За клеевата тинктура

  • 5 113
  • 22
Пускам нова тема която има отношение към старата ми"Проблеми с апетита.
Чудя се понеже давам клеева тинктура долу горе в от момента в който Филип поизгуби апетита се и се чудя дали тинктурата няма отношение към това.Ако има някое майче което дава клеева тинктура като имуностимулатор нека да ми сподели как се чувства детето и от нея и съответно от кой производител е тинктурата


 
Виж целия пост
# 1
Хубаво е да споделите, да, защото аз като поисках да купя от аптеката и когато казах, че става въпрос за дете, аптекарката ме погледна строго и каза, че за пръв път чува подобно приложение....Не съм се консултирала с лекар, затова и толкова бързо се съгласих с нея....Питах в един друг форум...има доста разнородни мнения.
Виж целия пост
# 2
Абе аз нещо не съм май доволна от к.тинктура. За първи път я ползвах преди няколко месеца за запушения си нос и понеже го отпуши за един ден (но преди това го бях лекувала с капки около 10 дни и честно казано си беше почти оправен), плеснах с ръце и си рекох: Ето я и панацеята за всичките ни болежки. Да, ама не. На малкия изобщо не му отпушва носа. Преди 2 седмици пак имах проблем с хрема и този път хич не ми помогна, даже стана по-лошо положението. Като имуностимулант я пихме всички у дома, кажи речи от септември - няма да описвам какъв гаден вирус изкарахме, че и повтаряме в момента. Изобщо не ни предпази, нито пък помогна да изкараме по-леко. Възрастните пихме по два пъти за един месец АБ, децата успях да ги спася без АБ, само с бабини рецепти и масовите хомеопатични. С апетита на малкия нямам кой знае какъв проблем, но каката ми е страшно злояда напоследък. Така че и за апетит не мисля, че й се е отразило кой знае колко благотворно пиенето на к.тинктура. Та започвам да си мисля, че може би е поредният моден хит сред нехимичните хранителни добавки, на който възлагаме големи надежди и който всъщност не е чак такова чудо на чудесата, както мнозина го изкарват. Но може и да не съм права. Просто на нас специално не ни подейства.
Ползвах клеевата тинктура на Хигитест.
Виж целия пост
# 3
За мен това е доста безценно лекарство. Давах на мойта дъщеря 2-3 капки разтворени с вода когато имаше хрема и доста бързо се оправи. Аз също взимам когато усетя че имам хрема.
Виж целия пост
# 4
Нашата лекарка ни го предписа така за хремаво носле: 10 к. тинктура разтворени в 10 ml физиологичен разтвор. Слагаме капчици в нослето, но честно да ви кажа не сме много редовни и  Embarassed не знам дали съм доволна...А когато не е хремав капваме 1 път на ден профилактично...
Виж целия пост
# 5
Давам клеева тингтура от септември месец - профилактична доза 6 капки, лечебна - 3x6. Апетит не е губила  Peace
Виж целия пост
# 6
Дали може да се комбинира клеева тинктура и сребърна вода за профилактика .
Виж целия пост
# 7
А някой да е забелязал като странично действие от тинктурата- разстройство ? Давах днес на сина ми, тъй като е със запушен нос, но преди малко се изходи и определено не са нормални изпражненията, е не чак разстройство, но е променено. Утре сме на преглед и ще говоря с лекарката, но за всеки случай да питам и тези , които са я давали. Спирам я засега докато евентуално разбера дали е от нея .
Виж целия пост
# 8
При сина ми клеевата Т.се отрази зле, а при дъщеря ми -никак.Промяна в апетита нямат.Разстройство -също.Много по-доволна съм от сребърна вода+физиологичен разтвор, които се смесват и се впръскват в носа.
Виж целия пост
# 9
Пием клеева тинктура цялото семейство,определено мисля,че е панацея.Малкия е на 2години и 10 месеца,от 3-4 месеца е на градина ,в началото от шока преболедува няколко пъти,но като почнах клеевата тинктура не е боледувал.Пробвах на мен капки за нос-к.тинктура+СР.вода и почти след няколко накапвания се пресича.
Виж целия пост
# 10
Давам на малкия от няколко месеца.Чудо не съм видяла,не е спрял да боледува,но пък и странични ефекти няма.Хапва си,разтройство няма.
Виж целия пост
# 11
Включвам се и аз, момичета.
Втора зима ползваме тинктурата, но съм я давала 2-3 пъти и през лятото, когато не се чувства добре и подозирам опасност от разболяване. Помага много както на малкия, така и на големия мъж. При нас нас няма странични действия. Проблемът бе детето да свикне с леко променения вкус на чая, когато го приема с капки.
На себе си я прилагам (отново с успех) като капки за нос понеже кърмя и не съм се интересувала дали бих могла да я приемам орално.
Виж целия пост
# 12
Не съм доволна от капките за нос-не помогнаха нито на мен,нито на дъщеря ми,иначе и давам през устата профилактично,но не се надявам особено...
Виж целия пост
# 13
Момичета, готова тинктура ли купувате или я приготвяте? Някъде споменаха, че на готовата пестят материал...
Аз приготвям и ми прави впечатление различния цвят и консистенция в зависимост от това на какъв клей съм попаднала. Партидите, които ми се получават по-тъмни на цвят и при разклащане на шишенцето стоят някак по-гъсти, действат по-бързо в сравнение с другите. В първия случай са ми достатъчни 2-3 капвания при водниста хрема, а във втория - двойно повече, за да има резултат.

Мислех си да пусна запитване в другия форум, някоя от вас обърнала ли е внимание?
Виж целия пост
# 14
Нашата лекарка ни го предписа така за хремаво носле: 10 к. тинктура разтворени в 10 ml физиологичен разтвор. Слагаме капчици в нослето, но честно да ви кажа не сме много редовни и  Embarassed не знам дали съм доволна...А когато не е хремав капваме 1 път на ден профилактично...
и аз правя така и съм много доволна Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия