пак за сватбен подарък....

  • 934
  • 13
Здравейте. Пускам поредната тема с молба за помощ относно избор на сватбен подарък Rolling Eyes
След седмица сме на сватба на моя приятелка от детинството.Попитах я директно за подарък, като й предложих направо  подарък в брой, за да си спести неудобството...Тя въздъха с облекчение на моето предложение. Та- подаръкът ще е в пликче.Тук идва въпросът...колко newsm78 Каква сума е приличн ода се  даде в днешно време Rolling Eyes Знам че ще започнете с реплики от типа"колкото може да си позволите, цената на куверта и т.н....", но ми се иска да имам ориентир с конкретни предложения словом и цифром Grinning
В допълнение ми се иска да прибавя и нещо за спомен, та и за това "нещо" имам нужда от помощта ви Hug
Разчитам на вас Peace Вие сте!
Виж целия пост
# 1
Амиз ависи колко ти е близка. И с колко разполагаш.
По принцип навремето се говореше, че сумата трябва де е куверта х 2.
За мен за близък човек и приятел около 200 лв е ок. Но пак си зависи от възможностите.
Важното е да е от сърце  Hug
Виж целия пост
# 2
По около 50 лв на човек + подарък(вземали сме наргиле,красиви чаршафи,фигура от абанос/май/).Гледам подаръка да е нещо интересно,което не се чупи лесно.На нашата сватба ни подариха една керамика,за която имах идея къде да я поставя,когато си направим апартамента,но уви не оцеля,а ми беше от близък човек.Най-добре е да ти помогне самата приятелка за подаръка.Ако се дърпа е по-трудно,но ще се справите... Wink
Виж целия пост
# 3
По около 50 лв на човек + подарък
И аз така мисля. Ако ходиш сама е по-добре да са 100лв.
Виж целия пост
# 4
Отговарям с уговорката, че зависи какво ни е финансовото положение, каква ми е приятелката, нищо че е от детинство и т.н.

От двамата - 100 лв в плик, 50 лв за нещо за спомен и 50 лв за цветя.
Виж целия пост
# 5
Миналата година бяхме на сватбата на брата на мъжа ми. Дадохме им 300 лв в плик, отделно ги попитахме преди това дали ще имат 2-3 дни свободно време и им подарихме уикенд в "Катарино". Останаха много доволни Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Според мен нормалният минимум е 50 на човек.  Thinking
натам според възможностите.
Виж целия пост
# 7
И аз смятам - 100лв. и нагоре според възможностите.
Виж целия пост
# 8
И аз смятам - 100лв. и нагоре според възможностите.
И аз така мисля.
Виж целия пост
# 9
зависи колко можете да си позволите - 50лв + подарък.
На нашата сватба преди години горе долу толкова получихме от човек, което беше повече от достатъчно.
Със събраните пари се поразходихме насам натам из бг, платих си първата виза и самолетен билет и пак ми останаха около 100-ина лири.
Но пък най-скъпите ми подаръци са сребърния сервиз за ликьор от бившите ми съученици и 3 картини с маслени бои с изгледи от българия. Постоянно си ги гледам в хола и много си ги обичам!
Виж целия пост
# 10
На последната сватба подарихме, плик с картичка и пари х 100 лв на семейство.
Виж целия пост
# 11
Минимума е куверта х 2. Тоест преценявате горе-долу колко ще е куверта на човек - примерно 40лв, съответно това прави 80лв за двамата. В пликчето към 200лв трябва да има. )))
За нещо за спомен - хубав подарък е луксозен албум за снимки, със сигурност ще и трябва. )))
Виж целия пост
# 12
Благодаря ви за отговорите Hug Бяхме се ориентирали към 200 лева.Значи- добре мислим Wink
 Wink
Може и 100 лева + малък подарък за спомен( разглеждах днес сувенирчетата на сваровски , които са си хубав спомен, макар и от серия прахосъбиралки), + букет..... и - ето ги 200 лв Grinning
Още веднъж- благодаря ви че ме ориентирахте  bouquet
Виж целия пост
# 13
100 лева в пликче. На нашата сватба едни приятели на мъжа ми ни подариха пликче (в което нямам спомен какво е имало) и една страхотна стойка за снимка с картичка на която пишеше нещо от сорта "за вашата първа семейна фотография". Много ми хареса и сега като я погледна се сещам за тях.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия