въпрос за мадрид

  • 2 295
  • 15
идната седмица ще пътуваме за гран канария през мадрид. по разписание трябва да пристигнем в мадрид в 9.45 сутринта, а самолета за гран канария излита в 19.20.
въпросът ми е какво можем да видим, до къде можем да отидем между полетите.
мисля си, че ще имаме реално около 5 часа за разходка. няма нищо конкретно, което да искам да видя, дори и само до някой парк да можем да стигнем ще съм доволна. за жалост не успявам да открия добра информация за мадрид в нета и затова – помагайте, моля!
Виж целия пост
# 1
Виж тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=328587.0
Виж целия пост
# 2
да, в тази тема се разказва какво може да правиш и най-вече какво не може да правиш, ако си в мадрид за 5 дни.
обаче за 5 часа?
колко време се пътува с такси от летището до центъра, парка ретиро  например и колко долу-горе струва? от всички снимки, които разгледах кристалния дворец изглежда е единственото, което искам да видя на живо.
Виж целия пост
# 3
Според мен за 5 часа няма да успееш да видиш нищо. Много зависи в кой ден ще ви е полета, но когато и да е трафикът е в пъти по-натоварен от Варна, София или Повдив (въпреки уредените им пътища и правила). Аз лично не бих рискувала да пътувам с такси и да попадна в задръсване и да си изтърва следващия полет. Освен това летището в Мадрид е доста голямо-ние се придвижвахме от чекинга до гейта около 10 минути и то бягайки, по-точно спринтирайки! Има момичета, които познават по-добре от мен Мадрид-нека и те посъветват!
Виж целия пост
# 4
Можеш да си заключих багажа на летището, да взмеш метрото и за около 40 мин да си в центъра на града. Може да се разходите до Пласа Майор, или по Пасео дел Прадо. За разглеждане на забележителности няма да имате време, но поне за разходка става.
Виж целия пост
# 5
Зависи на кой терминал пристигаш. Терминалите Т1, Т2, и Т3 са на старото летище, а Т4 е доста по-далеч. Ако пристигаш от България, вероятно идваш с Бг еър ли Изиджет, които кацат на Т1. С линия 8 на метрото за 4 спирки и линия 10 за 3 спирки си в центъра (не повече от 15 мин.), и там можеш да видиш Мадроньо (мечката), Пуерта дел Сол, Прадо, ботаническата градина на Аточа, царския дворец, които са в центъра. А с туристическия автобус, за не повече от 2 часа ще разгледате 90% от забележителностите на Мадрид, и ще ви остане време и да хапнете по нещо.  Peace
Не знам после с коя линия пътувате за Канариас - ако е вътрешен полет с нискобюджетна, ще излита от Т2, но ако е с Иберия - е от Т4. При всички положения, метрото на връщане като ви остави на летището, изхода му беше под Т2, а от Т2 до Т4 има безплатен транспорт на всеки 10 или 15 минути.
Не знам дали ще ви изкарат багажа на лентата или директно ще го прехвърлят към другата линия  Thinking, обикновено не го изваждат, ако се прави прикачване. Често казано, не знам къде може да се остави багаж на летището Thinking, но не съм и гледала за това.
Виж целия пост
# 6
за багажа има гардероб за багаж намира се срещу т4 на паркинга безплатниа шатъл/бус/ който снове между терминалите спира точно там слизаш пресичаш и в паркинага има оградено около 12 Е е за ден куфарите се слагат в огромни шкафове и ти си слагаш код!!

Никакви тахита ВЕС ти е казала на самото летище има спирка на метрото и за 15 мин без задръствания  с в центъра,а на връщане има надпис Аеропуерто Т1,2 и  Simple Smile дерзай
Виж целия пост
# 7
Ето още инфо за lockers, има на Т1, Т2 и Т4


Ето и карта на метрото http://www.metromadrid.es/acc_resources/pdfs/Plano_Metro_2008.pdf
Линия 8 тръгва от Барахас.
Само моят спомен е за малко повече време пътуване, но пък може и да бъркам Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Лана, имаше ремонти по трасето на линия 8 до скоро, и продължиха доста време, може би затова имаш спомен, че е било повече време пътуването  Peace
Виж целия пост
# 9
благодаря ви много, момичета!
кацаме на Т1 с българия еър и излитаме от Т2 с еър европа. с отделни билети сме, така че ще чекираме 2 пъти.
от обяснението на вес и картата на лана, разбирам, че трябва да сменим линия 8 с линия 10 на nuevos ministerios и да слезем на alonso martines.
простете, че разпитвам като идиот. ако бяхме само двамата с мъж ми, хич нямаше да се подготвям, ама когато и децата са с нас ми е много притеснено и гледам да съм предварително готова с плана.
Виж целия пост
# 10
С линия 10 до Трибунал  Peace. Оттам можете или да си хванете линия 1 и да слезете директно на Сол, където е мечката, или от Трибунал да се спуснете пеш до Сол през Гран виа и Каяо, разстоянието не е голямо, ако не излизате от метрото, колкото и линии да сменяте, се плаща за 1 пътуване (може да звуча тъпо, ама да си кажа, защото има хора, които не знаят Laughing). На летището има точки за туристическа информация, можете да си поискате карта на града, а на всяка спирка на метрото можете да си поискате безплатна карта на метрото. Най-добре е да си купите билет за 10 пътувания, излиза по-евтино (7,40?, а единичния е 1?), а и вие сте 4 човека, доколкото разбрах, така, че ще оползотворите 8 пътувания, ако само отидете и се върнете от центъра. На спирката на самото летище мисля, че се плащаше допълнителна такса от 1?.
За да се предвижиш от Т1 до спирката на метрото, която е на Т2, има малко ходене, но по движещите се ленти е бързо. Гледай по таблата за символа на метрото:
Виж целия пост
# 11
Друго, което ми хрумна, но някой лятял с Еър Европа да каже може ли, е да си чекирате багажа за втория полет още с пристигането... така няма да бързате за връщането и да търсите локъри, но за ниско бюджетните не знам дали може да се направи.

Лек път и весело изкарване на Канарите...малко ви завидях - времето там е чудесно сега!

А и друго, ако ви трябва кола, ние резервирахме оттук. Беше евтинко Simple Smile
Виж целия пост
# 12
момичета, златни сте!
вес, благодаря за маршрута!
лана, идеята ти за ранно чекиране ме накара да се обадя в офиса на
еър европа и от там ми казаха, че щом и двата билета се ми електронни
мога да чекирам веднъж, в софия, но трябва да предупредя на чекинга.
това е голямо облекчение.
Виж целия пост
# 13
Ами да, най-вероятно е така, но аз имах предвид за багажа, хубаво е и за него да видиш, дали ще го прехвърлят автоматично.
Виж целия пост
# 14
да, съжалявам, че не съм го написала разбираемо, точно това ми казаха - ще го прехвърлят автоматично, няма да търся локъри.
и ще имаме повече време!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия