плач преди хранене

  • 1 887
  • 29
Здравейте на всички мами! Далия е на три месеца и половина вече, но от близо три седмици се появи плач преди хранене. Поне 10 минути, едно въртене, пищене, рев, докато не започне да се храни нормално-изпива си млякото и никога не е отказвала да се храни. На АМ сме на Хип. Незнам на какво се дължи, станала е много раздразнителна, почти не спи нощем. Опитах с друго мляко все същото, не са колики, защото ги разпознавам, биберони или шишета не съм сменяла, пробвах  и да го меша с пюре, ситуацията е без промяна. Педиатъра го определи като колики, щото не са зъби, но не е това, незнам, незнам. Толкова е вече отчайващо, дали се е случвало на някои от вас?Трябва да бъркам някъде за да плаче така, кажете, моля ви, какво мислите?
Виж целия пост
# 1
Може и от зъбките да е - вярно, че е мъничка още, но пък на нея може да й излязат по-рано newsm78
Набъбнали ли са й венците?
Виж целия пост
# 2
Не ми се е случвало,но да не би да се е случило нещо,което я е разстроило докато е хапвала и сега да свързва храненето с тази емоция.Например някакъв шум или вие да сте се карали през това време...?Незнам  Thinking  Само преди хранене ли е така? А след това плачка ли пак?

Опитай да и създадеш някакъв ритуал преди това-музика,приглушена светлина или любима песничка,която да предизвиква положителни емоции в нея.Да я предразположиш някак си и когато дойде момента за хранене тя да го свързва с нещо хубаво.
Виж целия пост
# 3
Не разбрах дали почва да плаче преди да стартирате храненето или калто започнете. Ако е първото може да огладнява твърде много - опитай да я храниш по рано от часа. Ако е второто опитай като почне да яде и да плаче да я разсееш - прекрати храненето, полюшкай я, поговори и и после опитай пак.
Виж целия пост
# 4
ако плача е преди хранене-обяснявам си го с прегладняване.ако е по време на храненето-нямам представа какво може да е newsm78
Виж целия пост
# 5
Моето дете имаше подобен проблем.
Оказа се възпаление на дясното ухо, в следствие на попаднала при къпането вода.

Разбира се не изключено и да са зъби.
Виж целия пост
# 6
аз също го свързвах с преживяването на нещо неприятно по време на хранене, но ние не се караме, да се е стресирала от нещо незнам, просто започна изведнъж да плаче като и сложа биберона,о, и съм опитвала какво ли не, просто не исках да досаждам с писанията си, промяна в часа, гушкане, успокояване, пеене, да прегладнее чак едва ли, благодаря за отговорите на всички. За ушичките скоро я водихме на лекар, когато ги почиствам, не плаче, кошмарно е да плаче детето ми така и да не знам от какво е и как да му помогна
Виж целия пост
# 7
имала съм проблем с плача преди хранене и се оказа че е от голям глад.Виняги вървим с една доза повече храна от предписаното по кутиите и количеството ни е също повече.До края на 3-ти месец не сме пропускали нито едно хранене нито през деня нито през нощта,на 3 часа нон стоп.С кг също вървим по-напред но като е гладна какво да я правя?Спасих се с кашите от края на 4-ти м. за6тото я засищаха.Пробвай повече мляко.А педито какво казва относно захранване и дози?
Виж целия пост
# 8
Дъщеричката ми плачеше преди хранене и за да го предотвратя започвах да я храня по-рано от часа. Понякога го прави и по време на хранене - тогава я гушкам повече или започвам да й тананикам любимата й песничка, пускам й канал с реклами и т.н. Това я разсейва и успявам да я нахраня.
Виж целия пост
# 9
ами ако я храниш по популярните предписания на БГ педиатри - по часове, а не когато тя иска - определено прегладнява, както и през нощта. а прегладняването води до натъпкване, когато си получи шишето най-накрая. а то от своя страна води до стомашно неразположение, което наливането с вода/чай влошава и омагьосаният кръг се затваря. храни си бебето на поискване - когато то покаже признаци на глад и с колкото то иска. такива са съвременните препоръки поради изброените по-горе недостатъци на режимното хранене. днешните АМ нямат нищо общо с тези отпреди 30 години и всякакви теории за режими и почивки на стомахчето издават неграмотност на лекаря.
ако храниш на поискване и това продължава, заведи я на лекар да прегледа уши/нос/гърло. може да е запушено и нослето - при моя син така се получаваше. това се израства, малките носни кухини се разширяват. дотогава - солен разтвор да помогне оттичането и помпа за нос, когато трябва  Peace
Виж целия пост
# 10
Колики.
Виж целия пост
# 11
и според мен е прегладняла, ако пък започва да плаче когато почваш да я храниш предполагам че има нужда да се оригне от предното хранене, моята се оригваше доста и преди ядене пак се оригваше и след това се успокояваше и почваше да се храни
Виж целия пост
# 12
може би огладнява по рано,вие точно по час ли се храните Rolling Eyes
Виж целия пост
# 13
Мисля че огладнява по рано Peace
Виж целия пост
# 14
Моята дъщеричка по същия начин плачеше, но не съм се притеснявала, отдавах го на това, че е вече огладняла.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия