на каква възраст трябва да е дъщеря ми за да се пробият ушите?

  • 6 034
  • 129
Здравейте и честит имен ден на всички именници.Момичета аз просто от любопитство искам да попитам на колко трябва да е дъщеря ми за да се пробият ушите за обеци, моля за вашите мнения.
Виж целия пост
# 1
Аз преди питах, и тука някои мами искаха направо да ме обезглавят, че това било грубо вмешателство в личния живот на детето. Аз не смятам така, но всеки сам си решава. Аз пробих ушичките на дъщеря ми на около 11 месеца, почти не плака, и лекарката каза, че най-често тогава го правят за да са хубави и с обички за кръщенето. Peace
Виж целия пост
# 2
Доколкото знам може когато искате.
Виждала съм и много малки бебета с обеци.
На мен лично не ми харесва обаче бебе или малко дете накичено. newsm03
Виж целия пост
# 3
Няма ограничения, въпрос на личен избор на родителите (в случая).
И аз не одобрявам, но не това е втпросът в момента.
Виж целия пост
# 4
Всеки сам си решава.На голямата й ги пробих на 2 годинки,а сега на малката все още не съм.А и скоро нямам намерение.
Виж целия пост
# 5
Ако имам дъщеря не бих й пробила ушите, бих я оставила сама да вземе това решение когато поотрасне.
Виж целия пост
# 6
Доколкото знам може когато искате.
Виждала съм и много малки бебета с обеци.
На мен лично не ми харесва обаче бебе или малко дете накичено. newsm03
Peace
Виж целия пост
# 7
И аз не съм навита да и ги пробиваме , даже нямам спомен да съм виждала някое бебе с обеци, но подариха ни едни а и свекърва ми се канеше като направим 1 годинка да ни купува, та какво да правя?
Виж целия пост
# 8
Дъщеря ни беше на 5 месеца като ́и пробихме ушите.
Виж целия пост
# 9
И аз не съм навита да и ги пробиваме , даже нямам спомен да съм виждала някое бебе с обеци, но подариха ни едни а и свекърва ми се канеше като направим 1 годинка да ни купува, та какво да правя?

скрий ги,като порасне и ги подари Laughing

по въпроса,няма ограничение на възрастта,когато си решите,но аз също не одобрявам Peace
Виж целия пост
# 10
няма определена възраст
Виж целия пост
# 11
В едно списание за бебета прочетох,че след 2месечна възраст е вече възможно да се направи тази интервенция,защото се избягва фактора страх/при по големите/.Задължително при специалист,и 2 вечери да не се къпи детето.
Аз също имам малка дъщеря и все още не мога да взема решение дали да и продупча ушетата или да си избере тя/когато вече може да го направи съзнателно/
Виж целия пост
# 12
Аз съм решила да го направя на Благовещение, тогава се пробивали ушичките на момиченцата. Дребната ще е на 1г. и 1 м. 
Та по този повод да попитам майките от София къде мога да заведа дребното за тази работа? Не ми се иска да е във фризьорски салон  Thinking.
Аз си продупчих ушите на 19 години, майка ми цял живот е била против и ме беше ужасно много страх, направо с рев отидох във фризьорския салон. Затова предпочитам на малката сега да й ги пробият.
Виж целия пост
# 13
Можеш да пробиеш ушите, когато искаш, няма ограничения във възрастта.
На дъщеря ми ги пробихме малко преди третия РД, много искаше.  Flutter
Виж целия пост
# 14
Ами аз все още се колебая дали да и пробивам ушичките.На кръщенето кумата и подари обички и когато  беше на гости за Коледа се обиди,защо все още не съм и сложила обичките.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия