Да давам ли антибиотик?

  • 2 839
  • 20
Здравейте майчета
Не знам дали темата е за тук но имам проблем.Малката е хремава има сополки и леко зачервено гърло според педито.Не е вдигала температура но веднага ни изписаха антибиотик.Купих го но не ми се дава.Вие какво бихте ме посъветвали да изчакам ден два и да давам чай и сироп за кашлица плюс витамини или да го почвам?
Виж целия пост
# 1
Не бих започнала веднага с антибиотик ,при положение,че даже няма и температура.Ако след 2;3 дни не се оправи тогава ще започна с друг вариант.Антибиотик се дава в краен случай.
Виж целия пост
# 2
Баткото ни много боледуваше и практиката беше същата постоянно антибиотик.До първи клас беше постоянно така и направи алегрии към АБ.Затова сега се въздържам да давам.Благодаря за бързия отговор.
Виж целия пост
# 3
Темата не е съвсем за тук, но предполагам, че модератор ще я премести.

- не бих дала антибиотик заради "сополки и леко зачервено гърло". Единственото, което предприемам в подобни случаи е вит С и евентуално някакви капки за носа преди лягане за да облекча дишането.
Виж целия пост
# 4
Не бих давала антибиотик за сополки и зачервено гърло и още повече,че няма и температура.Във вашият случай педито ни изписа Стеримар и вит.С.Антибиотик се дава в краен случай и то след направени и съответни изследвания.
Виж целия пост
# 5
Антибиотик се дава в краен случай и то след направени и съответни изследвания.
Peace
Аз също не бих дала.
Виж целия пост
# 6
Определено няма да дам АБ в този случай.
Виж целия пост
# 7
С нашата педиатърка сме се разбрала,че Аб се дава чак след чакане 3-4-5 дена да спадне температура-щом няма температура е абсурдно да се дава АБ,без дори един секрет или доказателство за даването на такъв.
Виж целия пост
# 8
Не. АБ се дава в крайни случаи. Синът ми в момента е с бронхит и е само на инхалации, никакви лекарства. Аман с тази практика да се дава ей така АБ  Twisted Evil
Виж целия пост
# 9
При тези симптоми даването на АБ е напълно излишно според мен. На какво основание го е изписала въпросната педиатърка? Безумие!
При сополи, зачервено гърло, дори с наличие на Т нашата педиатърка изписва на Тони Стеримар, вит. С, ударна доза Осцилококцинум, някакъв имуностимулатор - Ехинацея например, евентуално капки за нос и нещо за смучене, за да облекчи гърлото. Много чай и вода и лимони. Дори като беше с бронхит, не му изписа АБ, а го "мъчеше" с компреси, вибромасажи и инхалации.
А каква диагноза му постави, между другото?
Виж целия пост
# 10
Категорично не.
АБ се дава при бактериални инфекции на вируси не влияе, само натоварва организма.
Освен това се изписва определен АБ след антибиограма....
И бих си сменила педито....
Виж целия пост
# 11
Благодаря на всички за съветите.Не съм дала АБ.Започнах си свое лечение с Осциликокцинум ,вит.С и  физиологичен разтвор в нослето.
Виж целия пост
# 12
Не бих дала,не може АБ да се изписва за щяло и за нещяло.
Виж целия пост
# 13
'да давам ли антибиотик' - няма да питам във форум , а доктор на който имам доверие
Виж целия пост
# 14
'да давам ли антибиотик' - няма да питам във форум , а доктор на който имам доверие
Така е ,ако си намерила такъв лекар Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия