Пълниме памперса на 4-5 дни

  • 2 046
  • 43
Здравейте! Синът ми е почти на 11 месеца, пълни памперса на 4-5 дни. Коремчето му не е твърдо, но има газове. Предимно е на кърма, не иска да яде много друго, предлагам всичко, давам и от нашата храна, но няма голяма разлика, хапва когато, колкото и каквото иска, вода не пие. Знам, че има значение какво ям и внимавам, но не му помагам. на пеглед сме чак февруари. Ако някой има същия проблем, моля за съвет.
Благодаря
поздрави Hug
Виж целия пост
# 1
Детето вече е сравнително голямо  Grinning и предполагам в общи линии е опитало разнообразни храни. Пробвай с някакъв разхлабващ плод - круша, сини сливи или нещо регулиращо - тиква, овесени ядки.
Аз захранвах и все още захранвам в комбинация между "нормалното" захранване с пюрета и педагогически - давам от нашата храна, когато е нещо подходящо. В последната седмица се опитвам да готвя почти само подходяща за най-дребния храна, за да свиква към общата, та ще видим.

Желая ти успех  Hug
Виж целия пост
# 2
Благодаря, за отговора и съвета. Пробвали сме всичко, което си изброила, но отказва да яде, а когато успея да му дам, понякога действа, понякога не. Даже и аз наблягам да ям разхлабващи плодове, но няма ефект.
Виж целия пост
# 3
Щом детето няма запек и видимо не изпитва дискомфорт не виждам проблем. Стомасите на всички ни са различни.
Виж целия пост
# 4
Мисля,че няма проблем щом детето е спокойно,не изпитва дискомфорт
Виж целия пост
# 5
Щом детето няма запек и видимо не изпитва дискомфорт не виждам проблем. Стомасите на всички ни са различни.
PeaceСподелям
Виж целия пост
# 6
Щом няма запек, мисля че не е проблем, пък и казваш че е предимно на кърма, може би това е причината.
Виж целия пост
# 7
Аз пък си мисля, че не е нормално дете на тази възраст да се изхожда толкова рядко  Thinking Все пак нали приема някакви количества твърда храна ... Друго, за което се сещам е да му даваш храна на малки парченца, да си взема сам - почти като на игра - плод, подходящ сварен зеленчук ... А сок някакъв не пие ли? Може би не харесва биберони - пробва ли с чаша с накрайник или сламка за други течности?
Моят малък син хапва най-много, когато го слагаме с нас да се храни / закуска, обяд, вечеря / и му подавам нещо подходящо за похапване, дори и да не е от моята чиния.
Виж целия пост
# 8
Аз пък си мисля, че не е нормално дете на тази възраст да се изхожда толкова рядко  Thinking Все пак нали приема някакви количества твърда храна ... Друго, за което се сещам е да му даваш храна на малки парченца, да си взема сам - почти като на игра - плод, подходящ сварен зеленчук ... А сок някакъв не пие ли? Може би не харесва биберони - пробва ли с чаша с накрайник или сламка за други течности?
Моят малък син хапва най-много, когато го слагаме с нас да се храни / закуска, обяд, вечеря / и му подавам нещо подходящо за похапване, дори и да не е от моята чиния.

съгласна съм. Опитай да даваш и малко Био Гая, по 5 капки в малко кърма, регулира чревната флора и е безвредно.  Peace
Виж целия пост
# 9
А това, което аз мисля е, че не е нормално дете на тази възраст да е "предимно на кърма"....  Shocked
Не знам, моето мнение е това...
Защо не сте преминали на общо хранене вече ?
Или най - малкото, което е, да му даваш по - рядко да суче ?
Уважавам майките, които кърмят до когато те си преценят, но това не означава, че детето няма нужда и от твърда храна вече....
Не искам да те плаша, но можеш да си докараш големи ядове до главата, с това "неядене на нищо друго"...
Виж целия пост
# 10
Моя мъник също беше с такъв интервал на изхожданията,докато бяхме предимно на кърма,а това беше до към края на 9 месец.
След като започна основната му храна да е пюре-плодово или зеленчуково,попара и плодове нещата се регулираха.
За мен на 11 месеца кърмата е вече за десерт и за нощното хранене,през останалото време трябва разнообразна храна.
Колкото до водата я пропихме след 13-14мес.
Виж целия пост
# 11
Аз пък си мисля, че не е нормално дете на тази възраст да се изхожда толкова рядко  Thinking ...

Щом е основно на кърма, кое му е ненормалното?
Виж целия пост
# 12
Аз пък си мисля, че не е нормално дете на тази възраст да се изхожда толкова рядко  Thinking Все пак нали приема някакви количества твърда храна ... Друго, за което се сещам е да му даваш храна на малки парченца, да си взема сам - почти като на игра - плод, подходящ сварен зеленчук ... А сок някакъв не пие ли? Може би не харесва биберони - пробва ли с чаша с накрайник или сламка за други течности?
Моят малък син хапва най-много, когато го слагаме с нас да се храни / закуска, обяд, вечеря / и му подавам нещо подходящо за похапване, дори и да не е от моята чиния.

съгласна съм. Опитай да даваш и малко Био Гая, по 5 капки в малко кърма, регулира чревната флора и е безвредно.  Peace
Peace ние се изхождаме всеки ден,че и по 2,3 пъти на ден.
Виж целия пост
# 13
Аз пък си мисля, че не е нормално дете на тази възраст да се изхожда толкова рядко  Thinking ...

Щом е основно на кърма, кое му е ненормалното?

Предполага се, че храносмилателаната система е станала по-зряла, а не като на кърмаче на 2-3-4 месеца, когато се наблюдава такова по-рядко изхождане. И моят син беше до 6 месеца само на кърма и се изхождаше на неколкодневни интервали, но всяка майка, чието дете е акало след 4-5 дни знае какви количества се изхвърлят тогава. Искам да кажа, че така или иначе дори само на кърма / и малко друга храна / детето има какво да изхожда, просто го прави рядко  Thinking
Виж целия пост
# 14
А това, което аз мисля е, че не е нормално дете на тази възраст да е "предимно на кърма"....  Shocked
Не знам, моето мнение е това...
Защо не сте преминали на общо хранене вече ?
Или най - малкото, което е, да му даваш по - рядко да суче ?
Уважавам майките, които кърмят до когато те си преценят, но това не означава, че детето няма нужда и от твърда храна вече....
Не искам да те плаша, но можеш да си докараш големи ядове до главата, с това "неядене на нищо друго"...

Подкрепям това мнение Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия