Много ме е срам, но как се пекат фъстъци?

  • 39 999
  • 32
Ужасно ме е срам да си призная, но тук вече закъсах - има ли някакви тънкости при печенето на фъстъци? На колко градуса се пекат и на какво положение във фурната? Embarassed
Виж целия пост
# 1
Навлажняваш леко и посоляваш. Фурната ми е допотопен Раховец, на горен и долен реотан. На модерните с вентилатори не знам. Започват да пукат, разбърквам ги от време на време. Като ги извадя са като леко недопечени, но после си стават точно.
Имах и 1 малка скаричка с горен реотан - там също се печаха хубаво.
Виж целия пост
# 2
И в микровълновата стават по същата схема - навлажняваш, посоляваш и печеш.
Виж целия пост
# 3
Аз ги пека в микровълновата за около 3 мин.,добавям и м малко брашно също.След първата минута ги разбърквам.
Виж целия пост
# 4
Номерът при фъстъците е да не печеш на много силна фурна и често да разбъркваш.Аз ги вадя,когато под обелката са съвсееем леко покафенели.
Виж целия пост
# 5
Номерът при фъстъците е да не печеш на много силна фурна и често да разбъркваш.Аз ги вадя,когато под обелката са съвсееем леко покафенели.

 Peace

И аз така. По цвета ги познавам. Слагам ги в тавата, напръсквам с вода, поръсвам със сол и брашно и притривам с ръце, докато сместа се разпредели равномерно по фъстъците. Пека на 150-180 градуса. Като поизсъхнат, ги разбърквам добре, за да се разделят слепените от брашното фъстъчета. После ги проверявам честичко. Както казах, вадя фъстък и го разтварям. Трябва да е кремав на цвят. Не кафяв. Но въпрос на вкус. Някои ги обичат по-препечени. Успех!
Виж целия пост
# 6
Само да добавя - всякакви ядки след изпичането изпсивам и разстилам върхув естник и след това отгоре пак покривам и притискам с вестник. След като изстинат, прибирам в пластмасова кутия, така стават и остават хрупкави.
На фъстъците не слагам брашно, само сол, леко навлажнени и също вадя преди да са станали окончателно готови. Акос а ми покафенели преди да ги извадя ми нагарчат после (не, че аз ям фъстъци, де  Grinning). А на бадемите слагам белтък  Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Пека в микровълновата на висока мощност. Измивам ги преди това после добавям около 1 с.л брашно, малко сол, обърквам и слагам на 10 минути в микровълновата. Майката е честото ръзбъркване, на минута две. Стават страхотни, ти сама ще видиш когато са готови, те започват да пукат. В зависимост от вкуса ти ги печеш повече или по-малко. Аз ги обичам белички, а не препечени.
Виж целия пост
# 8
Навлажнявам и осолявам.
Пека ги, както и всички останали ядки, на 200 С, на горен и долен реотан.
В разбъркването е номера. Много често.
След това ги слагам в хартиен плик.
Виж целия пост
# 9
Първо бързо ги измивам, все пак да не се мокрят много, после ги обърквам със суров белтък от яйце. Ръсвам малко брашънце, объркано със сол, разбърквам да се омажат хубаво, то става едно малко гадничко, ама нищо. После печеш или във фурна, или в микровълнова. Номерът е да си стоиш и да ги наглеждаш, защото бързо могат да изгорят. Разбъркваш ги честичко, така и ще се отделят един от друг. Вадиш ги една идея преди да ги искаш готови, защото от горещината те продължават още малко да си се "допичат" и извадени. Опитваш и ако ти е малко, може да допечеш. В микровълновата пък ги пускам първо на 2 минути, бъркам, после на 1, пак бъркам, там по-няма възможност да изгорят, защото си спира през минута. Пускам ги на максимална мощност. Но общо взето, като почнат да пукат, ги следиш и опитваш. Това с белтъка въобще не е задължително, разбира се, но така солчицата остава полепнала по ядката, а иначе с като бъркаш и съхне от топлината, се отделя и пада на дъното на тавичката. Баща ми пък ги пържи в тиган с олио, което лично за мен е ужасно.
Виж целия пост
# 10
Благодаря!  bouquet
Виж целия пост
# 11
Златна  лента , споменаваш   4е  баща  ти  ги  пържи   това  ме  заинтерисува               Praynig може  ли   да  кажеш   как  то4но   ги  прави  .  Искам  да  знам  олиото   тябвали  да   е  силно   загрято  когато  ги  слага.   bouquet
Виж целия пост
# 12
Не, не го загрява, не слага и много олио. Сипва малко в тигана, обърква ги, за да се овалят в олиото, но трябва да са сухи, за да не пращи. Почва да ги бърка на котлона, те си започват да си пукат по някое време, както си му е редът. Проверява за готовност, после ги посолява. Ако останат в тигана, пърженето си продължава, трябва да се изсипят. Не ми харесва това, че стават мазни и като ги ядеш си мазен, а като искаш да го обелиш, то се пързаля в ръцете ти и са по-тежки за ядене от печените.
Виж целия пост
# 13
  bouquetЗлатна лента  благодаря за отговора  ще ги  пробвам  ,мисля 4е ако  после  се  поставят  върху салфетка  няма  да  са  така  мазни ,много  съм любопитна   какви  ще са  на  вкус.
Виж целия пост
# 14
До авторката на темата:
Както е описано по-горе най-вкусните фъстъци стават в микровълнова фурна. Аз ги приготвям без сол и вода. Поставям ги директно в микровълновата фурна и ги пека в малки количества, като ги разбърквам честичко. Пекат се според вкуса. Добър апетит!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия