дали е луксация

  • 2 690
  • 25
здравейте мами много ще сам благодрна ако ми дадете някаква информация. Токущо видях че на малката ми бебка която е на 7 месеца има гривничка на крачето която не съвпада с др. на крачето може ли да е луксация, много съм притеснена  Cry
Виж целия пост
# 1
Спокойно и на синът ми не съвпадаха, нищо му нямаше.След празниците посети ортопед за да сте спокойни.
Виж целия пост
# 2
Ходили ли сте на ортопед.Ние ходихме още като бяхме на 1м и той го гледа на ултразвук и каза че всичко е наред.И заради това въобще не съм обръщала внимание на гривните.
Виж целия пост
# 3
И моят съвет е за ортопед.
Виж целия пост
# 4
Не е задължително. Заведи я на ортопед
Виж целия пост
# 5
значи може и да е нормално така ли
Виж целия пост
# 6
значи за да бъда по точна на едното краче има гривничка на др няма
Виж целия пост
# 7
значи може и да е нормално така ли

Да нормално е, но все пак нека детенце го види ортопед.
Виж целия пост
# 8
До тази възраст детето ти би трябвало да е ходило вече 2 пъти на ортопед! Педиатърът не ти ли е казал, че тези прегледи са задължителни? От друга страна голяма част от момиченцата имат асиметрични гънки на крачетата, които в повечето случаи не са повод за притеснение. Още повече, че самите гънки са остарял метод за индикация на проблем и въобще не са показателни. Заведи детенцето на ортопед!
Виж целия пост
# 9
да така ще направя само да минат празниците, благодаря за инфото
Виж целия пост
# 10
Съвета ми е като на момичетата,писали по-горе.Като беше мъничък сина ми и аз имах съмнения за луксация,защото леко се разминаваха двете гънки на крачетата.След консултация и преглед се оказа се че няма Peace.
Наистина ортопед ще ти каже най-добре,каквото и да си говорим тук не сме специалисти Rolling Eyes
 
Малко инфо:
http://www.lekar.bg/news-105/info-1588/%D0%92%D1%80%D0%BE%D0%B4% … 0%B8%D1%82%D0%B5/
Виж целия пост
# 11
а колкото до личната ни докторка все едно сме си без нея
Виж целия пост
# 12
за да си сигурна, че всичко е наред заведи детето на ортопед, би трябвало още в края на 1-я месец профилактично да сте се консултирали  Peace
Виж целия пост
# 13
Заведи я на ортопед, но най вероятно няма да е нищо обезпокоително, Аз също съм била така като бебе, но нямам никакви проблеми с краката и не съм имала.
Виж целия пост
# 14
До тази възраст детето ти би трябвало да е ходило вече 2 пъти на ортопед! Педиатърът не ти ли е казал, че тези прегледи са задължителни? ...
Тези прегледи изобщо не са задължителни.
Педиатрите препоръчват преглед при ортопед- специалист само,
ако сами те имат съмнетия за луксация.
Друг е въпроса, че такъв трябва да се направи-
поне профилактично най- късно към петия месец....

В случая, обаче не мисля, че става въпрос за луксация.
Това не е признак!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия