счупена ключица

  • 1 703
  • 8
Здравейте мамчета
Реших да споделя с вас какво ни се случи преди две седмици.
Ние вече сме на 11 месеца и естествено бързаме да прохождаме.За съжаление обаче нашия татко изпусна малкия на тротоарни плочки и изживяхме малък ужас. Ударихме  челото  и счупихме ключицата на рамото. Малкия много плака.За съжаление бяхме в провинцията и казвам за съжаление защото според тамошния невролог и ортопед нищо му нямаше дори не пожелаха да направят снимка.  И така пътя и тук в Пирогов с диагнозата. За щастие при невролого всичко беше наред , дори цицина нени излезна.
Тук трябва да отбележа че съм изключително доволна от детската травматология в Пирогов, обърнахани огромно внимание  поуспокоиха ни , бяха мили и внимателни.Както каза доктора "  бил е малкия дявол" защото нямаше изместване. Превързахани и така две седмици, като ни викаха на контолни прегледи. Днес вече ни махнаха превръзката. Малкия пълзи и всичко е ОК.Естестено трябва да го пазим.
Успокоих се много и гледам как детенцето ми си е пак същото.
Поолекнами и като го споделям с вас , отпусам вече напрежението.
И мами купувайте колоните за прохождане. Моята педиатърка няколко пъти ме посъветва, но трябваше да стане белата че да взема. Държането за една ръка си е доста опасно.
Виж целия пост
# 1
Скорошно възстановяване, ще се оправи бебокът.
Моя пък въобще не дава да го държа за ръка, явно по-добре неговото да е!
Виж целия пост
# 2
Ох, не ви е било лесно. Много тежко нещо сте преживели. От тук нататък да няма вече такива работи. Възстановяване и забравяне на случката.
Аз вече го водя с каишки за прохождане, но в къщи си ходим хванати за двете ръце, още го е страх да се пусне само с едната.
Виж целия пост
# 3
Хубавото е че няма сериозни последствия (освен ужаса на мама и тати). Дано нямате повече и други такива произшествия. А от травматология на Пирогов и аз съм доволна - много внимателни и мили са. Аз лично не съм ходила, но се наложи майка ми да води момиченцето ми. Беше паднала от площадката горе на една пързалка - откъртена дъска. И там са се отнесли много внимателно и са я гледали сто специалиста, снимки, прегледи и така.
А за ходенето с колани аз съм малко предубедена, защото като съм наблюдавала другите деца (моята проходи държейки я за ръка) сякаш не умеят да се пазят от падане и винаги разчитат на това, че увисват във въздуха при спъване. Това си е мое наблюдиние, мога и да греша.
Виж целия пост
# 4
О, милото малко 4ове4е ... добре 4е е ве4е наред вси4ко. Представям си какво ви е било. А и татито колко ли виновен се е 4увствал ... Стресна ли се мал4о или не особено?
Ина4е аз съм по-скоро против тези ку4ешки каишки за деца - ли4но мнение, не искам да давам акъли, но не съм ползвала такова нещо, а и не бих го ползвала при второ дете /ако имам/ също.
Виж целия пост
# 5
Ужасно е това, което сте преживяли, но най-важното е, че детенцето е добре.   bouquet
Виж целия пост
# 6
Добре, че не е нещо по-сериозно  Praynig
Виж целия пост
# 7
и аз горещо препоръчвам колан за прохождане- моето чудо си ходи самостоятелно вече цял месец и доста задобря, но все се случва да залитне. задължително със свалянето от количката когато сме навън, му слагам поводите Grinning
Виж целия пост
# 8
И моят брат като малък, от прекалено любопитство пада лошо по едни стръмни стълби и чупи ключицата си. Майка ми е била в 9-я месец бременна с мен. ooooh!

Сега просто костта му е малко по-изхвръкнала. Не го боли и с нищо не напомня тази травма за себе си.
Най-гадното е, че се ходи здраво превързан и то поне 14-20 дни. Дискомфортно е за голям човек, а за малък юнак си е като наказание предполагам. Но трябва да се изтърпи.
Скорошно оздравяване  Simple Smile

П.П: И аз съм доволна от Детска Травматология - Пирогов и по-специално от д-р Плоскова   bouquet!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия