Какво правите с вече ненужната и остаряла техника?

  • 1 635
  • 20
Така като се поогледах у дома и установих, че имам един куп ненужна техника, която само заема място и не се ползва.
Имате ли идея дали има място където бих могла да я дам за рециклиране или някакви други идеи?!
Става въпрос за видео, касетофон, много стара сокоизтисквачка и още други дребни неща...
Виж целия пост
# 1
КК-към кофата,прахосъбирачки не ми трябват
Виж целия пост
# 2
Подаряваме.
Виж целия пост
# 3
Аз също подарявам - пералня, хладилник, печка и разни дребни неща.... Винаги се намират нуждаещи се!!!
Виж целия пост
# 4
И ние подаряваме!
Виж целия пост
# 5
Оставям ги до контейнера- доста бързо някой си ги харесва.
Виж целия пост
# 6
разглобява ги мъжо-взима си нужните джаджи и....към кофата Mr. Green
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви за бързите отговори.

На мен, обаче, не ми се иска да ги хвърлям на боклука, защото доста от тях съдържат вредни за околната среда неща.
За това ми се искаше да ги дам някъде за рециклиране, но уви май в БГ все още няма такова нещо.

Имам една дузина клавиатури - не мога да ги метна просто ей така в кофата. Стари са, счупени са, на никого непотребни... Няма как да се подарят.
Виж целия пост
# 8
И аз се чудя какво да ги правя:едно видео,което работи ,но на никой не му трябва,един телевизор и една уредба,които не работят и доста стари GSM-а.Не знам дали няма някакви фирми,който ги събират?
Виж целия пост
# 9
Фирма "Бай Мангал". Като видя офиса му да минава по улицата /имам предвид каруцата/, викам няколко от служителите му и раздавам това, което не ми е нужно. Те доволни, а аз - дважди.
Виж целия пост
# 10
В "Техномаркет" и "Технополис" видях надписи, че приемат стари електроуреди, но не се зачетох в подробностите, провери там.
Виж целия пост
# 11
Фирма "Бай Мангал". Като видя офиса му да минава по улицата /имам предвид каруцата/, викам няколко от служителите му и раздавам това, което не ми е нужно. Те доволни, а аз - дважди.
Верно,не се бях сетила за тази фирма,но и те имат вече претенции,не вземат всичко,а първо питат:"Това работи ли?"
Виж целия пост
# 12
В офиса съм получавала предложения от Тонер дайрект http://www.tonerdirect.org/ за рециклиране  на стара
компютърна техника,а до големите магазини за техника би трябвало да има контейнери
за битова техника.Не знам дали някъде се събират стари  батерии,а те също са голям замърсител.
Виж целия пост
# 13
Клавиатурите спокойно можеш да си ги сложиш в контейнер за разделни отпадъци. Тази стара сокоизтисквачка, ако работи я подари на нуждаеща се майка - ще и се зарадва. Ние, бялата техника я дадохме на фирма за преработка - идват на място и ги извозват.
Виж целия пост
# 14
Най-често подарявам или изхвърлям.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия