Дайте идеи за Йорданов ден

  • 1 298
  • 13
Имам трима именника, а след тези празници ми е малко трудно да измисля нещо оригинално и лесно.Приемам всякакви съвети.
Виж целия пост
# 1
За много години !И аз се записвам да следя темата защото се казвам Йорданка и утре ще имам имен ден !Сега правих руска салата но и аз искам да изненадам гостите с нещо оригинално.Иначе вечерята ще ни е скара и печено пиле с ориз и кисело зеле за гарнитура,а десерта мисля да е купена торта.Ще ми се и някой сладкиш да направя.
Виж целия пост
# 2
Аз бих заложила на ястия тип мезета....А масата да е сервирна тип-шведска....Така се спестява време,а и всеки си слага от това ,което иска....
Печено пиле,накъсано...Лозови сърмички в плато,салти,туршии,луканки,филета,сирена,една пита като се замеси....За сладките неща....дребни сладки,кекс,сладки палачинки,торта,плодове...Такива неща...
Щото след тия празници с това преяждане,не ми се занимава пак с тежките манджи  ooooh!  Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 3
Да,но при мен самата обстановка е тип-механа .Всичко ще се сервира в прастяни съдове и чашите дето ще се пие и те са от керамика.За това искам някои съвети за някакви гозби за да впечатля моите гости.
Виж целия пост
# 4
Да,но при мен самата обстановка е тип-механа .Всичко ще се сервира в прастяни съдове и чашите дето ще се пие и те са от керамика.За това искам някои съвети за някакви гозби за да впечатля моите гости.
Eeee,ами заложи тогава на свинско и винско  Laughing Laughing Laughing
Мешана скара,капама,свински хапки с гарнитура,печено свинско...Нещо от тоя род....
Пък салатите и мезетата си вървят каквото и да предложиш....
Виж целия пост
# 5
Така смятам да направя, дори си мисля вместо да купувам сладки, да направя  един тиквеник и баница с локум и да ги нарежа на малки колелца по автентично да е .
Виж целия пост
# 6
Така смятам да направя, дори си мисля вместо да купувам сладки, да направя  един тиквеник и баница с локум и да ги нарежа на малки колелца по автентично да е .
Пуууу...Супер!Браво на тебе!  chef  chef  chef
Виж целия пост
# 7
От днес съм започнала с приготовленията за утрешния празник.Аз от сутринта на 6 като стана и първата ми работа е да отида на черква ,а после започвам отново да работя в кухнята.
Виж целия пост
# 8
Ще ми се и някой сладкиш да направя.

Препоръчвам ти една много лесна и супер вкусна бисквитена торта, която ядох онзи ден в една приятелка.

Купуват се 2 пакета какаови бисквити "Закуска"
Една кофичка голяма заквасена сметана
1 банан
кафе
ромова есенция

Сваряваш кафе и топиш бисквитите една по една в него. Нареждаш ги на дъното на тавичка. Разбиваш сметаната с 10 лъжици захар и есенцията и мажеш отгоре, нарязваш банана на колелца и нареждаш върху сметаната. След това пак бисквити, напоени с кафе и така редуваш продуктите, докато завършиш със сметана най-отгоре. Поръсваш с какао и оставяш в хладилника за няколко часа. Става невероятна.
Виж целия пост
# 9
и моят син е ЙОРДАН,та си мисля да им направя друсан кебаб
,4е не сум правила от 2  3 год.
моята рецепта е
слагам месото на хапки сьс вода на нивото на месото,и сол разбира се
оставям да ври докато остане на мазнина
през това време сьм нарязала лука на луни4ки и го сма4квам сьс сол,4ерен пипер,4ервен пипер и 4убрица.
когато месото запо4не да цвьр4и слагам лука захлупвам и...дал ви господ яки рьце.запо4вате да друсате тенджерата,колкото пове4е,толкова по вкусно.докато омекне лука.
моите много го харесват,дано и на вас да ви хареса
Виж целия пост
# 10
Наистина е вкусно и аз съм го готвила това ястие.Празника е много специален за мен  и аз от днес съм започнала с приготовленията  chef
Виж целия пост
# 11
Момичета, не съм много запозната, но не се ли ядат само постни ястия днес? newsm78 Рових се из нета и там пише, че днес трябва да сме на постно!
Виж целия пост
# 12
доколкото сьм запозната постите свьрШват на Бьдни ве4ер и от Коледа се запо4ва с месо.аз се отказах от друсания,4е забравих да извадя месото от фризера,така 4е Ще правя пьлнени картофи с бекон,яйце и каШкавал е и масьлце та да е по апетитно.ние сме по вкусни4кото а пук другите да пазят диети и заради нас,един пьт се живее,е...то аз и нямам нужда де,4е дори като има вятьр си слагам по един камьк в джобовете,за да не се полу4и ефект"ОТНЕСЕНИ ОТ ВИХЬРА"
Виж целия пост
# 13
Честит имен ден на всички именници!Пожелавам много здраве,щастие и много късмет!Назздраве и добре да си изкарате празника!Ние отиваме на вилата да празнуваме и навън както вали сняг е просто страхотно!НАЗДРАВЕ  на всички! beer3
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия