Такса смет

  • 440
  • 2
Може ли някой,който е наясно със законите,да ми каже начисляването на "такса смет",създава ли задължение на съответната Община за осигуряване на казани и извозването им?
Ние живеем в сграда ново строителство с разрешение за ползване от 10 месеца,сградата е с около 150 апартамента и до нас има още 2 големи нови сгради. Пред нито една няма поставени казани и сме принудени или да си носим боклука на 100-200м и да ползваме"чуждите" казани или да го товарим по колите и да го носим нанякъде,пак по "чужди" казани. Явно доста хора ги мързи да го правят и точно до входа ни има малко импровизирано сметище. По тази причина,Домсъвета на входа се каним да пишем молба или жалба да Общината,за да ни сложат най-накрая казани.
Но искам да знам какво точно ще ни е законното основание,ако го има някъде написано,моля да ми дадете линк да го прочета.Рових се в Гугъл,но задълбах в разни точки и алинеи и нищо не разбрах Embarassed
Подобен въпрос имам и по отношение на асфалтирането на улицата-кой е длъжен да го направи и към кого да се обърнем?
Виж целия пост
# 1
Никой ли не се е сблъсквал с подобен проблем? Praynig
Виж целия пост
# 2
Ами аз съм се сблъсквала с подобен проблем - само преди дни пуснах подобна тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=360558.0
 Притежавам дворно място на края на града. Пътя до него не е асфалтиран и сметопочистващите машини дори не ходят до там. Но въпреки всичко миналата година ни взеха стабилна такса смет.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия