можем ли да правим ваксини?

  • 1 013
  • 1
Здравейте и честита Новата 2009!
Имам бебе на 7 месеца, което се роди в 32г.с. с тегло 1700г. и поради майчино-фетална инфекция и респираторен дистрес синдром се е провела изкуствена вентилация и антибиотично лечение.Сега бебето се развива много добре, но след трансфунтанелна ехография му поставиха диагноза: лека стационирана дилатация на латералните вентикули.Липсват промени перивентикуларно и неразширени външни ликворни пространства. Според лекарите с които сме се консултирали,това по никакъв начин няма да се отрази на здравето и развитието на детето,но не ми дават еднозначен отговор, дали можем да го ваксинираме(той до момента няма никакви ваксини), а нашата педиатърка се притеснява да поеме риск. Ще бъда благодарна да рзбера и вашето мнение, защото аз също не искам да поемам риск, но и се претиснявам да го оставя без ваксини. Благодаря предварително! 
Виж целия пост
# 1
При нормално неврологично развитие, можете да започнете ваксинациите след навършване на 6 м. корегирана възраст(т.е. от термина) За предпочитане е да се прави Пентаксим.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия