Въпрос за имунизациите и още един за зъбките...много съм притеснена....

  • 1 308
  • 15
Аме проблемът е следния - двамата малките нямат още кьорава имунизация - заради алергии, болести и т.н. Страшно ми е притеснено, че не са имунизирани - опасно си е.....Знам че има и мами, които не си имунизират децата - личен избор.....Ох, давайте акъл, съвети, мнения - страх ме е от имунизациите, и двамата са ми алергични и вечно някой около нас е болен, все сме под риск - какво да правя....
Другия много болен проблем е, че баткото е на 3 и половина и зъбите му са в окаяно състояние - направо като на стар човек....Миеме ги, не яде много сладко, проверявах ги често, но последните 2-3 месеца го гледа повече майка ми и положението е взело страховит обрат за толкова кратко време.... там режима е същия, но....Днес го заведохме на зъболекар - ужас, писъци, рев, не иска да си отвори устата и един мм. правихме се всички на клоуни, мило, нежно, но....не и не..... направо тази вечер се чувствам отвратително....
момичета, тук винаге сте ми помагали, дори и с критика, ще чакам да ми пишете  bouquet
Виж целия пост
# 1
Доколкото разбирам искаш да имунизираш децата,но те са алергични и те е страх от имунизациите.Защо не се обърнеш към хомеопат за помощ кота нямате друг избор?Като казваш ,че са болни постоянно,защо не подсилите имунната система?
Виж целия пост
# 2
И ние все още си нямаме имунизации, защото бебчо е салергия към белтъка. Педито ми каза, че имало много пречистени за деца с алергии, но наблюдаващата ни докторка каза до 6 месеца никакви имунизации, така че не сме му правили.
Виж целия пост
# 3
Изчакай тогава с имунизациите и найстина хомеопатията може да ти помогне поне на този етап при това положение. Понеже аз имам алергия за бебето ми незнам още е малък и незахранен ми препоръчаха ваксините да купувам по добрите - нямам много възможност и за това ама за детето какво да правя, поне за сега пентаксим сега слагаме нея и да чукна на дърво няма проблем.

А за зъбките ми стана интересно-това нали са млечни зъби на 3 години и половина Rolling Eyes?!Той нали ще ги смени и другите може би няма да са така?
И какво имаш предвит под окаяно състояние-черни ли са, жълтили са, чупят ли се....?!? Rolling Eyes


Ще следя темата това за зъбите и алергиите ме интересува и мен много.
Виж целия пост
# 4
А защо не попиташ педито дали може да пиете противоалергични сиропи преди и след имунизацията?
Виж целия пост
# 5
И ние все още си нямаме имунизации, защото бебчо е салергия към белтъка. Педито ми каза, че имало много пречистени за деца с алергии, но наблюдаващата ни докторка каза до 6 месеца никакви имунизации, така че не сме му правили.
И моят син беше с алергия към белтъка,но без проблем ни сложиха ваксините.
Виж целия пост
# 6
Ваксините само ще задълбочат проблема с алергиите, а и да няма алергии, ефикасността им е съмнителна - има достатъчно случаи на ваксинирани и след това разболяли се хора...
Най-добрият начин за предпазване от болести и за по-бързо излекуване при инфекции е ПОДСИЛВАНЕТО на ИМУННАТА СИСТЕМА :
1.закалителни процедури : чист въздух, слънце и вода, игри.
2.положителна емоционарна среда - любов , разбирателство и спокойствие.
3.здрав сън.
4.здравословно хранене : плодове и зеленчуци (особено сурови), качествени хранителни добавки.
5.добър хомеопат.
Виж целия пост
# 7
Зъбите са развалени, с кариеси, кътниците с дупки, парченца счупено...и как стана това за 2 месеца...Не мога да си простя, че така го занемарих и докато го гледаше майка не го проверявах - той все пак си стоеше и при мен по някой ден....как можах така да го изпусна Cry  Cry Cry
За имунизациите: от коклюш сме освободени....Нали бебо беше с рефлукс на бъбрека и лекуващата лекарка каза, че пентаксима не е толкова ефективен - колкото повече ваксини наведнъж, толкова по неефективни са. Каза че тези в поликлиниката са по-добри...Вече незнам кого да слушам, всички имат сериозни основания.....б
Виж целия пост
# 8
И ние все още си нямаме имунизации, защото бебчо е салергия към белтъка. Педито ми каза, че имало много пречистени за деца с алергии, но наблюдаващата ни докторка каза до 6 месеца никакви имунизации, така че не сме му правили.
И моят син беше с алергия към белтъка,но без проблем ни сложиха ваксините.
Явно, че всеки си лекува както си знае. Педисъщо каза, че може, ама доцентката казва, че не може.  ooooh!
Виж целия пост
# 9
И ние все още си нямаме имунизации, защото бебчо е салергия към белтъка. Педито ми каза, че имало много пречистени за деца с алергии, но наблюдаващата ни докторка каза до 6 месеца никакви имунизации, така че не сме му правили.
И моят син беше с алергия към белтъка,но без проблем ни сложиха ваксините.

Ми то, лекарите без проблем ги слагат, ама проблемите се появяват после след години, не е задължително да е веднага след ваксинацията....!!!
За съжаление на кака Теди сложихме всички задължителни (така наречени!) ваксини и тази година й предстои пак, но НЯМА да позволя!!! #2gunfire
За щастие за сега нямаме проблеми и дано да е така за в бъдеще!! Praynig
На малката кукла също няма да слагам - вече съм твърдо убедена, че са излишни и дори вредни Crossing Arms
А за мен самата съм сигурна, че един от основните фактори за здравословните ми проблеми - алергии към различни неща, е стриктното вмешателство (от бебе до тийнеджър) в организма ми с ваксини. Даже последния път след ваксинация (бях на 16 години) получих херпес зостер!- лекарите, с които говорих и ме лекуваха тогава, потвърдиха, че е възможно! А системните прояви на алергични реакции започнаха, когато бях на 12 години.
И това са бели кахъри.....Всички сме чували за ужасни истории, като следствие от ваксини!
Да пази Господ! Praynig
Винаги съм се стараела да водя здравословен начин на живот, но подобрение получих след като започнах да приемам качествени хранителни добавки.
Та, действието на ваксините е такова, че само обърква имунната система, а не я подпомага. Naughty
Виж целия пост
# 10
Alexa , относно болестите на децата, когато и ако се разболяват, наистина е най-добре хомеопат.
Познавам страшно добър : педиатър и хомеопат (ама от истинската - класическа хомеопатия!) и е с много голям опит. Ако искаш ще ти пратя координати  Simple Smile
И не се притеснявай, че не са имунизирани!!!  thumbsup
Виж целия пост
# 11
Консултирай се с хомеопат Peace
А за зъбките със стоматолог
Виж целия пост
# 12
Здравейте мами!
За зъбките имам и аз подобен проблем,но на дъщеря ми са й здрави,само има черно наслояване на някои от тях,което не се повлиява от миене.Ще се радвам и аз ако има някакъв съвет по този повод.
Виж целия пост
# 13
Danu-Ani - какво като са млечни...все пак ще трялбва да му служат до 5-6 години...кътниците и повече....

Не знам....при всички положения трябва да се оправят. Търси зъболекар, на който детето да се довери....
Ако не мислете за разни алтернативи - ако се налага и под упойка...знам ли....но ако е толкова зле чак...трябва да се направи нещо, няма как....

Ние имаме едно зъбче с пулпит...не дава много да се прави, но стигнахме до що-годе добре изчистено място, с лекарство и запечатано с временна пломба....след някой др месец пак ще го водя, ако даде да се стигне до постоянна пломба най-добре....

За имунизациите...много не схващам проблема....
ако детето е освободено от ваксини, няма какво да го мислиш...ако ли не - говори с добър педиатър как, какво да му слагате....

Здравейте мами!
За зъбките имам и аз подобен проблем,но на дъщеря ми са й здрави,само има черно наслояване на някои от тях,което не се повлиява от миене.Ще се радвам и аз ако има някакъв съвет по този повод.
това може и да са просто налепи....заведи детето на зъболекар да провери...може да пробваш със слаб процент кислоодна вода - топваш клечка за уши или с марличка и почистваш зъбчето - ако падне е налип, ако ли не - може да е кариес....особено ако е на предните..т.н. биберон кариес....а май и от флорозата се получават такива петна....само специалист може да се изкаже компетентно.
Виж целия пост
# 14
Не ми се вярва да нямат "кьорава имунизация"...
В родилният дом не ги ли имунизираха ???
  Thinking
И не знам как бихме могли да ти помогнем ние...
Едните ще ти дадат съвет "Не ги имунизирай", другите "Имунизирай ги" и накрая темата ще се превърне в нещо много грозно...
За зъбките - заведи ги на зъболекар...  Peace
Няма друго решение...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия