Изследване

  • 1 356
  • 7
Мили мами, споделе своя опит!
На малката Зоя трябва да й се вземе урина за изследване, а аз май не съм много наясно как точно да стане това  Embarassed
Сигурна съм, че много от вас са минали по този път...

P.S. Става въпрос за стандартните изследвания на кръв и урина на 6 м. възраст.
Виж целия пост
# 1
Цитат на: Hris
Мили мами, споделе своя опит!
На малката Зоя трябва да й се вземе урина за изследване, а аз май не съм много наясно как точно да стане това  Embarassed
Сигурна съм, че много от вас са минали по този път...

P.S. Става въпрос за стандартните изследвания на кръв и урина на 6 м. възраст.


Има едни контейнерчета за урина. Продават ги в аптеките. При нас обаче не стана нещо номера, все се изливаха. Sad
Виж целия пост
# 2
Цитат на: Hris
Мили мами, споделе своя опит!
На малката Зоя трябва да й се вземе урина за изследване, а аз май не съм много наясно как точно да стане това  Embarassed
Сигурна съм, че много от вас са минали по този път...

P.S. Става въпрос за стандартните изследвания на кръв и урина на 6 м. възраст.


В аптеките продават едни пликчета с дупка, които се наричат колектор за урина. Купуваш и един контейнер за урина - шишенце с капаче. Лепиш пликчето като гледаш по-дългата част да остане откъм дупето. Като залепяш леекичко разтваряш крачетата на бебето, за да прилепне пличкето към дупето, да не се излее оттам урината. После като се изпишка внимателно отлепяш и изсипваш в контейнерчето. Не се притеснявай не ги боли ако отлепиш внимателно.
Не лепи пликчето примерно в 20:00 часа, ами гледай да е близо до часа, в който ще ходиш в поликлиниката. когато Александра беше на 6 месеца аз го залеших около 5-6 сутринта и го отлепих в 8:00. Урината не трябва да е преседяла от вечерта.
Ами това е!
Виж целия пост
# 3
Цитат на: Vache
Цитат на: Hris
Мили мами, споделе своя опит!
На малката Зоя трябва да й се вземе урина за изследване, а аз май не съм много наясно как точно да стане това  Embarassed
Сигурна съм, че много от вас са минали по този път...

P.S. Става въпрос за стандартните изследвания на кръв и урина на 6 м. възраст.


В аптеките продават едни пликчета с дупка, които се наричат колектор за урина. Купуваш и един контейнер за урина - шишенце с капаче. Лепиш пликчето като гледаш по-дългата част да остане откъм дупето. Като залепяш леекичко разтваряш крачетата на бебето, за да прилепне пличкето към дупето, да не се излее оттам урината. После като се изпишка внимателно отлепяш и изсипваш в контейнерчето. Не се притеснявай не ги боли ако отлепиш внимателно.
Не лепи пликчето примерно в 20:00 часа, ами гледай да е близо до часа, в който ще ходиш в поликлиниката. когато Александра беше на 6 месеца аз го залеших около 5-6 сутринта и го отлепих в 8:00. Урината не трябва да е преседяла от вечерта.
Ами това е!

Бе аз защо така не мога да се справя с тия пликчета да му се невиди. На 6 месеца като беше не стана. Сега си викам, той стои изправен вече и няма  как да се излее. Е да, ама не! Не ги ли слагам правилно...що ли...?! Embarassed
Виж целия пост
# 4
Vacheр, много ти благодаря. Дано се справя.  Shocked
Виж целия пост
# 5
Цитат на: cheta
Бе аз защо така не мога да се справя с тия пликчета да му се невиди. На 6 месеца като беше не стана. Сега си викам, той стои изправен вече и няма  как да се излее. Е да, ама не! Не ги ли слагам правилно...що ли...?! Embarassed

ne se pritesnqvai!stavame dve dva pati i slagah na moqta da6terq i ni6toooooooo!nakraq slojih pamuk!toi popi!takmo misleh 4e moga ve4e da go svalqm hop i q gledam 4e si var6i i drugata rabota!otdelih nenamazanata 4ast,iztiskah q v burkan4e,6toto ne e zadaljitelno da e sterilna urinata i taka!
a za kolektorite za urina kato gi lepite ne ostava li sleda ot lepiloto deto mnogo trudno se izmiva?az li sam indianec?
Виж целия пост
# 6
Цитат на: assia
Цитат на: cheta
Бе аз защо така не мога да се справя с тия пликчета да му се невиди. На 6 месеца като беше не стана. Сега си викам, той стои изправен вече и няма  как да се излее. Е да, ама не! Не ги ли слагам правилно...що ли...?! Embarassed

ne se pritesnqvai!stavame dve dva pati i slagah na moqta da6terq i ni6toooooooo!nakraq slojih pamuk!toi popi!takmo misleh 4e moga ve4e da go svalqm hop i q gledam 4e si var6i i drugata rabota!otdelih nenamazanata 4ast,iztiskah q v burkan4e,6toto ne e zadaljitelno da e sterilna urinata i taka!
a za kolektorite za urina kato gi lepite ne ostava li sleda ot lepiloto deto mnogo trudno se izmiva?az li sam indianec?


Да, остава! Много гадно  Close  Ще пробвам варианта с памука. Благодаря за идеята!  Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Цитат на: cheta
Бе аз защо така не мога да се справя с тия пликчета да му се невиди. На 6 месеца като беше не стана. Сега си викам, той стои изправен вече и няма  как да се излее. Е да, ама не! Не ги ли слагам правилно...що ли...?! Embarassed


но при момченцата не е ли по-трудно с тези колектори за урина? не знам.....
май бяха универсални, нямаше разлика за момченца и момиченца? или имаше, ох, забравила съм вече.

да, остава лепило, вярно е, което е доста неприятно.

а и това с тези колектори е малко тъпо измислено, защото ако сложиш отгоре памперс и такава хубава среда, топличка става за развиване на разни бактериики, и после резултатите да не са много вярни.

аз затова, след като пробвах с тези т.н. колектори, и се отказах после, и чаках дъщеря ми направо да се изпишка в стерилна чашка, без да ползвам номера с памука, малко по-трудно беше да и задържа вниманието да не мърда много, много на поставката за повиване, но таткото ставаше с мен тогава рано, около 6ч. да и вземем урина, че май по това време се изпишкваше.

а да не говорим, че точно заради тези колектори излязоха бактерии в урината, точно заради подходящата среда за развитие.
но не е задължителнон разбира се, но аз повторих урината после няколко пъти, даже стерилна урина - трикратна правих за по-сигурно на едногодишните изследвания.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия