Въпрос за противоменингитните ваксини....

  • 1 003
  • 14
Извинявам се предварително ако темата я има, но нямам време да потърся.....
Знам, че тази ваксина не е задължителна. Ако някой я е правил на детето си моля да сподели. Тези, които са против тези ваксини нека също да споделят мненията си....
Блгодаря ви отсега  bouquet
Виж целия пост
# 1
Аз се двоумих дали да я поставяме на малкия и накрая му я спестих.Обаче снощи като четох що е то менингит и че не се среща чак толкова рядко у нас...вече съжалявам,че не му я поставихме  Tired
Да пази Господ  Praynig Praynig !
Виж целия пост
# 2
ние бихме пентаксим ,там я има менингитната ваксина,а защо я предпочетох,аз самата съм боледувала от менингит на 5,5г това за мен беше основателна причина да я бием Peace
Виж целия пост
# 3
И ние направихме Пентаксим, по препоръка на педи.
Виж целия пост
# 4
Доверих се на препоръката на педиатъра - аз от медицина не разбирам.
На синът ми я сложихмена 2 години (около 25 лв. беше), на дъщерята бихме пентаксим
Виж целия пост
# 5
Предвиждам, че темата ще се превърне в поредната арена на сблъсъци, но все пак се записвам да я следя, защото след преживеният ужас онзи ден искам да съм наясно с всичко, свързано с менингити, енцефалити и т.н.
И най - вече - да пази Господ...  Praynig
Виж целия пост
# 6
Бихме на бебка ПЕНТАКСИМ, тя съдържа и противоменингитна! Смятам, че е хубаво да се постави, просто не си заслужава риска Peace
Виж целия пост
# 7
Миналата година бях в списъка на личната ми лекарка за ваксинации - правят такива периодично на определена възраст, не противоменингитна, но други.Както и да е, но лекарката така и не искаше да ме ваксинира: първо, защото бях бременна и второ, защото след раждането кърмех, но много настояваше да сложим хиляди ваксини на новороденото??? #Crazy
И къде е логиката?!  newsm78
Съжалявам, че сложихме първите няколко ваксини - не знаех, че мога в родилния дом да ги откажа, а за противохепатитната все още бях в дилема! Cry
Сега вече съм против боцкането!
Морска, съжалявам за менингита ти на 5,5 г. , но и никой не може да ти докоже, че ако си била ваксинирана, е нямало да се разболееш!  Thinking
Понякога се случва човек да се разболее и в такъв случай най-важното е да има силна имунна система.  Peace
Виж целия пост
# 8
Когато синът ми беше на 2 години и половина му купих ваксината Акт хиб и му я поставиха.Забелязах,че от тогава не боледува често,само лека хрема един или два пъти през зимата.
Виж целия пост
# 9
Алекса за какво точно питаш? има десетки видове инфекциозни менингити? за мога да помогна конкретизирай, моля.
Виж целия пост
# 10
другия месец ще му я поставя,без да ми е казал док,просто така реших
Виж целия пост
# 11
Е, вероятно не мога да му направя ваксина за всички видове менингит - каква ваксина се слага?
Мен лично ме е стах от алергични реакции и не дай Боже нещо да се случи с главата му.....Всичко става в тоя свят....От тетануси, менингити и детски паралич ме е много страх и предпочитам да ги направиме....Знам ли....Пентаксим не мога да сложа, защото сме освободени от коклюш.
Виж целия пост
# 12
http://www.framar.bg/akt-hib-vaxina-pid30008313.html ето ти информация за противоменингитната ваксина
Виж целия пост
# 13
Ама тази ваксина е за някаква инфлуенца, която евентуално би могла да даде усложнения като менингит....
Имало други, които са си отделни ваксини newsm78
Виж целия пост
# 14
Ние сложихме Act HIB на около 1.5г. Нямаше проблеми с поставянето и след това. Добре, че минахме без температурата и другите екстри. Ако детето има някакви алергии, като моята лудетина, предварително дават да се пие Aerius за няколко дни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия