Няколко питания за поведението на 7-месечните бебета

  • 553
  • 10
Здравейте:)След седмица ставаме на  7 месеца .Не  че се тревожа, но ще ми бъде от полза да чуя за поведението на вашите бебоци, защото има някои неща, които ме озадачават в поведението на  моето мъниче:)От  една седмица насам тя мина на три хранения - първото е  в 9ч., а последното в 20ч. Спи през цялата нощ и не се буди. Яде доста солидно. При вашите бебета как е? Колко пъти се хранят и коя може да е причината?
От шестия месец я слагам на гърне и от няколко  дни тя  като че ли задържа, докато не я сложа на гърнето(правя го през час- два) и си се изпишква. Памперса е сух. Възможно ли е да прави връзка между гърнето  и това, което трябва да прави там?До каква степен разбира?Как е при вас?
Виж целия пост
# 1
съвсем нормално е да отказва да яде в тия жеги...
колкото до гърнето....незнам.
никога не съм слагала толкова малко бебе на гърне...
Виж целия пост
# 2
Ние сме малко по малки от вас ,но Виви също спи много хубаво нощтно време(с тази разлика ,че се буди да папка),но тя се храни  спяща ,иначе от 21ч. до 8 сутринта.що се отнася до гърнето не съм я слагала,мисля ,че е още малка,но ти щом си решила.Според мен прави връзка,ако си много редовна както казваш сигурно е инстинкт,незнам.Браво на вас!!!!
Виж целия пост
# 3
Не пишеш с какво се храни бебчо по 3 пъти на ден. Това включва ли мляко(кърмения). Пие ли течности детето?

За спането през цялата нощ е напълно нормално. Бебетата би трябвало да спят през нощта след 3тия  си месец.

Това за гърнето според мен бебчето не прави връзка. Причинно-следствените връзки децата започват да ги осъзнават след 3тата си годинка
Виж целия пост
# 4
Не пишеш с какво се храни бебчо по 3 пъти на ден. Това включва ли мляко(кърмения). Пие ли течности детето?

За спането през цялата нощ е напълно нормално. Бебетата би трябвало да спят през нощта след 3тия  си месец.

Това за гърнето според мен бебчето не прави връзка. Причинно-следствените връзки децата започват да ги осъзнават след 3тата си годинка
Не  кърмя вече. Сега яде следното: в 9 ч. попара със сухари или овесени ядки. В 15ч. едно местно или зеленчуково пюре плюс 200гр. пасирани плодове или киселче. В  20 ч. къпане и 260мл ад. мляко.
А за гърнето си мисля, че до годинката трябва да се научи да посочва или казва по някакъв начин. Повечето деца не са научени, затова са с памперси до 3г., което  на мен ми се вижда абсурдно. За мен не е рано да я слагам на гърне - заякнала е и ми се струва,че точно сега е време да почна - не разбира много, но неможе да стане от гърнето.Даже и махам памперса,когато сме си вкъщи и  имам чувството, че  наистина задържа за час - два, докато не я изпишкам.
Исках да знам само какво правят вашите бебета на тази възраст:)
Виж целия пост
# 5
А за гърнето си мисля, че до годинката трябва да се научи да посочва или казва по някакъв начин. Повечето деца не са научени, затова са с памперси до 3г., което  на мен ми се вижда абсурдно. За мен не е рано да я слагам на гърне - заякнала е и ми се струва,че точно сега е време да почна - не разбира много, но неможе да стане от гърнето.Даже и махам памперса,когато сме си вкъщи и  имам чувството, че  наистина задържа за час - два, докато не я изпишкам.
Исках да знам само какво правят вашите бебета на тази възраст:)
Без коментар  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
А за гърнето си мисля, че до годинката трябва да се научи да посочва или казва по някакъв начин. Повечето деца не са научени, затова са с памперси до 3г., което  на мен ми се вижда абсурдно. За мен не е рано да я слагам на гърне - заякнала е и ми се струва,че точно сега е време да почна - не разбира много, но неможе да стане от гърнето.Даже и махам памперса,когато сме си вкъщи и  имам чувството, че  наистина задържа за час - два, докато не я изпишкам.
Исках да знам само какво правят вашите бебета на тази възраст:)
Без коментар  Rolling Eyes
Защо?Дай си мнението:)Ще ми бъде интересно да знам  и други гледни точки.
Виж целия пост
# 7
Защо?Дай си мнението:)Ще ми бъде интересно да знам  и други гледни точки.
Спорът е нищен много пъти тук.
Просто ме у4удва логиката ти за гърнето и задържането newsm78
Но всеки има право на собствено мнение и да се отнася и възпитава с децата си както намери за добре.
А и не малко пари ще спестите от памперси  Wink
Виж целия пост
# 8
Za gqrneto njama losho, dazhe si e mnogo dobre, stiga samo da njama prinuda, ili da se jadosvash ako neshto ne stane po plan...

Eto na tozi adres http://www.freewebs.com/freetoec/index.htm neshto interesno po temata, ako chetete na anglijski.

Za jadeneto - neshto mi se struva che poveche mljako trjabva, maj 500 ml beshe iziskvaneto (chast ot kolichestvoto mozhe da se zamesti s mlechni proizvedenija).
Inache sigurno si piete voda prez denja...

Izvinjavajte za latinicata (kirilicata neshto ne mi raboti)
Виж целия пост
# 9
аз лично съм изумена какво количество храна наведнъж поема това дете  Shocked
особено на обед - аз си го представам 200грама пюре + 200 грама плод= 400гр  Shocked
при тези количества няма как да се храни по-често
аз определено не бих дала толкова храна наведнъж в никакаъв случай
а каша ядете ли ?
а за гърнето - ако успееш да научиш бебето да прави връзка между гърнето и пишкането преди годинка, годинка и половина ми се обади
имам предвид съзнателно да сигнализира кога му се пишка и да иска да седне, а не да го дебнеш и излавяш ти
и какво като са с пампи до 3 години ? какъв е проблемът точно ?

иначе по същество Simple Smile
ядене  - 5 пъти на ден
спане - сутрин и следобед с различно времетраене и нощем от 21 до 7
разходки по цял ден Simple Smile играе си самичка с играчки и други предмети Simple Smile проседя почти на 8 месеца
ако имаш други питанки - давай Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Izvinjavajte za latinicata (kirilicata neshto ne mi raboti)
ОФФ
има кредорче за тая цел Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия