Сесил Каратанчева ще приеме казахстанско гражданство .

  • 2 263
  • 38
Вчера по новините го съобщиха:
Втората ракета на българския женски тенис Сесил Каратанчева ще приеме казахстанско гражданство и занапред ще се състезава под флага на тази страна, съобщи нейният баща и личен треньор Радослав Каратанчев в предаването "Часът на Милен Цветков" по Нова ТВ.

"Казахстанците ни предложиха много добри условия. Твърд договор за 65 000 долара на година плюс бонуси за ранкинг и победи във важни турнири", разкри Каратанчев. "Там работят за развитието на спорта. Привличат известни спортисти, натурализират ги. На нас ни трябват пари, защото имаме да връщаме общо за три години над 200 000 долара. Досега не сме чули ясни ангажименти от страна на федерацията - само някакви голи обещания. Тенисът е скъп, интелигентен спорт. Разходите на един елитен състезател са огромни", добави бащата, под чието ръководство Сесил Каратанчева беше уличена в употреба на допинг и две години беше извън кортовете.

Преди по-малко от два месеца пред "Дневник" Радослав Каратанчев заяви, че те все още обмислят офертата на Казахстан, но не са се чували с представителите на местната тенис федерация от много време. Той дори беше почти сигурен, че Сесил ще участва за България в предстоящия турнир "Фед къп".

В същото време стана ясно, че тенисистката на два пъти е получила покана за участие в националния отбор, но според баща й е "изтрила писмата в електронната си поща без да ги прочете". Според информация на "Дневник" тя упорито на няколко пъти е отказвала  да подпише документите за участие в националния тим за "Фед къп".

"Това, че нищо конкретно не е имало от наша страна, не е вярно", заяви капитанът на националния отбор Дора Рангелова. "На два пъти пращах е-мейли на Сесил с покани и конкретни суми. За първи път чувам, че се отказва от България, изненадана съм."

"Федерацията не спря да подкрепя Каратанчева през цялото време на наказанието и в годината след това", категоричен беше генералният секретар на БФТенис Георги Дончев. Той уточни, че подобен избор е право на всеки човек и опира преди всичко до ценностната му система.

В момента Сесил Каратанчева заема 148-о място в ранглистата на WTA.

Никога не съм харесвала момичето.
Може би кризата притиска всички и всеки трябва да се спасява , но тук има нещо което не ми допада.
Преди време други спортисти се съзтезаваха за Катар и това пак не ми допадна.
Дали отказа от Родината си струва ?
Виж целия пост
# 1
Сесил е пълнолетна и има право да избира каквото си иска гражданство.
Виж целия пост
# 2
Сесил е пълнолетна и има право да избира каквото си иска гражданство.

Абсолютно вярно.
Но нали човек за едната чест живее.
Виж целия пост
# 3
Оу, а какви грозни статии четох сутринта по случая! Не е истина колко злобни могат да бъдат хората. Прав й път на Сесил, след година може да се върне, когато федерацията разбере, че съществува заради спортистите, а не те заради нея.
Виж целия пост
# 4
На мен единствено сумата ми се струва малко.Представям си тук какви пари дават...
Виж целия пост
# 5
На нейно място бих направила същото.
Виж целия пост
# 6
А новозеландците дали са се тръшкали за Саманта Макинтош, примерно newsm78
Виж целия пост
# 7
Имам резерви към родителя и като човек. Все ми е тая точно тя къде ще е.
Виж целия пост
# 8
Ако и Йордан Йовчев, например, разчиташе основно на Федерацията по гимнастика, всички знаем, за коя страна щеше да се състезава. Парите отдавна движат спорта.
Виж целия пост
# 9
Имам резерви към родителя и като човек. Все ми е тая точно тя къде ще е.

Баща й е направо отврат. Слушал съм го един път - типичен простак от класа...
Да отива в Казахстан - там му е мястото. Да си взема и друсаната с анаболи щерка.
Виж целия пост
# 10
Ами браво - магазин за години няма.
Така са преценили, така са се ориентирали. Ако спортът ни беше свят щяхме да си имаме и футболисти, и тенисисти, и гребци, и щангисти и какво ли не.
Виж целия пост
# 11
Абе не знам баща й какъв е ,но тя има единствено талант за спорта и нищо друго .Милата не ми изглежда много умна ...а и добре да не е умна ,поне малко нещо симпатично,но ....Да ходи да печели пари,за това евала ,че се труди
Виж целия пост
# 12
Ами браво - магазин за години няма.
Така са преценили, така са се ориентирали. Ако спортът ни беше свят щяхме да си имаме и футболисти, и тенисисти, и гребци, и щангисти и какво ли не.

Да бе.Нашите футболисти са голяма работа , а националния отбор - духа супата.
Все си мисля че трябва : Един за всички , всички за един.
Това моме Сесил я гледах в едно предаване и хич не ми хвана окото.
Може и пък да е за добре че няма да ни срами нас българите.
Виж целия пост
# 13
Все си мисля че трябва : Един за всички , всички за един.

Хм, ами тогава защо не отидеш да подсигуриш бъдещето на Сесил - така де> ти ще и купуваш хляб доживот, аз - домати, Борис - сиренето.
Спортът е до време. Най-късно на 25 г. ще трябва да се ориентира или към прекратяване и завой на 180 градуса или към кариера на треньор. Тялото на професионалните спортисти реагира съвсем различно на годините и ако в момента, в който "откаже" няма достатъчно средства, за да се обезпечи е много трудно да започне на ново. Момичето продава това, което има. Който даде най-добрата цена и условия го получава. C’est la vie.
Виж целия пост
# 14
Ами браво - магазин за години няма.
Така са преценили, така са се ориентирали. Ако спортът ни беше свят щяхме да си имаме и футболисти, и тенисисти, и гребци, и щангисти и какво ли не.

Да бе.Нашите футболисти са голяма работа , а националния отбор - духа супата.
Все си мисля че трябва : Един за всички , всички за един.
Това моме Сесил я гледах в едно предаване и хич не ми хвана окото.
Може и пък да е за добре че няма да ни срами нас българите.

 Tired кога пък заради сесил те е било срам , че си българка?

жалко е, че губим спортисти
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия