запек при кърма4етата

  • 880
  • 9
Здравейте,
мислите ли, че е възможно момченцето ми (на 3 мес. ) да не ака всеки ден, защото не приема вода. Миналата седмица се изака на 5-тия ден, днес стават 4 дни откакто не е акал. От няколко седмици му давам и сокчета. Лекарката му предписа Дуфалак, и сега му давам. Страх ме е да не привикне към сироп4ето, да му станат лениви черавцата и да запо4не да ака само чрез помощни средства. Също така в интернет прочетох, че едва ли не е нормално бебе да ака един път седмично, какво ще кажете, това не е ли твърде много? А като цяло той е съвсем спокоен, смее се, 'играе' ... благодаря предварително.
Виж целия пост
# 1
По принцип за кърмените бебета е нормлно да акат по на рядко. Малката до захранването акаше на 5-6 дни, но не е било запечено. За Дуфалака не знам какво да ти кажа, аз не съм давала. Изчаквах я да си се изака сама, може да пробваш. И може да спреш сокчетата, много е малко бебето още за тях. Може и от тях да се запича.
Виж целия пост
# 2
И нашият юнак беше така. Не се притеснявай. Вече съм убедена, че това е нормално за тази възраст (особено ако бебето е само на кърма). Не зная защо педиатрите казват, че бебетата имат запек. В крайна сметка, когато бебето се изходи, изпражненията са течни, а не твърди!? И на нас ни бяха изписали Дуфалак, но аз не го дадох, като видях, че всъщност това не е запек. Бебо близо 2 месеца ходеше на 3-7 дни по голяма нужда. После постепенно започна да се нормализира.
Виж целия пост
# 3
и ние бяхме така близо 3 месеца малката акаше на по 3-7 дена и бяхме само на кърма, мисля че е нормално и не е запек защото не са твърди изпражненията а нормални.Аз за Дуфалака съм чувала мнго противоречиви мнения и не съм давала.но понякога когато беба много пръцкаше и и беше неконкортно съм давала Лактолоза Мип ПО ПРЕПОРЪКА НА ПЕДИАТЪР  която е напълно безобидна спрямо коремчето на бебето защото не е лекарство а са дрожди  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Това, че не се е изходило няколко дни, не означава, че има запек. Ако е твърдо акото-да, но в противен случай не виждам как може да се говори за запек. Изключитено кърмените бебета усвояват по-добре кърмата и почти няма какво да изхвърлят, затова се получава така. За да си спокойна, опипай коремчето, ако е мекичко-няма място за притеснение.
Виж целия пост
# 5
И аз се убедих,че е напълно нормално 'акането' на няколко дни.А преди това си мислех,че при кърмени бебета е невъзможно.Единственото което правех е някоя клизмичка като видя,че детето не се чувства добре,както и сокче от круша например,но и то невинаги помагаше.Вече съм решила никакви мъчения с тези клизми,а го оставям сам да се справи.Отдавна не се е случвало,може би наистина всички бебета минават един такъв период,но после всичко се нормализира.На такава крехка възраст не бих дала лекарство
Виж целия пост
# 6
момичета, вече не е акал от 7 дни, ако не се лъжа. Ве4е започвам да се притеснявам, но ще из4акам още 1-2. Не е неспокоен засега, но май ще приложа клизма накрая и така. имам чувството, че ще му се отрови кръвта.
Виж целия пост
# 7
За твое успокоение направи клизма,но понякога и те не действат.Бях чела ,че може и доста по-дълго време бебе да не е ходило по гол.нужда.Пробвай с разхлабващо сокче/круша или нещо подобно/а защо не и чайче - аз бях дала малко повече от необходимото хем беше на около 3 месеца/ и така беше напълнил памперса...... Laughing
Виж целия пост
# 8
Потърси лекар. Не е нормално кърмено бебе да не ака толкова време. Напротив - кърменото предпазва от запек. Ива толкова малка никога не е имала запек - акаше по 3-4, че и повече пъти на ден. Не е имала разстройство - всичко си беше нормално. Това за "усвояването на кърмата" изобщо няма да го коментирам.
Два пъти се случи да не беше акала 2 дни, първият мисля беше на около 7 месеца (не помня точно, но със сигурност беше над 6). Изядох няколко портокала и това оправи положението. Вторият беше на почти 2 години. Пак не беше ходила 2 дни, но го разбрах малко късно - детегледачката ми се обади, че не е добре и се мъчи на гърнето повече от половин час. Да не ти казвам как изхвърчах от офиса. Чак е заспала милата после. А нищо не я е боляло, играела си е нормално.
Пак казвам - потърси лекар! На твое място нямаше да се успокоявам с форумски мнения. Не казвам и да се шашкаш, де Wink

Виж целия пост
# 9
момичета, направих му клизма и беше малко запечен, имам предвид, че не беше течно, а гъстичко. Добре, че му я направих. мерси за съветите на всички.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия