Интрамурален миомен възел на предна маточна стена и бременност.

  • 8 213
  • 3
Здравейте!
На 27г. съм. Имам интрамурален миомен възел на предна маточна стена в близост до шийката с размери 1.5/2 см., който е нарастнал с половин сантиметър за 4 месеца/откакто е открит/, а сега установих, че съм бременна /6 г.с./ и се очаква да увеличи размера си още.
Моля да ми отговорите:
- доколко е опасно това разположение на миомата за развитието на плода?
- има ли вероятност при уголемяването на матката по време на бременността, възелът да изчезне, т.е наивно казано да се разпъне и махне от само себе си?
Всичко е индивидуално и Божа работа, но искам да знам каква е тенденцията при такива случаи и какъв би бил шанса ми за нормална бременност.
Благодаря!
Виж целия пост
# 1
Възела не може да изчезне но е възможно да не Ви създава
проблеми предвид неговите размери. Трябва стриктно да се проследява
бременноста.
Виж целия пост
# 2
здравейте и аз имам същия проблем.вече съм края на пети месец и миомния възел се увеличи двойно.за сега ми препоръчаха да лежа без много разходки или ще се наложи да ме зашият което не ми стана много ясно......какво точно означава.при мен е втора бременост и до сега нямах никакви оплаквания а от няколко дни съм с контракци.ходя при добри специалисти(от Варна)и съм доволна от тях но съм много притеснена от това как ще протече остатъка от бременоста ми.
Виж целия пост
# 3
Здравейте, в 14г.с. на бременноста си съм. Преди два дни  ми откриха интрамурален нодул по предната стена с размер 5см. проминиращ ендокавитерно / цитирам буквално това което ми е написано за да не объркам някой от термините/. Освен това ми казаха, че и плацентата е под миомата. Въпросите ми са :
- Ако миомата расте може ли да притисне плода и да спре неговото развитие?
- Миомата може ли да предизвика отлепване на плацентата?
Благодаря Ви предварително за отговорите !
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия