очила за PC

  • 1 939
  • 19
Как смятате,дали са необходими очила за работа с компютър,дори и да нямаш проблем със зрението....Така и така прекарваме доста време пред компютъра,дали е добре да се обзаведем и с такъв аксесоар,за да предпазим зрението Shocked
Виж целия пост
# 1
Мисля, че са много необходими и е хубаво да ги има  newsm10. Вярно, че новите монитори са добри и екраните ими имат филтри за да не увреждат зрението, но и очилцата не вредят. Аз имам очила за компа и така не ме заболчват очите   когато   typeuu
Виж целия пост
# 2
Аз съм с LCD TFT и нямам никакви проблеми с очите, пък ако ще и 24 часа да кисна на компа. Виж със стария монитор бая се кьорих и ме заболяваха и ми се зачервяваха очите понякога.  Crazy
Виж целия пост
# 3
И аз съм с ТFТ монитор и въобще не ме болят очите от него.
Мисля, че зависи от монитора дали ще трябват очила или не  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
Единствено когато екраните са с течен кристал, не са необходими защитни очила.
Виж целия пост
# 5
И моят монитор е плазмен,както и на колегите и колежките,но те си носят  и очилата въпреки това Thinking
Виж целия пост
# 6
и моят монитор е LCD TFT, но се харесвам с очила и нося - правих си ги в една оптика, избрах си едни много интелигентни рамки и им сложиш антирефлекторни стъкла, внушила съм си, че изглеждам по-респектиращо с очила и май само затова ги нося Embarassed
Виж целия пост
# 7
Очилата определено вършат работа! Ако си с обикновен монитор като мен, пак ще ти се изморят очите, но след дълго взиране Laughing
Много съм доволна от моите.
Виж целия пост
# 8
   Не зная дали помагат наистина, но със сигурност поне не вредят.  Колкото по-големи са стъклата, толкова са по-удобни (един вид модела да е като на широките сега слънчеви очила). 
Виж целия пост
# 9
Аз също смятам, че, ако монитора не е плазмен, задължително трябват очилца smile3556 и въпреки това не ползвам, щото все не ми остава време да отида до оптиката smile3508 уж.
Но съм решила, че до седмица ще намеря време smile3560и ще си поръчам, щото очичките отдавна ме понаболяват от постоянното пулене в монитора. Та искам да ви попитам колко парички горе долу трябва да си приготвя за удоволствието? Нали е възможно да си направя 2 в 1, тоест очила за PC, които да стават и на слънчеви? newsm03


Само да се похваля, че това ми е първото включване в този така прекрасен форум Two Heartsа от колко време ви чета... smile3529
Виж целия пост
# 10
Освен вида на монитора значение има и на каква честота ви работи той. Ако е на 60Хз е нормално да ви болят. Освен LCD TFT  мониторите, плоските монитори със Trinitron кинескоп имат специално допълнително покритие което защитава очите. Но независимо какъв монитор ползвате ако е на малка честота ще ви заболят очите.
Виж целия пост
# 11
От много време насам всички монитори имат такова специално покритие, антирефлексно, което не изморява очите...освен това начина на опресняване на образа при LCD/TFT е различен и там го няма това трептене, което дразни периферното зрение...
Аз работя по цял ден на компютър, освен това съм с очила от дете и никога не ме е боляла глава от стоянето пред монитора.
Очилата, които се препоръчват изобщо не знам каква екстра могат да имат, че да предпазват от каквото и да било. Единствено антирефлексно покритие, което си е добре не само за пред монитор, а изобщо за очите, тъй като тушира отблясъците в съклата и те не дразнят окото.
Виж целия пост
# 12
Който ползва защитни очила нека даде повече инфо .И аз съм решила да си взема , ама съм пълен лаик по въпроса .Благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 13
   Не зная дали помагат наистина, но със сигурност поне не вредят.

Оказа се че не е така.
Аз миналата година си купих такива очила и в момента в който ги сложа - започват да ми плачат очите. Когато попитах в оптиката ми казаха, че наистина има около 2% от хората, които не понасят такива стъкла - нещо като алергия е.
Виж целия пост
# 14
Който ползва защитни очила нека даде повече инфо .И аз съм решила да си взема , ама съм пълен лаик по въпроса .Благодаря  bouquet

Първо, ако ти трябват за работа, по принцип работодателя ти дава определена сума, а ти ако искаш по-гъзарски ще си доплатиш. при нас се полагат 30лв. за такива очила, моите са доста по-скъпи защото са по поръчка - избрах си рамки и им сложих антирефлекторни стъкла /във всяка оптика ги имат/, другия вариант е да си купиш стандартни, които се продават също в оптиките. ако ще си ги купуваш за твоя сметка, си реши дали стандартните, които струват около 10-15лв., или с рамки по твой избор.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия