HPV - типове 16, 31, 35, 39, 59

  • 2 417
  • 2

Извинете, ако темата не е за тук, но в специалната никой не ми отговаря.

След като на приятеля ми се появиха кондиломи, си направих цитонамазка и изследване за HPV.
Цитонамазката е ПАП 2, тоест без изменение от придишни изследвания и без външни видими проблеми.
Но HPV 16, 31, 35, 39, 59 се оказаха положителни.
Много съм притеснена, защото тези типове са от високорисковите.
Какво следва оттук нататък?
Моля, споделете?
Виж целия пост
# 1
Хубаво е да се кнсултираш с лекар и той да ти препише лечение. Най-често се  дават имуно стимулиращи лекарства за да подсилят имуната ти ситема и тя сама да се пребори с вируса. Иначе конкретно лечение, което да убива този вирус няма. На мен ми бяха предписали да пия Имунобор, понеже се съмнявах за ЧПВ, но изследването излезе отрицателно. Не се тревожи, това че го имаш не означава ,че ще развиеш по-сериозно заболяване, но задължително се сонсултирай с твоя инеколог и вземи мерки, също така прваи контролни изследвания поне на месец, два. Успех. По принцип в нета има много информация за вируса, просто потърси.
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти, Силна,

Разбира се лекарят ще ми изпише лечение, утре съм при него.
Иначе има много информация за ЧПВ, но мен по ме устройва да поговоря с някой, който е минал през това.
В първия момент като си видял резултата и си помислих, че е станало най-лошото. Сега разбирам, че е нищожен процента на рак на шийката на матката, и трябва да се правят контролни изследвания по-често.
Не ми е ясно, обаче, какво става с партньора през това време, трябва ли и той да прави изследвания и съответно лечение?
Цял живот ли ще се пазим? Доколкото разбирам и презерватив не е надежден за предпазване?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия