето и т.н. с майката я спряхме, но тя се разсърди и колкото и да обяснявахме не можеше да разбере с какво е опасна за малкия. Тайно от нас се опитваше отново да го пипа - просто желанието й беше огромно, самоконтролът - почти никакъв, убеждението, че не е заплаха за бебето - неподлежащо на опровергаване.
С една дума лоши деца няма, но безхаберни родители - бол. Сърди се на тях.
Виж целия пост
# 14
 Децата не са злобни и наистина нямат ясна представа за това дали реагират грубо, недейте да бъдете  крайни и рязки.
 Едно 5 годишно дете е разбира повечето неща, но няма никаква представа за риск, 100 % то не си дава сметка, че натискайки едно бебе по корема му причинява болка, просто защото не знае, че е така,  в такива случай се обяснява защо не се прави така, че бебот е малко и го боли, че трябва да бъдем много внимателни с малките бебета и т.н.
  Въпреки, че и Димана и Момчил са много разбрани, никога не ги оставям без наблюдение в такива ситуации, защото не се знае какво ще им щукне, но и това не е гаранция, инциденти от този род винаги могат да се случат.
 
   И повтарям още един път, децата разбират, едва когато им бъде обяснено, не очаквайте те да разбират, по подразбиране.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия