Документи за прием за ДЯ?

  • 2 381
  • 15
Здравейте! Предстои ни записване в държавна ясла, а не съм сигурна какви документи за прием се изискват. Доколкото се сещам трябваше да нося молба и акт за раждане. Има ли още нещо? Молбата откъде се взима (на място ли или мога да си я попълня предварително)? Актът за раждане - оригинал или копие?

Много благодаря! Hug
Виж целия пост
# 1
Предстои  ви кандидатстване, а не записване в ясла, предполагам.Трябва ти копие от акта за раждане, а молба на повечето места дават на място и се попълват, освен данните на детето и на родителите , месторабота и телефони.Някъде дават вх.номер на листче с печат , другаде , не.Отиди възможно най-рано, в 8ч. вече е безкрайно късно.
Виж целия пост
# 2
Анаид, мерси за инфото. Да, кандидатстване ни предстои, за съжаление Wink Нали няма значение кой подава документите? Защото съм си избрала 3 ясли и мисля да разпратя различни хора във всяка. Мислех си да отидем към 7...
Виж целия пост
# 3
В нашата ясла молбата беше в свободен текст. Аз специално попитах за това обаче доста предварително, още през юли, а самата молба подадох на 1.09. Става въпрос за по-миналата година, де, като бях написала в молбата, че искам да тръгне от 01.03.2008 г. В пристъп на интелигентност обаче още февруари започнах да проверявам какво е развитието на ситуацията и това се оказа печелившо, защото искали потвърждение на кандидатурата. Така че си подай молбата и започни да проверяваш всеки месец. Акта за раждане е копие, разбира се.
Виж целия пост
# 4
А от коя дата започва записването Embarassed
Виж целия пост
# 5
А от коя дата започва записването Embarassed
от 5ти януари Peace
Виж целия пост
# 6
   Миналата година в първия работен ден/тогава беше 02.01.2008/ подадох на две места.На едното място отидох към 6.00ч., първия на опашката беше дошъл в 5ч., попълвах готова молба и бях №8, не важеха миналогодишни молби.На второто място, отидох после в 8.30ч., с молба свободен текст, нямаше никаква опашка, но бях №87, защото важели молби от миналата година.На третото място отидох към 6.30ч, на 15.01., защото тогава се връщала директорката от отпуск, бях №15, но първите двама са стояли в автомобил от 1.30ч. през нощта, не важели миналогодишни молби.Така, че правете си изводите, навсякъде е различно,а какви ще са опашките тази година , не мога да Ви кажа.
Виж целия пост
# 7
Във Варна са се наредили още от днес сутринта и правят списъци. #Crazy
Виж целия пост
# 8
Никога не се дава оригинала на акта за раждане, той си е за теб, т.е. за детето ти. Ще ти се налага и друг път да го ксерокопираш за разни подови и институции, например за детските, които получаваш. За яслата трябва да отидеш до личната лекарка, а тя ще те насочи какви изследвания трябва да правиш. Т.е. задължително ще минете през лабораторни изследвания. Това е за приема. А впоследствие при всяко отсъствие повече от 10 дни от яслата, независимо от причините, се носят бележки, че детето няма паразити. Това поне в нашата яслав Асеновград е така, но мисля, че навсякъде е правило.
Виж целия пост
# 9
За яслата трябва да отидеш до личната лекарка, а тя ще те насочи какви изследвания трябва да правиш. Т.е. задължително ще минете през лабораторни изследвания. Това е за приема. А впоследствие при всяко отсъствие повече от 10 дни от яслата, независимо от причините, се носят бележки, че детето няма паразити. Това поне в нашата яслав Асеновград е така, но мисля, че навсякъде е правило.
Това е чак като (или ако) те приемат. Да не се втурнеш да правиш още отсега изследвания, защото те имат годност и трябва да я провериш - едното изследване за паразити важи само една седмица, т.. трябва да го направиш 4 или 5 работни дена преди самото тръгване, за да не те върнат заради неприемлив срок. Имам предвид, че за самото изследване отиват 3 работни дни, така че ако тръгва детето в понеделник предния вторник трябва да сте занесли пробата, за да си го вземете в петък и в понеделник да сте с готови изследвания. Другите важат и с едноесечен срок предварително.
Виж целия пост
# 10
Миналата година утидох да подавам молба, и бях там в 5,30,защото ми беше през две преки-бях 17-та Shocked лошо ми стана.Първият татко беше дошъл в 2,30часа #Crazy.Имаше списък в който се записваха кой кога е дошъл.Както и да е,написах молба която ни дадоха,копие от акта,и ни дадоха номерчета.В яслата бяха обявени 15 свободни места-демек бяхме от резервите и се сещате ,че не бяхме приети!!!!!!И все пак успех на кандидатите!!!! Hug
Виж целия пост
# 11
Малееее, знаех, че ще е страшно това с чакането, ама чак пък толкова....
Благодаря на всички за отговорите и успех на кандидатите Peace
Виж целия пост
# 12
Добре дошла във клуба на чакащ и, кандидатстващи, неприети и прочее, то тука нататък все така ще е  LaughingИ пиши как е минало подаването на документите.
Виж целия пост
# 13
За ОДЗ е само през интернет, но има ли дата от която започва класирането, ние май сме закъсняли newsm78 Защото директорката на ОДЗ-то до нас казала на мъжа ми, че за тази година няма вече  свободни места ooooh! В сайта за кандидатстване ми излиза това:
Нямате участие в текущото класиране.
Следващото класиране ще бъде на 10.1.2009

И още един въпрос, ако не ни приемат сега (най-вероятно е) мога ли да кандидатствам  от сега за дрyгата година-2010 или няма такова предварително кандидатстване Sad Сигyрно намирате за смешни и глyпави въпросите ми, но хич не ми е ясно това кандидатстване ooooh!
  bouquet
Виж целия пост
# 14
Аз пък разбрах, че кандидатстването по интернет е отпаднало. И сега важи точковата система и затова нямало значение дали ще се подаде молба на 05.01 или няколко дни по-касно. И реших да ходиа да свърша тази работа утре. Някоя знае ли дали е така?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия