херпес на бузката?!

  • 3 214
  • 10
Мами, помагайте! От два дни на бебо му е зачервена едната бузка, беше като малка пъпчица, за това не обърнах внимание веднага. Обаче на другия ден стана по-голяма, тоест се разшири  и като погледнах по-отблизо, изглежда като херпес, каквито излизат на устата. Вече е късно за доктори, давайте съвет, с какво да мажа? Мъжът ми имаше херпес до преди няколко дни, може би от него е прихванал... На него му казаха да се маже със Зовиракс, въпросът ми е мога ли и малкия  да го мажа с този крем newsm78? Има ли някой представа? Мерси много предварително!
Виж целия пост
# 1
Сигурна ли си ,че е херпис?Да не е лишей?На бебка и излезе нещо такова на бузката,но ни казаха ,че е лишей.Мазахме го с Елоком  и изчезна.
Виж целия пост
# 2
ми не съм сигурна то процента, но точно на такова ми и8зглежда... лишеите май са по-сухи ли, как да кажа... това петно изглежда като  съвкупност от малки подутинки, едно  до друго , абе точно като херпес Confused.
Виж целия пост
# 3
Сигурна ли си ,че е херпис?Да не е лишей?На бебка и излезе нещо такова на бузката,но ни казаха ,че е лишей.Мазахме го с Елоком  и изчезна.
Elokom  е кортикостероид Tired
Виж целия пост
# 4
Да знам,но все пак лекар ни го предписа.
Виж целия пост
# 5
На мен понякога ми излизат херпеси на бузата.В началото стои като малки мехурчета с течност.Ако и при вас е така,по-добре не го пипайте,защото при пукането им,херпеса се разнася(аз направих веднъж тази грешка Rolling Eyes).Аз се мажа с Имекс и за 3-4 дни минава напълно. PeaceНо незнам дали е подходящ за деца.  Thinking
Виж целия пост
# 6
Моят син имаше същото на бузката и от подобни мазила, предписани от кожни лекари, херпеса се разпростря по двете му бузки и беше ужасно! Обърнах се към хомеопат и за 3-4 месеца лицето му се изчисти без абсолютно никакви белези. Мога да кажа ,че е излекуван. Още с първия прием на хомеопатичното лекарство имаше видимо подобрение.
А кожните доктори ми казаха, че със сигурност ще остане петно от раната. А да не говорим за страничните ефекти на кортикостероидите - прочети внимателно листовката.
Моят горещ съвет е да спестиш мъките на детето си ,а и твоите и да се обърнеш към добър хомеопат.
Минала съм през това и знам какъв кошмар да видиш как от тъпите кремове раната се разраства с часове.
Виж целия пост
# 7
И аз имам този проблем с дъщеря ми,но на двете бузки стои като изпръхнало по-скоро лишей ще да е,чудех се да не се е получило от някаква храна.
Виж целия пост
# 8
Беа, не вярвам да е херпес. Той си изглежда като раничка, не като изпръхнало. Може би детето ти е с по-чувствителна кожа или е признак на някаква алергия.
Виж целия пост
# 9
Весела Коледа на всички мами!
 Мuki01,   точно така изглеждаше- влажно петно от малки подутинки, като мехурчета. Два дена го мажа със зовиракс, като че ли почна леко да завяхва, но отстрани стои леко зачервена кожичката, като ореол около раничката. Може би от крема, не знам. За хомеопат мисля, че не е време, защото не знам кой ще ни обърне внимание по празниците Sad. Благодаря на всички които писахте, ще потърся и алое вера, аз мисля, че го имам, само че за пръскане.
Виж целия пост
# 10
И при нас така беше - като ореол и после се запълваше и разширяваше като по-голяма рана ден-два след като го намажа с крем. До зовиракс не стигнахме обаче. Кортикостероиди ни бяха предписали.
Дано се излекува бързо детенцето  Hug.
Потърси препоръки за добър хомеопат във вашият град. Много е важно да намери вярното лекарство за проблема.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия