съвет за хормонални изследвания

  • 987
  • 9
Моля, дайте ми акъл-в петък ще правя цветна снимка на тръбите и ми искат пълна кръвна картина. И си помислих, че като ще ме дупчат, дали пък да не направя и едни хормонални изследвания-никога до сега не съм правила. Прочетох кога кое се прави и единственият проблем е, че седем дни след овулацията, когато трябва да изследвам прогестерона ще съм на море във варна. Та може ли сега да направя голямата група хормони, а следващият месец-септември прогестерона или да изчакам до септември да правя всичко? Или да се занимавам по време на почивката с лаборатории?
Виж целия пост
# 1
Репродуктивните хормони, които се правят от 3-5 ден от началото на цикъла трябва да бъдат в един цикъл, защото се гледа и съотношението на някои между тях /ЛХ:ФСХ/.
Прогестеронът на седмия ден след овуто може и в друг цикъл.
Нали знаеш, че се поемат от касата?
Виж целия пост
# 2
Репродуктивните хормони, които се правят от 3-5 ден от началото на цикъла трябва да бъдат в един цикъл, защото се гледа и съотношението на някои между тях /ЛХ:ФСХ/.
Прогестеронът на седмия ден след овуто може и в друг цикъл.
Нали знаеш, че се поемат от касата?

Да питам и аз, направлението от гинеколог ли да е или от ендокринолог? Или и двете?
Виж целия пост
# 3
На мен гинеколожката ми го даде...пък за нея имах от личаната. но може и ендрокринолог да ти ги назначи.
За мъжкото ни от личната за ендро....а той за хормоните.
Виж целия пост
# 4
Най-добре от гинеколог, тъкмо ще те и прегледа.
Виж целия пост
# 5
Мен ме боцнаха вече, набързо обсъдих с гинеколожката идеята за хормоните и тя каза щом пък искам да ги направя. Днес ми е пети ден от цикъла. А прогестерона ще го оставим за следващият цикъл, тя каза, че няма проблем. Единствено ме смути факта, че няма да ми изследват тестостерона, ама я попитах и тя каза, че нямало нужда да ми изследва мъжкия хормон, защото съм нямала излишно окосмяване и други такива нетипични женски, но типични мъжки неща Simple Smile
А всъщност този тестостерон какъв показател е при опитите за бебе? Колкото до касата-личният ми лекар бил отпуска, та нямах време да се разправям за направление и прежалих едни 40 лв.
Виж целия пост
# 6
Отпуска Rolling Eyes Ами като е отпуска няма ли кой да го замести. Сега кво се оказва, че ако докато личния е отпуска аз мога ей така да си умра като овце без история или да платя за нещо което ми се полага #2gunfire #2gunfire #2gunfire Няма оправия еййййй нямаааа.
Момиче стикам палци  Peace
Виж целия пост
# 7
Е що не ти е пуснала тестостерон?! Да не го плаща от нейният джоб, пък и не знам колко е показател. Аз защото имам малко по-завишено окосмяване и мислих, че имам завишен тестостерон, но не.
А иначе за изследването на прогестерона, мисля че е най-добре в същият цикъл.
Виж целия пост
# 8
Момиче,
аз правих в два отделни цикъла хормони, ето така:

- Тестостерон
- Пролактин
- Прогестерон
ДО 7 дни след овуто

При втория цикъл, на 5-ти ден от нач. на цикъла
- ЛХ
- ФСХ
- Естроген
Тъй че може и така

И нема такива - лекаря е в отпуск #2gunfire
Виж целия пост
# 9
Тъй като Пролактина ми се оказа висок, колко трябва да изчакам, преди да си направя повторно изследване? (1 цикъл стига ли newsm78)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия