Нова Зеландия или Папуа Нова Гвинея?

  • 2 987
  • 35
При една и съща цена къде бихте отишли?
(основното посещение е до Австралия, така, че не значи че ще се бие път от БГ само за 5-10 дни)

5дни авантюристично приключение в Папуа Нова  гвинея - при туземците (истински, не преоблечени за туристическо забавление  Laughing) и по джунглата (нощувки в нормален хотел обаче), с риск за малария и със самолет кацащ на полянка

или

10 дни обиколка на Нова Зеландия с лудо каране (200-300км на ден), но красиви пейзажи и нормална обстановка?

Виж целия пост
# 1
Лени , точно бях приготвила да дам снимка от Нова Гвинея в играта ти знаеш , честно , и според не много сигурен източник там са останали единствените канибали в света .Е да си платиш да отидеш до там и накрая да те изядат  Shocked
Иначе ние с теб сме май една зодия  Wink
Виж целия пост
# 2
хахаха, нее, от канибали не се притеснявам, защото няма да сме сами нито за момент, просто притесненията ми са, че е скъпо (получавам 5 дни за 10, които мога да прекарам в НЗ) и че все пак има риск от малария и че ще кацаме на полянка (защото до хотела не може да се стигне по друг начин).

ето снимки на човек правил подобна екскурзия
http://www.flickr.com/photos/thierry888/sets/72057594106200119/

Виж целия пост
# 3
мисълта ми е, че ако сега не ида, няма кога.
Да а ако отидеш и те нападнат канибалите няма да идеш никъде другаде  Laughing
Това на шега разбира се
Аз бих препоръчала Нова Зеландия , мисля че има какво повече да се види  Peace
Виж целия пост
# 4
Определено аз бих си избрала Нова Зеландия. Тя е в моята класация на първо място по красота.
Бих посетила и Папуа Нова Гвинея, но след Н.Зеландия  Wink
И каква зодия сте Flutter?
Виж целия пост
# 5
Определено аз бих си избрала Нова Зеландия. Тя е в моята класация на първо място по красота.
Бих посетила и Папуа Нова Гвинея, но след Н.Зеландия  Wink
И каква зодия сте Flutter?
Еми да де ,ако посетиш Първо ПНГ може си изядена за Нова Зеландия  Joy
Аз съм рак , за Лени не знам
Виж целия пост
# 6
Еми да де ,ако посетиш Първо ПНГ може си изядена за Нова Зеландия  Joy
Аз съм рак , за Лени не знам

 Joyаз не се бях замислила за това  Crazy
по-горе си писала, но не съм обърнала внимание
Виж целия пост
# 7
Лени нали не се обиждаш за канибалите Hug
Дай жокер отатък  Laughing
Виж целия пост
# 8
Естествено, че Нова Гвинея.
Туземците не са за изпускане
   Peace
Виж целия пост
# 9
Да отида до там и да не ги видя и двете?

Бих ги съчетала - категорично..))
Виж целия пост
# 10
Сега попитах брат ми, който миналата година ходи и на двете места, категорично Нова Зеландия, ако можете направете си и разходка с хеликоптер над някакви планини (не запомних името), където е сниман "Властелина".
Виж целия пост
# 11
Е, много рядко срещам желаещи да посетят Папуа, на мен ми е мечта да направя едно екскурзионно там Wink, ама билетите само за последната отсечка са някаква бясна цифра, засега е в листа на чакащите. Според мен НЗ и Папуа са коренно различни, така че първо зависи какво търсиш приключение или ред, спокойствие съчетано с посещение на красиви места.
Виж целия пост
# 12
явно и вие като мене сте на различни мнения  Thinking
хич не ми помогнахте, да знаете   Mr. Green

славена, той ходил ли е другаде освен в Порт Морсби (столицата на ПНГ)?

магаренцеLaughing , искам ако може и всички тихоокеански острови да посетя докато съм там, но времето ми е ограничено, затова трябва да избирам.

Виж целия пост
# 13
Ох, вече не мога да го питам, че замина за Шри Ланка. Брат ми е круиз директор на един голям кораб, миналата година прави преход от Перу до Австралия около 40 дни, спираха на почти всички тихоокеански острови, но той е най-впечатлен от НЗ и Австралия. Ако не ти е късно като се върне ще го попитам, ама след 20 януари.
Виж целия пост
# 14
аз лично бих избрала нова гвинея по напълно субективни причини, които и аз самата не мога да обясня. послушай интуицията си и накъдето те влече повече, там отиди!

и малко пояснение - в нова гвинея НЯМА малария и туземните жители наистина не са преоблечени в традиционното си облекло заради туристите, но именно заради тях не го и сменят с модерно такова (не знам дали се изразих много правилно).

приятно пътуване!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия