Моля за съвет...

  • 2 604
  • 19
не съм очаквала да пиша в този форум или по не не толкова скоро. Преди година и един месец се омъжих, за тази година отношението на мъжа ми към мен беше много добро, е има ли сме разни скандали, но съвсем в норма....до днес. Явно много изнервен, започна да се пали от разни глупости. Сутринта малко се понацупих, защото заради проклетия му мързел, не мога да си откарам колата на ремонт. И като се намръщих заради това, че и днес няма да е "великия ден" се почна едно обиждане от негова страна, аз определено не го заслужавах. В резултат и аз избухнах и бях замерена със една стъклена солница, не ме уцели, но спорът продължи и след няколко минути завърши с разбит нос (моя, който слава богу, май не е счупен, но кървеше и боли ужасно много). След като ми посегна си излезе и аз му казах да не се връща. Обаче, ще се прибере, в това съм сигурна.
Не знам, има ли смисъл да си затворя очите пред това или директно да си приготвя багажа... Бях бясна - мина ми. Обаче се чувствам много унижена и обидена от случилото се... Отвратена съм от него, но не знам какво да правя  Cry.
Приемам съвети...
Виж целия пост
# 1
Мила, очите си определено не трябва да затваряш!
Въпросът с отношението и с посягането трябва да бъде поставен, и да искаш конкретни
отговори. Той е изнервен???
Не мога да ти дам конкретен съвет, много ми е мъчно...
Наистина, всеки понася по различен начин стреса, но ако направиш компромис, нека да е само един,
и нека той да докаже с действията си отсега нататък, че наистина е мъжа, с когото заслужава да бъдеш.
Прегръдки, и дано нещата се оправят.
Виж целия пост
# 2
Никакви обяснения стягай една чанта и замини някъде. Той трябва да поиска да даде обяснения не ти да му ги искаш.
Моя преди доста години ме удари защото не си облякох дебела фанела / пак беше изнервен / след един месец пак ме удари защото съм рестартирала компютъра от копчето. Е вече не потрети но бях се изнесла и бях почнала наново. ДОста време му отне да си върне доверието и пак си имам едно на ум.
Накажи го за да се опомни.
Виж целия пост
# 3
Милата....всичко друго се прощава, но мъж да те удари...НЕ.
Предполагаш ли каква е причината за изнервеността му?
Мислиш ли че пак би те ударил при подобно скарване?
Вместо сега да сте щастливи с бебче, той се държи като... smile3515
Трябва да има основателна причина за поведението му, но каквато и да е тя, той няма право да ти посяга. Не и в този момент. Мисля че бих го напуснала на твое място...
Виж целия пост
# 4
Desi_T_G, Stefanie предполагам, че е изнервен, защото трябваше да родя близнаци, но след ПТП спасиха само едното дете.

WomanitKa, не ме удря за първи път. Преди повече от 2,5 години се разделихме, защото след две неуспешни бременностти, пак беше изнервен и реши, че може да ми посяга (шамари). Е, изнесох се на втория път и повече от година не му проговорих, но понеже съм тъпа патка, когато се видяхме след тази една година, си помислих, че се е променил...почнахме да излизаме, ала-бала и айде...след няколко дни "щастливо женени".
Май няма какво толкова да му мисля... Cry. По-добре да се изнеса.

Благодаря ви...
Виж целия пост
# 5
Миличка, това не му дава право да ти посяга- нима ти не страдаш за бебчето си?? По тази логика досега да си го пребила от бой Shocked
Щом ти е посягал и друг път, ясно е...събирай багажа. Да не си се намерила на улицата та ще ти посяга??? Има ли къде да отидеш?
Виж целия пост
# 6
Мила, позволявам си и аз да ти дам съвет и той е незабавно да го напуснеш. Мисля, че това, че е ударил не само е непростимо, по-лошото е, че няма да е за последно. Абсолютно съм сигурна в това. Смятам, че зя всяко нещо си има първи път и той обикновено не е последен. Аз много пъти съм си мислила, че трябва да се разведа, защото съпругът ми понякога е отправял, хм, да го наречем обидни квалификации, но ако ме удари, не дай си боже, стягам си багажа веднага.
Аз съм майка на едно прекрасно малко момиченце и не мога да си представя, че сега го гледам, обичам и му треперя, а някой ден някой мъж би се замислил дори да го удари.
Помисли и за това.
И запомни, уважавай себе си, защото ти ако не го правиш, трудно ще накараш друг да те уважава.
Ти си ценен и добър човек, желая ти кураж и не се унижавай, а бъди силна. Тогава и удовлетворението от собственият ти живот ще е огромно.
Хриси
Виж целия пост
# 7
Знам, че във форума обикновено мненията са крайни, но и такова отношение е крайно.
Е кога е родено бебчето, имате достатъчни занимания и проблеми, нищо не оправдава подобна постъпка, не се и опитвай да го оправдаваш пред себе си.
Не че приемам боя и/или насилието в някаква форма, но току-що родила или бременна жена-той е за въдворяване. Емоциите ми са доста силни, за да мога да ги изразя с думи.
Какви са тия мъже (че и жени)-нечовеци
Моят непоискан съвет, бягай бързо.
Виж целия пост
# 8
Desi_T_G, Stefanie предполагам, че е изнервен, защото трябваше да родя близнаци, но след ПТП спасиха само едното дете.
WomanitKa, не ме удря за първи път. Преди повече от 2,5 години се разделихме, защото след две неуспешни бременностти, пак беше изнервен и реши, че може да ми посяга (шамари).

Какво значи изнервен и ти посяга, защото сте загубили едното близначе или че си имала две неуспешни бременности? Това е нечовешко отношение според мен. Ти да не би да носиш вина за случилото си? Ако трябва някой да бъде изнервен и съсипан след такива случаи това си ти, защото тези бременности си ги носила ти в тялото си, страдала си предполагам многократно повече от него, да не говорим, че и хормоните си казват своето. След една такава загуба мъжът е този, който трябва да бъде силен, дори и да му е трудно, да те подкрепя и окуражава, нали за това е мъж все пак...
Мисля, че след случката с разбития нос наистина трябва да го стреснеш и да се изнесеш за известно време. Каквото и да сте си казали удрянето и замерянето с предмети е недопустимо. Не се оставяй да те тормози. Дано все пак да се осъзнае и да се вземе в ръце. Но щом и преди ти е посягал това хич не ми звучи окуражаващо. Sad
Виж целия пост
# 9
Desi_T_G, Stefanie предполагам, че е изнервен, защото трябваше да родя близнаци, но след ПТП спасиха само едното дете.
   Малко ми е не удобно да питам, предварително се извинявам, но той имаше ли някаква роля в ПТП и ако е така и сега се държи така с теб, не виждам друго, което да можеш да направиш, освен да си тръгнеш, след като не осъзнава, колко много си наранена и ти и си позволява да се държи по този начин с теб, мисля че ако останеш, живота ти ще бъде постоянен кошмар, дано не звуча, като лош пророк.
  Желая ти ного щастие и късмет с малкия бебо.
Виж целия пост
# 10

Цитат
   Малко ми е не удобно да питам, предварително се извинявам, но той имаше ли някаква роля в ПТП и ако е така и сега се държи така с теб, не виждам друго, което да можеш да направиш, освен да си тръгнеш, след като не осъзнава, колко много си наранена и ти и си позволява да се държи по този начин с теб, мисля че ако останеш, живота ти ще бъде постоянен кошмар, дано не звуча, като лош пророк.
  Желая ти ного щастие и късмет с малкия бебо.
Цитат

Беше на шофьорското място, но не беше в него вината...
Както и да е, аз вече реших, изнасям се. Въпреки това му обещах, че ще го изчакам да си дойде преди да си тръгна.


Пак благодаря на всички.
  bouquet
Виж целия пост
# 11
бягай....
Виж целия пост
# 12
Ужас,милата......мь4но ми е за теб.Как Ще те удря този....
Ти сама трябва да вземеш решението дали да се изнесеш или не ,но то не трябва да е повлиято от отговорите тук.Ние казваме ,какво ние бихме направили в такава ситуация,но крайното решение е твое.
Аз ЛИ4НО ако преживея и един удар от някого си сьбирам багажа.Естествено е да се 4увстваш унижена,но глупака в слу4ая е той не ти.
Смятам ,4е ако те е ударил ведньж(а той не те е ударил само ведньж) пак ,Ще го направи а ти сега трябва да се наслаждаваш на детето си и да имаш вьзможността да се вьзтановиш бьрзо а не да трепериш дали ,Щеше се "ядоса" след поредната глупост.
Искам да ти дам една прегрьдка от мен и зная ,4е ако решиш да го напуснеш (наистина) няма да ти е никак лесно,но......ВСЯКО ЗЛО ЗА ДОБРО, колкото и абсурдно да зву4и това понякога Sad
Виж целия пост
# 13
Наистина доста ти се е насъбрало  action032.
И аз мисля, че е по-добре да си тръгнеш, дори и за да можеш да погледнеш ситуацията отгоре и да се съсредоточиш върху това, което е важно за теб.                             Агресията обикновено е проява на безсилие и чувство за вина, с които съпругът ти явно не успява да се справи. Това разбира се не го оправдава. Каквото и да решиш, ти си единствената, която може да се справи със ситуацията. Ние сме с теб и те подкрепяме.  bouquet
Виж целия пост
# 14
Здравейте,

поговорихме си с г-на и честно да ви кажа ми стана жал. Много ми беше тъжно като го гледах как плаче и съжалява за стореното. Направо не знам как останах твърда!  #Crazy Както и да е, помоли ме да остана в апартамента ни, а той да се изнесе (съгласих се, защото иначе трябваше да отида при една приятелка или майка ми, а майка ми не е много добър вариант). Също така ме помоли да му разрешавам да вижда детето и каза, че няма да ми прави проблеми за него. Съгласих се и с това. И последното нещо, за което ме помоли е да не подавам молба за развод още, а да изчакаме още малко време (мисля, че остана с надеждата, чеще простя). Не се съгласих, но казах, че ще помисля. Много ме е страх, че ако сега не предприема мерки ще му простя.

Целувам ви! Извинявайте,  че цял ден си изписвам мъката тук.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия