Да се оплача от ЦКБ- явно имат лично отношение към майките!!!

  • 8 106
  • 34
Драги съфорумки,
Искам да ви се оплача от Централна кооперативна банка- явно имат нещо против хората получаващи обезщетение за майчинсто и общо заболяване.
За начало ще споделя, че съм в отпуск по майчинство от 8 месеца.
Аз имам един дребен порок- много съм зарибена по Ларедута - вече година и половина. Досега винаги съм пазарувала с дебитна Виза на ПИБ, но ми писна все да изпускам офертите/като напр. коженото яке това лято/, та реших днес /нелегално от съпружеското тяло/ да си направя кредитна карта. Избрах ЦКБ- добри условия, а и имат офис близо до дома ми. Отидох, подадох документите и бях абсолютно сигурна, че ще ме одобрят. Но не. Някакъв ми се обади и ми заяви, че не може да ме одобри, защото ням ям пенсионни осигуровки. Ами как ще имам бе човек, аз получавам обезщетение за бременност и раждане и работодателя ми плаща само здравни осигуровки. За него 90-те % от заплатата ми явно не е доход.
В моя защита ще кажа, че работя на постоянен трудов договор в голям и богата фирма. За длъжността си ме осигуряват на максималния доход.
Виж целия пост
# 1
О, мила, едва ли е лично отношение. Сега си търсят повод за отказ. Свити са кредитите, вкл. кредитни карти, на всички банки. Не се юркай, не е заради майките. И на бащите с пенсионни осигуровки отказват.
Виж целия пост
# 2
Не е до ЦКБ, нито до майките. Спокойна ти го е казала. Миналия ден ми издадоха кредитна от ОББ, а ме осигуряват на минимална заплата. Пробвай там, ако искаш.
Виж целия пост
# 3
Аз мисля, че проблема не е нито в банката, нито в теб като жена в майчинство.
Просто доколкото знам, майчинството е доход, защитен от закона и ако ти не обслужваш кредита си или кредитната карта в случая - те няма как да ти запорират майчинството и да си вземат вноските. Поне на една приятелка в майчинство, която искаше кредит, така и бяха обяснили от няколко банки.
Виж целия пост
# 4
Ники.  e права - обезщетението за банките не е доход на база на който да ти отпуснат кредит - независимо от вида трудов договор и базата за осигуряване ...  Peace
Виж целия пост
# 5
Проблемът не е точно в тази банка, по принцип не дават кредити на жени в майчинство. На мен също ми отказаха кредит няколко банки, когато бях в отпуск 45 дена преди термина. Работя в голяма фирма, осигуряваха ме на реалната ми заплата, която не беше максималната, но все пак не беше и минималната, а не исках голяма сума.
Виж целия пост
# 6
 Shocked Извинявай, ти наистина ли си очаквала да ти издадат кр. карта, докато си в майчинство ?  #Crazy Момичетата по-горе са ти обяснили защо са ти отказали, и проблемът е в твоя телевизор, а не в ЦКБ...  Peace
Виж целия пост
# 7
Shocked Извинявай, ти наистина ли си очаквала да ти издадат кр. карта, докато си в майчинство ?  #Crazy Момичетата по-горе са ти обяснили защо са ти отказали, и проблемът е в твоя телевизор, а не в ЦКБ...  Peace

Моите искрени уважения, но повредата не е в моя телевизор. Защото мотива за отказ е, че нямам пенсионни осигуровки за периода на майчинство, а не че нямам доходи. Ще ти задам друга хипотеза: Ако съм пенсионер /съответно не съм задължен да се осигурявам допълнително за пенсия/, но отдавам по наем имот за 5000 евро на месец, пак ли няма да ми дадат кр. карта? И няма да ми приемат данъчната декларация за документ за доход? Ама моля те. Имам съсед, който е фиктивен договор на 4 часа и се осигурява на 110 лв. Та на него му дадоха!!!!

А аз явно ще си закрия сметката в тази банка. Също така утре ще отида до централата им и поне ще си повикам. Защото явно критериите им за ктедитоискатели са малко сбъркани. А ставаше дума за 250 лв.
Виж целия пост
# 8
Работя в банка и мога да споделя, че щом една жена е по майчинство не може да й се отпусне никакъв кредит.
Не казвам дали е редно или не, така се практикува.
Виж целия пост
# 9
Елмак, ти получаваш обезщетение, не доходи от трудови взаимоотношения, нито наем, нито пенсия. Разликата е огромна, размисли и сама ще стигнеш до този извод. За никоя кредитна институция не е надежден човек, чиито доходи са от обезщетение.
Мотива за отказ не е конкретно липсата на пенсионни осигуровки, ами предполагам, че могат да влизат в базата данни и просто от там проверяват какъв ти е статуса в момента.
Виж целия пост
# 10
Елмак, ти получаваш обезщетение, не доходи от трудови взаимоотношения, нито наем, нито пенсия. Разликата е огромна, размисли и сама ще стигнеш до този извод. За никоя кредитна институция не е надежден човек, чиито доходи са от обезщетение.
Мотива за отказ не е конкретно липсата на пенсионни осигуровки, ами предполагам, че могат да влизат в базата данни и просто от там проверяват какъв ти е статуса в момента.
   Peace Това имах предвид. Може и 1800 лв да взимаш, но на теб ще ти откажат, а на мангото от чистотата с минималната раб. заплата да дадат. Съжалявам, ако съм ти се сторила рязка, но и аз минах по този път наскоро и се учудвам, че не го знаеш - специално в този форум е писано много за това...
Виж целия пост
# 11
Мен ме дразни факта, че за държавата имам прекалено високи доходи за да получавам детски надбавки, но за банката нямам никакви доходи. И това ако не е дискриминация.
Ама си го заслужавам - като искам да си поръчам нелегално от мъжа поредната жилетка от Ла редута.

П.П. Между другото на моя приятелка - по майчинство от 2 месеца и издадоха кр. карта от ОББ и това се случи преди 2 седмици. Явно сбърках банката.
Виж целия пост
# 12
Елмак, ти получаваш обезщетение, не доходи от трудови взаимоотношения, нито наем, нито пенсия. Разликата е огромна, размисли и сама ще стигнеш до този извод. За никоя кредитна институция не е надежден човек, чиито доходи са от обезщетение.
Мотива за отказ не е конкретно липсата на пенсионни осигуровки, ами предполагам, че могат да влизат в базата данни и просто от там проверяват какъв ти е статуса в момента.

А и повярвай ми, на мангитата от чистотат им взимат по- трудно запорите за дължими суми към парното, отколкото биха ми взели от моето обезщетение ако не си върна страховитите 250 лв. На всичкото отгоре съм посочила дохода на съприга ми- доста повече от моя, а и факта че притежавам 100% недвижим имот в околностите на София.
И, трудовия ми договор по чл. 67 от КТ и на реална заплатаявно не е надежден. Да не говорим, че майка на дете до 3 години се съкращава с разрешение на Инспекция по труда. КАКВО по надежно, питам аз.
Дискриминация...ЕХ.
Няма да имам 58-ма жилетка от ЛАредут:(
Просто никога не ми се налагало да си правя кредитна карта. И е доста обидно някакъв некомпетентник  да ти обясни, че нямаш доход.
Виж целия пост
# 13
    Виж сега  Simple Smile - аз си реших проблема, като си извадих кредитна гарантирана - там не искат доходи. Захранваш си я сама. Дадоха ми я от същата омразна за теб ЦКБ.  Wink Утре, преди да се изпокараш,  Twisted Evil вземи поразпитай - може пък да те устройва.  Hug
Виж целия пост
# 14
    Виж сега  Simple Smile - аз си реших проблема, като си извадих кредитна гарантирана - там не искат доходи. Захранваш си я сама. Дадоха ми я от същата омразна за теб ЦКБ.  Wink Утре, преди да се изпокараш,  Twisted Evil вземи поразпитай - може пък да те устройва.  Hug

Не ми е омразна, аз дори има РС там с известна сума пари в нея. Просто не разбирам отказа им. А и вече не искам кредитна карта, ще си карам с дебитната - та аз нямам право на нея, защото съм по майчинство- то така излиза накрая. А, докато работех ефективно се избиваха да ми предлагат кредити по телефона. Но като родиш едно дете, въпреки че си добър данъкоплатец, вече си втора ръка. Дори 250 лв. за няколко жилетка не ти отпускат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия