Ефективна присъда за Максим Ставийски!

  • 5 937
  • 132
Току що бургаските  апелативни магистрати постановиха ефективна присъда за Максим Ставийски - 2,5 години. Промениха и парите, които трябва да плати като обезщетения на родителите на загиналия и на тези на Мануела Горсова.
Присъдата  подлежи на обжалване.

http://dnes.dir.bg/2009/01/05/news3805747.html
Виж целия пост
# 1
Поне се прояви НЯКАКВА справедливост. Разбира се, малко са 2.5 години за убийство на човек, но е нещо. Всеки виновен трябва да си получава заслуженото. Харесвам Максим Ставийски като фигурист, но постъпката му е неоправдана.
Виж целия пост
# 2
Не вярвам да лежи, ще обжалва и пак ще отпадне.
Виж целия пост
# 3
Няма да ги лежи Sad за съжаление.
Виж целия пост
# 4
Наистина 2,5 години са малко за убийството на човек.Особено като се има в предвид шофиране в нетрезво състояние,но ми е мъчно и за Ставийски,защото и неговият живот след тази катастрофа е погубен
Виж целия пост
# 5
Неговият живот не е погубен,щом е жив.
Виж целия пост
# 6
Ставийски стана изкупителна жертва,заради всички малоумници по пътищата.Шофьорът,убил приятелят на сестра ми е на свобода с условна присъда.При това с второ такова обвинение.Ще е жалко ако Ставийски се нагърби с вината на всички шофьори-убийци.Още по-жалко ще е ако това ни радва.
Виж целия пост
# 7
Мисля, че няма да ги лежи, защото има един член /мързи ме да търся точно/ според който, ако е първа присъда и е до 3 години, може и да не се влиза в затвора.
Виж целия пост
# 8
Да,така е.Братовчед ми е съдия и според него Максим не трябва да лежи ПО ЗАКОН.
Виж целия пост
# 9
Доживяхме малко справедливост. Надявам се да си излежи присъдата.
Виж целия пост
# 10
Жалко, че ще има обжалване...
Виж целия пост
# 11
Има една приказка, че Господ забавя, но не забравя.

Това се отнася за всички. Не сме ние тези, които
ще съдим. За всяко действие си има противодействие.
Има си вселенски закони, които действат. Убедила съм
се, че каквото и да направиш - добро и лошо - всичко
се връща.

Виж целия пост
# 12
Той че няма да излежава присъда,това е ясно.Но ако това му се случеше,не виждам какъв товар са тези 2 години затвор за деянието му и как с такава присъда може да бъде изкупителна жертва.
Виж целия пост
# 13
Не се радвам, нима може човек да се радва на подобни съдби.......

Но е редно да има наказание, за да има справедливост.

Така човек поддържа здрава връзка с реалността, така не забравя, че деянията и изборите ни имат последствия, така всеки от нас може да продължи да живее със себе си и околните.

Наказанието е изключително полезна мярка, дори за самите наказани.
Виж целия пост
# 14
Ставийски стана изкупителна жертва,заради всички малоумници по пътищата.

Това не е вярно.

"Изкупителна жертва" носи съвсем друг смисъл.


Извършил е престъпление и търпи наказание.  Това е.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия