Въпрос за училището във Франция?

  • 628
  • 8
Искам да попитам дали някой знае как стои въпросът със записването на българска четвъртокласничка във Франция, по специално в  Страсбург, Алзас. Предстои ни една година там и не зная дали е възможно да запишем дъщеря ни направо във френска паралелка или е задължително да бъде в клас за новодошли. Тя знае малко френски...., но не достатъчно. Може би ще трябва да е в по- долен клас (което от своя страна не е проблем, защото е родена в края на декември)
Дайте съвет и мнение. Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Жалко, аз нямам опит и не мога да ти помогна  33uu
Виж целия пост
# 2
Вилионе, в какво училище ще искаш да я запишеш - в колеж или в нормално
Имам приятелка в Страсбург ще я питам по телефона.
Много ли ти е спешно?
Тя е с дъщеря си там и детето учи от 6 клас май, вече не помня, много време мина оттогава
Виж целия пост
# 3
Ами това, което разбрах от нашите френски приятели е, че мога да я запиша само по местоживеене. Нямам право на избор (освен ако не е частно Mr. Green). И във всяко училище имало клас за новодошли. Това е добре от една страна, но пък Вяра няма да напредне чак толкова с езика...Та се питам дали мога да я запиша по свое желание в клас само с французи....? Ще я запиша с една година назад. Ако твоята приятелка има пресен опит с училището, ще съм благодарна да я попиташ. Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Значи сега говорих с нея и тя ми каза че ако дъщеря ти е учила преди това езика може да се яви на един вид проверка за нивото на познание и ако счетат че знае достатъчно, може да започне в нормален клас иначе я записват в този подготвителен за езика
Ако имаш други конкретни въпроси, ще ти дам мейла и на ЛС да я питаш лично
Виж целия пост
# 5
Мерси много Simple Smile
И аз така предполагах....
Не знам доколко ще се справи с теста мойта щерка  Wink
Ще го мислим на място. Лошото е, че ще пристигнем след като е започнала учебната година.
Виж целия пост
# 6
Те почват наистина много рано училище, но затова пък имат есенна, коледна и великденска ваканция
Най добре ще е да я запишете след есенната ваканция да почне
Тя беше през октомври ако се не лъжа
Виж целия пост
# 7
Те почват на 1 септември, а ние ще сме там след 22.
А техните вечни ваканции и национални празници са ми известни  Laughing
Виж целия пост
# 8
За ваканциите тук знам само, 4е са по разли4но време в разли4ните департаменти Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия