Има ли мами, които още кърмят, а са бременни?

  • 570
  • 7
Здравейте! Бременна съм, а все още не сме се отказали от кърменето. То вече е само по един път на ден, но не знам дали ще има проблем за дъщеричката ми. Има разни приказки, които съм чувала: детето не трябвало да пие такова мляко и т. н.
 Благодаря ви предварително!  bouquet
Виж целия пост
# 1
и аз кърмех когато забременях но като станах в третия месец малката сама се отби, явно се е променил вкуса на кърмата, но ако не беше щях да си я кърма докато родя и после мислех да си ги кърмя двете,
ето няколко интересни теми
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5600
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5565
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5566
Виж целия пост
# 2
Здравей!  Simple Smile
Клара ти е пуснала достатъчно линкове с информация.
Аз се включвам само да ти кажа, че определено на дъщеричката ти нищо няма да й стане от това, че я кърмиш докато си бременна. Факт е обаче, че постепенно кърмата променя вкуса и консистенцията си и на някои кърмачета това не им харесва особено. Аз кърмих до началото на шестия месец, когато, както и при Клара, Никола сам се отказа.
Така че кърмете се спокойно, докато и на двете ви е приятно!!!
Леко бременеене!   bouquet
Виж целия пост
# 3
Приказки има много , наистина , аз кърмих сина си до към 3 - 4 месец от бременността . Казаха ми , че от това бебето щяло да бъде болнаво , май защото всичко хубаво ще изтече с кърмата при голямото дете и гледай ти нищо няма да остане за бебето в корема .  Joy Такива са бабините приказки .
Аз лично отбих сина си , защото кърмата се променя и става почти като коластра . При това сученето стана за мен много неприятно и болезнено . Иначе самото отбиване беше трудно , защото Митко си беше едно пристрастено кърмаче , и то на възраст , на която трудно се отказвя от такива неща  Laughing Иначе няма никакъв проблем да се кърмите , щом това е приятно и на двете ви  Hug
Виж целия пост
# 4
  Моите също си ги кърмех в началото на бременността, но както често се случва, с напредването на бременността към 13 гс кърмата много намаля и те се отбиха. Случва си все още да си поискат, но много рядко и инцидентно.
   Само да кажа, че няма и проблем да си кърмиш цялата бременност и после да кърмиш и по-голямото дете и бебенце. Казва се кърмене в тандем и дори тук в кърмаческия има отделна темичка, където пишат мами кърмещи в тандем  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви, маминки!
  bouquet  bouquet  bouquet Simple Smile
Виж целия пост
# 6
И аз съм в същото положение със сина ни, който е на година и 4 месеца, а съм бременна в 5-ти месец...То за "кърмене" трудно може да се говори, защото вече нямам кърма, а малчо ме ползва за залъгалка за заспиване  Laughing и никак не го притеснява това, че няма мляко, а само някоя друга капка коластра от време на време. Ще се наложи вече да го отбия, защото, освен че вече доста ме болят зърната, усещам появата на болезнени контрации по време на сученето. Но той е такъв "цицоман", че хич не ми е ясно как ще стане отбиването без сериозни ексцесии  newsm78 ...Доста съвети изчетох....ма нещо за сега не се получава. Режимът и сънят му се разбиха тотално, вместо към 13-14ч следобеда заспива много трудно към 15.30 и съответно вечерта буйства до към 00.00 и не може да си намери място. Засега аз капитулирам преди него и към полунощ блаженно заспива...на цица  #Crazy , постигнал своето...
Ако не бяха тия пусти контракции хич нямаше да го подлагам на такова мъчение, но се притеснявам да не стане беля....
Виж целия пост
# 7
Вярвам, че кърмата е най-добрата храна за бебето ни. Затова кърмя често и вярвам, че ще бъде така по-дълго време!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия