Мухъл и бебе

  • 4 673
  • 26
Подлудявам с този мухъл, как се справяте с него? Преди да се роди бебчо стаята му беше мината с латекс и сложихме нова ПВЦ дограма. В момента почти цялата стена където е прозореца е в мухъл, чистя го с мокра гъба, но след 1-2 дена пак се появява. По принцип не искам да ползвам силни препарати, за да не вредя на бебо, но май е неизбежно. Какъв препарат да купя и как да избегна новата поява на мухъла?
Виж целия пост
# 1
Като се стопли времето и стената изсъхне хубаво, купувате термошилд и измазвате 2 ръце. При нас това ТОТАЛНО реши проблема, след като 5 години неуспешно се борихме с мухъла в стаята на сина ми.Сега е хем чисто, хем мааалко по-топло в стаята му.Успех!
Виж целия пост
# 2
Купете си обезвлажнител (влагоуловител)  Peace
И ние имахме такъв проблем, но сега е добре. Получава се конденз и от това се образува мухал.
Виж целия пост
# 3
Преди да нанесете Термошилд, трябва да третирате мухъла и да го отстраните. Най-добре е да ползвате специализирани препарати за това - Сано или други. Ако не "излекувате" предварително стената, то все едно нищо не  сте направили.
Виж целия пост
# 4
Преди да нанесете Термошилд, трябва да третирате мухъла и да го отстраните. Най-добре е да ползвате специализирани препарати за това - Сано или други. Ако не "излекувате" предварително стената, то все едно нищо не  сте направили.

При нас не се наложи да третираме цялата стена, а само там където имаше проблемни участъци.Важното е стената да е суха, обаче.Да чукна, 2 години вече няма грам мухъл!
Виж целия пост
# 5
Ние имахме същия проблем, и лятото намазахме мястото където беше мухъла с Доместос, а след това хубаво го измихме . За сега няма и следа от мъхъл
 Това ни го казаха едни  познати, които с какво ли не мазаха и какво ли не купиха. Единствено с това са видяли ефект, те ни го препоръчаха и казаха че те са намазали 2 пъти и така е изчезнал.
Като си с малко дете незная как зимата ще намажете, но ако решиш лятото пробвайте ако не сте намерили друго решение
Виж целия пост
# 6
В момента почти цялата стена където е прозореца е в мухъл, чистя го с мокра гъба, но след 1-2 дена пак се появява. По принцип не искам да ползвам силни препарати, за да не вредя на бебо, но май е неизбежно. Какъв препарат да купя и как да избегна новата поява на мухъла?
Когато чистиш с мокра гъба разнасяш гъбите (на мухала). Трябва да напръскаш стената, но бебето при всички случаи трябва да не стои в стаята докато не се измирише. Аз съм пръскала в нас с белина. Мухалът изчезва, но няколко дни държа отворено за да се проветри добре. Ако сушиш дрехи в стаята трябва да се откажеш. Но трябва да знаеш, че пръскането временно решева проблема, след известно време мухълът пак се появява.
Виж целия пост
# 7
С влагоуловител решихме проблема.
Виж целия пост
# 8
SAVO в апартамента на родителите ми го унищожи! Страхотно нещо. И те така - латекс, ПВЦ, но нищо не помогна. Това е много добро, но и силно мирише!
Виж целия пост
# 9
Заради същия проблем си купихме обезвлажнител, но електрически. Другите с таблетките никаква работа не свършиха. Шумен е, по-скъп е, обаче свърши перфектна работа  Hug
Виж целия пост
# 10
SAVO в апартамента на родителите ми го унищожи! Страхотно нещо. И те така - латекс, ПВЦ, но нищо не помогна. Това е много добро, но и силно мирише!
Саво не решава проблема завинаги а временно. Сама си писала в друга тема, че родителите ти са сменили дограмата и всичко е било ок а сега пишеш, че препарата решил въпроса. Wink
Виж целия пост
# 11
SAVO в апартамента на родителите ми го унищожи! Страхотно нещо. И те така - латекс, ПВЦ, но нищо не помогна. Това е много добро, но и силно мирише!
Саво не решава проблема завинаги а временно. Сама си писала в друга тема, че родителите ти са сменили дограмата и всичко е било ок а сега пишеш, че препарата решил въпроса. Wink

смениха дограмата заради конденз (течаща вода по дограмата), а не заради мухала Peace той се появи после и поне при нас с две-три дори и 5 напръсквания да са  го премахна. Peace
Виж целия пост
# 12
Савото наистина не решава проблема. Ние също го ползвахме, изчезва но след известно време пак се появява. Нас ни отърва само обезвлажнителя (влагоуловителя) както казах.
Виж целия пост
# 13
Аз имам електрически обезвлажнител, но го пускам в другата стая, където суша прането. Не съм го пускала в стаята на бебето, защото досега ме беше страх да не изсуши въздуха много - хората си купуват уреди за овлажняване на въздуха пък аз обратното  newsm78, но ще почна да го пускам и там ... Иначе сме на парно, когато сменям памперси и къпя бебо пускам и духалка, тя също изсушава въздуха малко. Препарати ще купя на лято, сега няма как ... Термошилд какво е, някакъв вид изолация?
смениха дограмата заради конденз (течаща вода по дограмата), а не заради мухала Peace той се появи после и поне при нас с две-три дори и 5 напръсквания да са  го премахна. Peace
За пръв път чувам да се сменя дограма заради конденз ... В нашата къща навсякъде има нова дограма - алуминиева и ПВЦ и през зимата навсякъде се получава конденз ...
Виж целия пост
# 14
yani_cat , аз също мислех че ще изсуши въздуха, но не е така. Примерно го остави на малко по-висок % отначало. Пробвай, ако не му стане нищо на бебо, започни да намаляваш постепенно %. Аз започнах с 60%, сега сме на 55-50%. Стените ми вече не са мокри. Като вляза в стаята не мирише.  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия