Кога отидохте за пръв път с бебе на почивка?

  • 22 046
  • 114
Привет, интересно ми е да науча вашият опит, кога за първи път се престрашихте да отидете с бебе на почивка за повече от 3 дни и по-далече, на море на планина, лято или зима, и на колко бе бебето ви?

На мен се опитва една особа да ми вмени, че дори на 1 годинка бебето не трябва да се води на море, мръсно било за него, но аз си мисля, че защото тя предпочита да си почива спокойно , пред това да търчи по прохождащо дете на морето. И само се чуди по кого и при кого да го прати за да си щрака с пръсти на спокойствие и сега се пъне да ми вмени едва ли не вина за моите виждания, че искам да ходим с бебето на всякъде, та то за мен е смисъла, на мен не ми е интересно да отида без бебче?!
Направо ми иде да и кажа в очите, че така и е по-добре на нея, не за детето, ама все премълчавам, че ще се засегне , но ми писна да ме критикува за вижданията ми и да ми чете лекции кое е правилно и кое не.
Виж целия пост
# 1
За пръв път отидохме на планина ( на Добринище спяхме, а на Банско карахме ски), когато малкия беше на 4 месеца и половина. Дори успях и аз да покарам. Бяхме за 7 дни.
На море отидохме, когато малкия беше на 9 месеца. Там проходи.
Само да отбележа, че и надвете места си имахме "помощен персонал" - на едното дядото, а на другото бабата.
Ако те интересува друго - питай.
Виж целия пост
# 2
Отидохме на море, когато малкият беше на четири месеца и половина,, в Албена. Честно казано, пробвахме една нощ, преценихме, че не се получава и заведохме малкия у родителите на мъжа ми. Те живеят на около 25 км от мястото, където почивахме. Кофти ми беше, но нямаше друг начин. Малкото бебе си иска своето.
Тази година отново ходихме - малкият беше на година и четири месеца. Но бяхме на друго място - в Русалка. Там условията определено са много по-подходящи за семейство с малко дете. Няма коли в комплекса, детето може да си тича на воля, има възможности за забавления и т.н. Така че, изкара с нас до края. Пък и беше по-голям, тичаше си напред-назад, страхотно се забавляваше на мини голфа и т.н.
А иначе, който има възможност за "помощен персонал"  Mr. Green по време на почивката, си е супер. Хем на бабите им е кеф да гледат внучето и в същото време си карат почивката, хем родителите могат малко да се поотпуснат. В Русалка видяхме такива семейства.
Виж целия пост
# 3
За първи път отидохме с дъщря ми в Хисаря,когато тя беше на 3 месеца.
На море за първи път я заведохме на 1.1 месец.
И двете места бяха препоръчани.
Виж целия пост
# 4
Кари беше на 10 мес.,когато я заведохме на моренцето.Е,добре се отрази на всички ни. Laughing
Виж целия пост
# 5
на 1 годинка, беше супер щото тогава имаше почивка при никненето на зъбки и беше спокойна, спеше си, ядеше си и мама си почина многоб Grinning
Виж целия пост
# 6
Почивка на море на 1г и 5,6 месеца и за двамата
Разбира се съобразявахме се на плаж от 9до 11.30, после сън
и пак  от16.30 до когато ни се стои, избягвахме най-голямото слънце
Виж целия пост
# 7
Беше на 3 месеца, отидохме на Карандила, спа през цялото време, на чист въздух.
На 6 месеца я заведохме на море, рева през цялото време и определено не беше почивка, а мъчение, за нас и всички около нас.
Зависи си от детето  Peace
Виж целия пост
# 8
Зависи си от детето  Peace

И от родителя. Някой има нужда да си почине от бебе, друг не си го представя. Ако през цялото време ще го мислиш и ще се притесняваш, каква почивка ще е.
Кажи й да си гледа работата.
Виж целия пост
# 9
Баткото беше на 8 месеца ,като го заведохме на море .Мъжа ми даже го пусна в морето да плува и беше интересно,защото не беше се притъпил инстинкта за плуване.Задържа се на повърхността като костенурка.На следващата година вече се страхуваше от водата.
Малката беше на 3 месеца като я заведох на планина.Беше топло обаче.
Според мен не трябва децата да Ви ограничават за да ходите по почивки.Сега поне има много портативни удобства за бебета и малки деца.
Виж целия пост
# 10
За първи път отидохме с детето на почивка в Трявна,когато беше на 9 месеца.
 На плаж съм го водила един единствен път когато беше на 10 месеца и след това лежахме 7 дни в инфекциозното.Повечето доктори от отделението ме посъветваха да не го водя поне до 3 години,защото имунната му система изобщо не е готова за всичките бацили по чистото ни крайбрежие.Отделението беше претъпкано с бебета,който ден или два преди това са водени на плажа.
Виж целия пост
# 11
Заведохме сина ми на Банско на 4 месеца - това му беше първата почивка  Laughing на ски.
На море го водихме на 9-10 месеца. Проблеми не съм имала - кърмих го дълго, носих си му пюрета, но ядеше (на морето) и готвена храна. Е, не от капанчета, но не ми се видя кой знае колко сложно - като се има предвид израза "с деца на  море".
Не сме ходили никъде без него досега - вече е на 3 годинки.
Винаги сме си само тримата с мъжа ми е детето - в смисъл не водя помощен персонал баби и т.н., иначе не сме чак сами, а с голяма компания приятели. Смятам, че някой хора просто искат да си починат и от децата  Laughing и затова не ги водят по почивките с тях. В нашата компания нещата се уредиха някак лесно, защото почти всички имат деца вече и си се нагаждаме. Смятам, че на едно дете винаги му е най-добре, когато е с родителите си.
Виж целия пост
# 12
 На море бяхме, когато дребният беше на 6 месеца. Изкарахме си супер, макар, че аз си тръгнах по-бяла, отколкото отидох. Сутрин ходехме на плаж до 11ч., а после слизахме в 17 и седяхме до 20ч. Аз също мисля, че мястото на детето ми е до мен - навсякъде. Ако някъде не е подходящо за бебета, просто не ходим.
Виж целия пост
# 13
За първи път отидохме на СПА в Катарино, когато София беше на около 6 месеца.  На море отидохме с нея, когато беше на 8-9 месеца. След още месец отиде още веднъж на море и с родителите ми на 11 месеца. (Трябваше да се местим и имахме много работа, която беше трудно да свършим заедно с нея).  И в СПА-то и  на морето си изкарахме супер. София още не пълзеше, не ходеше.  Mr. Green Другото лято на морето обаче почивката май няма да е толкова голяма.  Joy
Виж целия пост
# 14
Изобщо не сме ходили с бебетата на почивка. Лятото е моето време и бабите поемат грижата за децата. Имам нужда да си почина без постоянно да трябва да се грижа за децата. Бабите са свободни да ги водят където поискат, стига да не ме ангажират мен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия