Изследване при гастроентеоролог

  • 7 698
  • 9
Здравейте!
Насрочиха ни дата за изследвания /проблемът е упорит запек/, едно от които представлява процедура, при която се вкарва някаква каша в дупето- така ми го обясни гастроентеороложката, а също ме предупреди, че после, имало вероятност, ако не се изчисти хубаво кашата, да настъпят усложнения. Какво означава това? Детето ми е само на една годинка. Струва ли си да го подлагам на това? Моля, ако някой има представа от това изследване- плюсове и минуси и какво представлява, да ми каже, тъй като много се притеснявам. Единственото, с което ме успокои е, че било безболезнено. Предварително ви благодаря!
Виж целия пост
# 1
Това изследване с бариева каша, за което пишеш е иригография.Аз лично си правих колоноскопия, от която почти нищо не разбрах,защото бях под пълна упойка.Моят проблем беше много сериозен и бях много зле в продължение на 3-4 години.Пробвах какво ли не - ленено семе, коренна промяна в храненето, пиене на много вода, спортуване,слабителни средства........ и така, докато накрая стана много зле. Обиколих много доктори и болници, но резултат нямаше,защото нокой не пожела да се задълбочи в проблема, а само повтаряше "Пий повече вода, яж повече зеленчуци и т.н". Моят съвет е да си намерите добър лекар,който да не ви изтормози само детето,ами да му обърне внимание. Аз лично изследването си го правих в клиника и останах много доволна.

Надявам се да съм била от полза  Hug
Виж целия пост
# 2
Цитат
Аз лично изследването си го правих в клиника и останах много доволна.

Би ли споделила, моля, в коя клиника  Praynig
Виж целия пост
# 3
Савина, ти към коя клиника си се насочила?
Виж целия пост
# 4
Клиниката се казва Санус 2000. Аз първо отидох във ВМА, прегледа ме доктор Христов и после ми назначи въпросното изследване в тази клиника, която е в непосредствена близост до ВМА. Кабинетът е на първия етаж, но не си спомням кой номер е стаята.Ще попитате за Санус 2000  ( за гастроентеролог), те ще ви кажат къде е. Може да отидете и направо в клиниката, ако искате имам телефон за записване - 950 11 22.Относно иригографията,знам че е доста неприятна и пациента е буден, докато при мен мина бързо и нищо не помня,защото бях под упойка и даже сънувах прекрасен сън Wink. А също да Ви предупредя , че не е евтино, но затова пък е сигурно. Работят с чисто нова техника и няма опасност. След това назначават и лечение.
Виж целия пост
# 5
Здравей!Ако не си от София, стягай си багажа и отивай там.При детски гастроентеролог.Не съм чувала за такова изследване-вкарване на каша през дупето.Бариевата каша се приема през уста и се правят снимки през интервал от време-не зная дали е безболезнено.По-доброто изследване за мен е колоноскопията- оглежда се вътрешната страна на дебелото черво.Изключително болезнено изследване, препоръчвам пълна упойка.Във ВМИ има добри специалисти /не знам дали има детски гастроентеролог/ и апаратура, не е необходимо да го правите на частно/действително не е евтино/.Има клинична пътека/№ 27 или №28, вече не помня/.Аз се лекувах в Токуда, бях по кл.пътека, платих си само упойката, консумативите, които не се поемат от здр.каса и престоя.
Виж целия пост
# 6
Момичета,авторката говори за проблем,който не касае нейното здраве,а това на детето й ,което е на една година!Не всички изследвания,които се прилагат в медицината са подходящи в детската възраст.Да,рентгеновото изследване с бариева каша се нарича иригография,не е задължително да е болезнено /ако се прави от професионалист/,прави се и на деца в кърмаческа възраст.Към авторката-не се паникьосвай-намери си добър специалист,на когото имаш доверие и направи това,което те съветва.За някои аномалии/вродени или не/рентгеновото изследване е класика.Успех и дано при малчо всичко приключи добре.
Виж целия пост
# 7
Мисля, че детето е много малко за това изследване. Моята дъщеря когато беще на 1г. и 3 месеца също имаше същият проблем -упорит запек. Направиха ни ренгенова снимка, бяхме извесно време на специална диета и задължително консумирахме Активия.
В детска хирургия ни направиха клизма и всичко се оправи слава богу.
Мисля, че следва да направиш това изследване, ако са изчерпани всички други варианти на лечение на запека.
Успех!
Виж целия пост
# 8
Изследването е при детски гастроентеоролог-единствения такъв  Shocked във Варна и ще се проведе в Терапия. Днес мина ехограф и инцидентно се откри разширен джоб на десния бъбрек.
Благодаря за отговорите на всички!  bouquet
Виж целия пост
# 9
kak moже да имате притеснения за запек заедногодишно дете .това си е физиология и при положение че детето няма движение няма да има и моторика на червата.спокоино всичко ще се нормализира с израстването.по повод бариевата каша ,да може да прави,но е излишно ако вашето дете ака на 2-3 дни пък и то не разбира че трябва да здържи,ако я изпусне отиде та се не видя.моят син беше нещо подобно но го израсти исега е добре,но ако има някаква аномалия там вече думата имат лекарите .Късмет
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия