Съвместимост на лекарства и кърмене

  • 4 445
  • 5
Бих искала да попитам има ли мами,които пият лекарства за разширени вени  и кърмят?Като позастудя и не можем да излизаме вече са ме погнали едни болки в единия крак ужас.Педито ми изписа да се мажа с ХЕПАРОИД ЗЕНТИВА и да пия ЕНТАН,както и няколко прахчета нимезил.На ентана нищо не пише,а на крема пише,че не се маже при кърмене.
    Моля ,ако някой знае дали тези лекарства са съвместими с кърменето да пише?   Или ,ако някой пие нещо друго да сподели?
     Бебчо вече е големичък,но се кърмим вечер,нощем, особено сутрин и напоследък го е обхванала една мания взема ли го веднага задига блузата ми . И няколко пъти през деня.То не е точно кърмене,но си суче.
    благодаря ви .
Виж целия пост
# 1
Ето тук можеш да проверяваш по име или по активна съставка:
http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp
Виж целия пост
# 2
В листовката на крема пише изрично, че може да се употребява по време на кърмене със съгласието на лекуващия лекар (и няма причина да не даде такова съгласие, тъй като хепариноподобните препарати са с високо молекулно тегло и дори нискомолекулните са с огромна молекула, така че не проникват в кърмата въобще).
Ентан съдържа гинко билоба. Информацията за него е противоречива - според някои източници е ок, според други употребата му е противопоказана (основно заради това, че няма контрол над това какви други вещества освен гинкото също се съдържат в препаратите - макар че ти ползваш стандартизиран препарат, където вероятността от проблеми е доста по-малка, но пак не е изключена). Според Хейл, когото най-често използвам, рейтингът е Л3 - може да се ползва, но трябва да се прецени дали ползата от употребата е по-голяма от евентуалната вреда; няма данни за преминаване на препарата в кърмата.
Нимезил може да се полза с внимание и не за продължително време (основно заради теб, тъй като е хепатотоксичен, а не че на детето ще му стане нещо).
Виж целия пост
# 3
Извинявам се че нахлувам в темата  Simple Smile
Изписаха ми детралекс заради хемороиди, положението не е добре с тях, аз кърмя, незнам дали мога да го приемам това лекарство, ще съм много благодарна ако споделите мнението си
Виж целия пост
# 4
Може - има малко информация, известна за него по отношение на кърменето, например че има високо молекулно тегло, което означава, че не преминава в кърмата. Рейтингът му е риск 0 Grinning
Виж целия пост
# 5
Хедра мерси много  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия