имунитет

  • 1 118
  • 1
Здравейте, д-р Слънчева!
Предстои ми много важно решение за отглеждането на двете ми деца и затова реших да се допитам до специалист. Голямото ми дете е на 3 г. и 8 м. и не ходи на детска градина все още, една от причините е, че мога да си позволя да я гледам вкъщи, защото съм в майчинство с малката си дъщеря. Ходи в градина два пъти за по 2 дни и после за още 5, като след втория път се разболя доста сериозно, с висока температура няколко дни, изолирахме бактерия в урината, пихме антибиотик, което ни се случи за първи път досега. Последва вирус, който засегна по-сериозно малкото ни дете. Затова засега не посещаваме градина. Трябва да решим дали да я пуснем напролет или по-късно - например след година. Въпросът ми към вас е следният - дали е по-добре от здравословна гл.т. да отложим  контакта с повече деца в детската градина колкото се може по-късно и дали отлагайки - ще се сблъскаме с тези непрекъснати заболявания в по-късна възраст, когато попаднем пак в средата на децата от детската градина? На 3 годинки ли децата вече имат изграден имунитет и можете ли да ме насочите къде да прочета повече за формирането му?
Желая ви весели празници и предварително благодаря за съвета ви!
Виж целия пост
# 1
След 3 годинки децата имат вече по-добър имунитет и тогава е възможно да ходят на градина. За съжаление пак ще боледуват, но значително по-рядко и не така тежко с усложнения. Най- добре е да тръгне на градина след завършване на вирусния псезон. т.е. след края на април месец. Тогава и децата се извеждат навънка и престоя в затворените помещения е по- кратък.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия