Как предпазвате бебето от грип

  • 3 112
  • 49
Аз съм мама на двумесечно бебенце. Настъпва грипния сезон и притеснението от вирусите е все по голямо. За предпазване от грипа получихме като препоръки - повече чист въздух и по малко хора. Вие как предпазвате бебетата си от вируси? Използвате ли някакви имуностимуланти?
Виж целия пост
# 1
Избягвах местата с много хора - магазини, градски транспорт /ако е възможно/ .Важна е и личната хигиена на всички в семейството. Измиване на ръцете преди контакт с бебето. Всеки ден му давах прясно изцеден сок от плодове.
Но твоето бебе е много малко за сокчета.Ти ще си прецениш.
Много е важно такова малко бебче да е на кърма.
Виж целия пост
# 2
Ами предпазвах дъщеря си като я събирах с хора възможно най-малко.
Все пак не мисля че, едно бебе на 3-4 месеца ще загуби много от контакта с чужди хора.
Виж целия пост
# 3
Не съм я събирала с много хора, а като идваха гости да я видят ги пусках за малко и след това в друга стая. Като беше на 1 месец аз направих бронхит и за да не я разболея я пратих при свекърите, че след мен се тръшнаха и майка ми и мъжа ми  Sick. Сега и давам веднъж седмично осцилококцинум, но пак се разболява, само къде кара по-леко грипа
Виж целия пост
# 4
Пазя я от контакти. Това е.
Виж целия пост
# 5

Много е важно такова малко бебче да е на кърма.

За жалост имам много малко кърма и му я давам като хранителна добавка, по 60 грама на ден. Не знам дали има смисъл но така или иначе съм решила докато има да давам пък ако ще и 5 грама да е.
Виж целия пост
# 6
Бебето ти е много малко да му даваш каквито и да е имуностимулатори.Къмата е най-големият такъв,за жалост ти я имаш в малки количества,но все пак е нещо,просто избягвай контактите както са те посъветвали и другите така намаляваш риска значително.
Виж целия пост
# 7
Избяхвах много контактите с хора в първите месеци не детето ми, идваха на гости само най-близките и то рядко. Спазвам изрядна хигиена - често миене на ръцете, когато някой е болен се изолира в друга стая. Сега колкото по-голям става, толкова е по-трудно да го опазя, а и все пак не мисля че трябва да го изолирам от света, докато навърши 20 години  Laughing.  Но за по-малките бебета трябва да се спазват по-стриктни правила. сега настъпва сезонът на гриповете и трябва да го пазиш. Даже не е препоръчително да се ходи на месечните консултации, където има много болни деца. По-добре педиатърката да идва вкъщи.
Виж целия пост
# 8
Пазя я от контакти. Това е.

 Peace
Виж целия пост
# 9
пазиш от контакт с много хора и чист въздух в стаята
Виж целия пост
# 10
. Даже не е препоръчително да се ходи на месечните консултации, където има много болни деца. По-добре педиатърката да идва вкъщи.

Болните деца не трябва да се водят на детска консултация! Има си лекарски кабинети за целта.

А по темата ограничавам контактите доколкото е възможно.
Виж целия пост
# 11
Избягваш контактите с всякакви хора, само най-близките и кърмиш докато можеш, па макар и 5 мл.
Кърмих до 11 месеца и до сега да чукна на дърво, се разболя само веднъж преди месец и то от едната глупост-рева, рева да ходи да играе в една градинка, докато чакахме сестра й от училище и прихвана...  Twisted Evil
Виж целия пост
# 12
Огваничаваш достъпа до детето- особено на хора, които виждаш, че са хремави, кашлят и т.н. По- трудно ще е ако имаш голямо дете, което така или иначе е контактно с други деца, но не е невъзможно.
Виж целия пост
# 13
Хубаво са те посъветвали, по-малко контакти с хора, пък дори да не
изглеждат грипави. Свеж въздух в стаята. За консултацията избирай часове,
когато няма много болнави деца пред кабинета. Нашия педиатър специално вика
бебета на консултация в дни и часове без болни.
Виж целия пост
# 14
Нашето педи ни препоръча и капките Биогая тъй като от самото начало сме на АМ. А за другите неща момичетата вече са го написали.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия