как приготвяте тиквата за дeтето

  • 2 056
  • 18
По търси ,но не намерих(или няма или аз не съм търсила правилно).Миналата година я правих на пюре с картоф,морков и друг вид плод или зеленчук.Но тази година се мръщи на пюретата вече и реших да му я правя за следобедна закуска,но как?Аз и мъжът ми не яде ме тиква,освен в тиквеник,така че разчитам на вашите рецепти .Чувала съм за мляко с тиква ама не знам как се прави.
Виж целия пост
# 1
Вкъщи я ядем варена на пара или печена на фурна. По тези два начина хем се приготвя лесно и бързо, хем е вкусно.
Виж целия пост
# 2
Иво яде печена тиква. Нарязвам на парчета, намазвам с мед и пека.
Виж целия пост
# 3
Сварих половината тиква, а другата половина изпекох на фурна. Предполагах, че малката е я хареса, тъй като беше сладка, но уви. Отделих за нея част от тиквата и след като разбрах, че в чист вид не я иска, я смесих с малко кисело мляко единия път, а на другия - с кисело мляко и сварени овесени ядки. Така си я изяде за следобедна закуска.
Виж целия пост
# 4
беля,режа и пека,поръсена със захар
Виж целия пост
# 5
Чувала съм за мляко с тиква ама не знам как се прави.
[/quot
Чувала съм за мляко с тиква ама не знам как се прави.

С мляко я правя така: Запичам я леко да омекне. Разбивам 4 яйца + захар, добавям 1л пр.мляко заливам тиквата и пека.
Виж целия пост
# 6
Варя правя я на пюре и после я смесвам с грис или натрошени бисквити и прибавям по 1 мерителна лъжица АМ.Иначе само тиква вече не иска да яде.
Виж целия пост
# 7
Погледни в Най-често обсъжданите теми във форума - РЕЦЕПТИ - Рецепти за домашни пюрета и каши.
Виж целия пост
# 8
Печена без нищо. Веднъж я готвих с телешко и му хареса.
Виж целия пост
# 9
Само варя и добавям кафява захар,после мачкам.
Така я правя.
Виж целия пост
# 10
Предлагам я само варена без захар/ама са ни сладки тиквите/.
Виж целия пост
# 11
Обикновено я варя и му я давам с една две лъжички адаптирано мляко. То е леко сладко. Понякога вместо него слагам малко мед.
Яде я като отделно ядене, за следобедна закуска или вечер преди лягане.
Виж целия пост
# 12
А супа от тиква как се прави? newsm78
Виж целия пост
# 13
Печена на фурна със захар.
Виж целия пост
# 14
Печена на фурна със захар
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия