Повишени левкоцити

  • 23 341
  • 10
Здравейте, безкрайно съм притеснена.Правих си чернодробни изследвания (правя ги всяка година, защото пия противозачатъчни и съм боледувала от хепатит).Всичко е ок, с изключение на левкоцитите - 12.1 при норма до 10.5.Обадих се на личната да я попитам и тя ми каза да не се притеснявам, че нямало нищо страшно. Но мене много ме е страх да не се окаже нещо лошо.Моля Ви за мнение.
Виж целия пост
# 1
не са ти толкова завишени, да не си боледувала наскоро? А е важно и утайката как е, т.н СУЕ.
Виж целия пост
# 2
Там е работата, че не съм боледувала, просто започнах да вдигам кръвно 140/100 и получих аритмия.Затова днес ще си взема направление за кардиолог. Дали имат връзка левкоцитите, високото кръвно и аритмията?
Виж целия пост
# 3
Утайката е в норма 22 пише до 25 е нормална
Виж целия пост
# 4
по принцип левкоцитите се повишават когато в организма има възпалителен процес,или е имало наскоро  Hug
Виж целия пост
# 5
Там е работата, че не съм боледувала, просто започнах да вдигам кръвно 140/100 и получих аритмия.Затова днес ще си взема направление за кардиолог. Дали имат връзка левкоцитите, високото кръвно и аритмията?
не би трябвало да има. Ако е сериозно възпалението при всички случаи ще се повиши и утайката. Проблемите с кръвното и аритмията могат да се дължат на много неща, включително и стрес, но кардиологът ще ти постави точна диагноза.
Виж целия пост
# 6
по принцип левкоцитите се повишават когато в организма има възпалителен процес,или е имало наскоро 

Майка ми ги вдигаше и другия вариант е ако е яла много ядки или месо.така твърди личната лекарка
Виж целия пост
# 7
Здравейте, миналата година при проф. изследвания левкоците ми бяха завишени- около 15, а пък тази година около 13. Някой знае ли на какво може да се дължи? Дали е признак на някакво кръвно злокачествено заболяване?
Виж целия пост
# 8
Здравейте, миналата година при проф. изследвания левкоците ми бяха завишени- около 15, а пък тази година около 13. Някой знае ли на какво може да се дължи? Дали е признак на някакво кръвно злокачествено заболяване?
ти пък, само заради лекото завишение ли реши така? Ако е нещо по-сериозно се променя и диференциалното броене. Предполагам са ти пуснали и такова? Но все пак нека ти обърнат внимание дали нямаш хроничен възпалителен процес или нещо друго.
Виж целия пост
# 9
по принцип левкоцитите се повишават когато в организма има възпалителен процес,или е имало наскоро  Hug

Ще цитирам сама себе си ,белким се види по добре Laughing+ дори и от настинка  Sick
За злокачествени образования че и на кръвта  ooooh!Що пък  точно на кръвта?Те не показват само заболявания на кръвта,а на целия организъм.И другото което е едни повишени левкоцити сами по себе си не означават диагноза.В комбинация с други изследвания се постава такава.
Изследването обхваща: изброяване на кръвните клетки /левкоцити, еритроцити, тромбоцити/, определяне на концентрацията на хемоглобина, хематокрита, математическите показатели на еритроцитите и тромбоцитите. Показателите на кръвна картина не са специфични за дадено болестно състояние. Променят се при различни заболявания: анемични състояния, възпалителни и инфекциозни заболявания с различен произход, злокачествени кръвни заболявания и други.

Абе,доктори нямате ли бре хора,че си пълните главите с болести  ooooh!
Виж целия пост
# 10
И мойте са завишени.И винаги са били така.Спомням си,че доктора ми каза,че така е при пушачите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия