Тренирайте....каквото и да ви струва,дори и да сте слаби!

  • 4 743
  • 66
Здравото,силно сърце е от голямо значение за високия стандарт на живот и продължителноста му.В края на краищата,сърцето като" мотор"на живота е най-важният мускул на човека.Представете си само,какви неимоверни усилия прави сърцето:то бие 60-80 пъти в минута,тоест на ден около 100 000 пъти .В един седемдесет годишен живот това са около 3 милярда удара(да не говорим за такива като мен, които се стремят към безсмъртие)  .На ден сърцето принася по тялото повече от 7000 литра кръв.За 70 години това прави 350 милиона литра!Наистина гигантско постижение!!!
Спортуването,особено кардио тренировката,допринасят за здравето на сърцето.Сърцето е големия печеливш при тези тренировки.Редовната и дългогодишна тренировка води до неговото уголемяване.Обикновено сърцето тежи между 250-300 грама.За сравнение,трениращите усилено спортисти имат сърце,което тежи до 500 грама. С увеличаване на сърцето работата му става по-икономична,което значи по-голям обем на ударите и с тва се понижава чистотата на пулса в покой.За средна чистота на ударите на сърцето се приемат  60 до 80 удара в минута.Сърцето на добре трениращите спортисти пулсира около 40 пъти в минута.Голямото сърце на спортиста е в състояние с един удар да изпомпва в тялото по-голямо количество кръв,отколкото по-малкото на неспортистите.Нормалното изпомпване на кръв е около 70 мл на удар.Сърцето на спортистите работи в икономичен режим.Пример:
Ако успеете,като следствие на нагаждане към кардиото,да намалите чистотата на пулса в покой с 10 удара/мин.,напр.от 75 на 65 удара/мин.работата на сърцето намалява с 600 удара на час ,14400 на ден и 5 256 000 на година.От тва трябва да се приспадне повишената сърдечна активност по време на тренировка,което става примерно,3 пъти седмично,30 минути с чистота на пулса около 150 удара/мин.За сърцето тва прави наднормена употреба на сила за около 350 000 удара.Общо сърцето ще бие почти "само"5 милиона пъти по-малко за година

Дано с това написано , ви накарам да тренирате   Hug Hug

Спорта е полезен,не диетите  Hug Hug
Виж целия пост
# 1
Тренирате ли Laughing
Виж целия пост
# 2
 Има ли значение какво точно тренираме? Аз се занимавам с йога, защото ми пасва и се чувствам страхотно ободрена. Но това едва ли е кардиотренировка..
Виж целия пост
# 3
Има ли значение какво точно тренираме? Аз се занимавам с йога, защото ми пасва и се чувствам страхотно ободрена. Но това едва ли е кардиотренировка..
..Не е ..но е нещо..щом се чувстваш добре........супер Hug...........въпреки ,че трябва сърцето да е натоварено Peace
Виж целия пост
# 4
Уффф зарязах спорта... но скоро трябва да започна отново   bouquet

благодаря за темичката някак си ми действа да посещавам по често фитнеса   bouquet
Виж целия пост
# 5
стига да имам време знам че е полезно ама Crossing Arms
Виж целия пост
# 6
не тренирам и не обичам спорта ... комплексирана съм от училище, когато трябваше постоянно да покривам някакви нормативи, а аз неуспявах заради килограмите си... Sick
 Mr. Green по отношение на работата на сърцето - предпочитам да се целувам, тогава сърцето бие по бързо и изгаряш повече калории  Joy Joy Joy

Това  беше в кръга на майтапа - разбирам, че спорта е много важен за здравето на човека и поддържа фигурата, но аз постоянно си намирам достойни оправдания да не спортувам. Или много работя или нямам удобен фитнес, или не ми се ходи сама да тичам в парка (а няма с кого) и т.н. Мислех за Коледа да си взема велоаргуметър, но и това не направих Tired...
Виж целия пост
# 7
Поци а какво мислиш за каланетиката?
В момента само това ми е разрешено да правя.
Виж целия пост
# 8
Тренираме, и то предимно кардио PeaceСтаваме 2ма ,стремящи се към безсмъртие Laughing
Другият ми стимул да тренирам редовно е личният пример който давам на децата си!
Виж целия пост
# 9
Поци а какво мислиш за каланетиката?
В момента само това ми е разрешено да правя.
..Не ме питай за Каланетика и Пилатес Laughing..имам особено мнение Wink
Виж целия пост
# 10
Поци, на мен ще ми кажеш ли пък, какво ти е мнението за карането на кънки на лед? Примерно по 1 един час 2-3 пъти седмично? Не говоря за лежерно плъзгане по леда, а за такова, дето се изпотяваш под грейката  Embarassed
Виж целия пост
# 11
Поци, на мен ще ми кажеш ли пък, какво ти е мнението за карането на кънки на лед? Примерно по 1 един час 2-3 пъти седмично? Не говоря за лежерно плъзгане по леда, а за такова, дето се изпотяваш под грейката  Embarassed
..супер Hug..тва си е кардио Hug
Виж целия пост
# 12
Има теории, според които кардио тренировките са много вредни. Натоварвало се сърцето, ставите и т.н. Напълно се отричат аеробиката, тичането в парка и други подобни.
Аз не споделям това мнение, по- точно не споделям ничие мнение, не мога да преценя кой прав, кой крив. Правя това, което ми е приятно, пък накрая, ако оживея вечно....  Laughing ще е бонус.  Grinning  Просто реших да споделя, че и спортовете, както всичко друго на този свят, има разни и противоположни лагери, та ако човек иска, може да прочете и да реши за себе си.
Виж целия пост
# 13
Поци а какво мислиш за каланетиката?
В момента само това ми е разрешено да правя.
..Не ме питай за Каланетика и Пилатес Laughing..имам особено мнение Wink

хммм...интересно?!  newsm78
Би ли споделил ?

Виж целия пост
# 14
Има ли значение какво точно тренираме? Аз се занимавам с йога, защото ми пасва и се чувствам страхотно ободрена. Но това едва ли е кардиотренировка..
..Не е ..но е нещо..щом се чувстваш добре........супер Hug...........въпреки ,че трябва сърцето да е натоварено Peace
Обяснете на невежи като мен какво е кардиотренировка? Тичане, каране на колело, фитнес? Занимавам се с йога, защото ми дава много енергия, а пък аз хич не съм спортен тип и другите неща ми идват  в повече.. А пък и живея в малък град, фитнес залите са пълни с потни мъже, уредите са за мъже, а фитнесинструкторът е #2gunfire все ме е било срам да вляза, дапопитам , да ми съставят програма..а пък и съм 46 кг и не искам да отслабвам..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия